Djokovic naast Nadal en Federer op 20 grand slams, 8 TENNIS WIMBLEDON Na een lange en emotionele inhaalrace heeft Novak Djokovic (34) zijn rivalen bijgehaald en staat hij ook op twintig gewonnen grand slams. Als het aan hem ligt is het nu erop en erover. Kort McGregor breekt scheenbeen Conor McGregor (32, foto) leed zaterdagnacht bij zijn terugkeer een buitengewoon pijnlijke neder laag tegen Dustin Poirier. De Ierse kooivechter brak al in de eerste ronde zijn scheenbeen en moest daardoor noodgedwongen de strijd staken. McGregor had in januari ook al verloren van Poi- rier. Frijns raakt leiding weer kwijt Robin Frijns heeft in de Formule E, het wereld kampioenschap in de elektrische raceauto's, zijn leidende positie in het klassement moeten afstaan. Frijns eindigde in New York in de elfde race als achtste, op 25,084 seconden van de winnaar. De zege ging naar de Brit Sam Bird, de nieuwe leider in het klassement. Nyck de Vries werd achttiende. De Duitser Max Günther won de eerste race, daarin werd Frijns vijfde. Nyck de Vries finishte in die race als dertiende. Schotman pakt zilveren plak Mitchel Schotman (25, foto rechts) heeft op de EK BMX zilver veroverd. Schotman moest in het Bel gische Zolder alleen de Fransman Arthur Pilard voor zich dulden. Schotman werd vorige week al Nederlands kampioen. Bij de vrouwen werd Ma- non Veenstra zevende. Goud Boermans/De Groot Het Nederlandse beachvolleybalduo Stefan Boer- mans/Yorick de Groot heeft op de WorldTour het viersterrentoernooi in het Zwitserse Gstaad ge wonnen. Het als vijftiende geplaatste koppel ver sloeg in de finale Cherif Younousse en Ahmed Tijan: 23-21 19-21 15-10. Voor Boermans (26) en De Groot (21), die niet op de Spelen in actie komen, was het hun eerste grote eindzege. Flitsen Toen Pete Sampras begin deze eeuw zijn veertiende grand slam won, leek hij de lat zo hoog te leg gen dat niemand daar ooit aan zou kunnen tippen. Twee decennia later staan er drie spelers op het magi sche aantal van twintig. Na Roger Federer (sinds begin 2018) en Rafael Nadal (sinds Roland Garros vorig jaar) heeft nu ook Novak Djokovic de mijlpaal bereikt. Hij versloeg gis teren op Wimbledon de Italiaan Matteo Berrettini: 6-7, 6-4, 6-4, 6-3. Van de 72 laatste grand slams zijn er liefst 60 gewonnen door dit unieke trio generatiegenoten. Hoeveel het voor Djokovic bete kende, was al tijdens de finale zichtbaar. Er waren zenuwen, er was spanning. Strijd met het pu bliek, vuur spuwende ogen richting zijn staf. Maar de tennisvolger weet dan genoeg: dit gaat Djokovic win nen. In een cruciale fase, in een vij andig stadion, is er niemand beter dan hij. Vooral in die laatste set speelde de Serviër fabelachtig ten nis. Na het matchpoint liet hij zich stijlvol achterover vallen. Voor de zesde keer nam hij het traditionele hapje uit het gras en kuste de Wim- bledon-trofee. Onderweg naar zijn coaches nam hij een foto met een jonge fan. Even later gafhij zijn rac ket aan een meisje dat een bordje had gemaakt om hem aan te moe digen. Zoals zo vaak kreeg Djokovic pas nd de partij de waardering van het publiek. Dankwoord Zeker ook tijdens zijn dankwoord. Daarin richtte hij zich eerst res pectvol tot zijn twee rivalen. ,,Zij zijn de reden dat ik hier nu sta, mijn twee belangrijkste tegenstanders. De eerste drie, vier jaar verloor ik alle grote partijen tegen hen. Ze hebben me geholpen te realiseren wat ik moest doen om mentaal, fy siek en tactisch beter te worden. Het zijn legendes in de sport. Dat ik nu ook op twintig sta, zal vooral be tekenen dat niemand van ons nu stopt." Djokovic stond stil bij het nu. Hij herhaalde de anekdote over de Wimbledon-beker die hij als jochie van 7 jaar in Sarajevo in elkaar knut selde. ,,Dat ik hier nu voor de zesde keer sta, neem ik echt niet voor lief, Roger Federer 6x Australian Open 1x Roland Garros 8x Wimbledon 5x US Open integendeel. Het blijft een enorme eer en privilege om dit mee te mo gen maken." Tegelijkertijd keek hij ook direct vooruit. Want hij wil meer, en snel. ,,De laatste tien jaar waren een ongelooflijke reis. Die hier niet stopt", waarschuwde Djo- kovic vol overtuiging. Een officieel Grand Slam, alle vier de majors winnen in een kalender jaar, dat is in het moderne tijdperk Dat ik nu ook op twintig sta, zal vooral betekenen dat niemand van ons nu stopt maar één iemand gelukt: Rod Laver in 1969. Na de Australian Open, Ro land Garros en Wimbledon is Djo- kovic op driekwart, bij de US Open kan hij in september het kwartet voltooien. ,,Ik kan dat al visualise ren. Ik ga zeker een poging wagen." En het kan nóg mooier, een Golden Slam. Maar of Djokovic inderdaad naar de Spelen gaat, is nog maar de vraag. De Serviër liet weten dat hij twijfelt over Tokio nu er vanwege corona zoveel restricties zijn. Discussie Als een veelvraat is Djokovic bezig alle cijferlijstjes en records naar zich toe te trekken. In de hoop dat er straks geen enkele discussie meer kan zijn over wie de beste tennisser ooit is. Qua gewonnen grand slams staat hij nu dus ook op twintig. Maar hij is de enige die kan zeggen maandag 12 juli 2021 GO VECHTSPORTEN FORMULE E EK BMX BEACHVOLLEYBAL Suzanne Schulting, olympisch, Europees en we reldkampioene shorttrack, heeft op trainingskamp in het Italiaanse Bormio een regenboogpak gekre gen. Ze kreeg het van bondscoach Jeroen Otter. De Britse topsprintster Dina Asher-Smith, één van de rivalen van Dafne Schippers bij de Spelen, heeft zich afgemeld voor de Diamond League mor gen in Gateshead met lichte hamstringklachten. Golfers Darius van Driel en Joost Luiten zijn op het Schots Open buiten de top 50 geëindigd. Van Driel werd met -7 54ste en Luiten met -4 69ste. De titel ging naar de Australiër Min Woo Lee. Veelvraat wil meer, en snel Rik Spekenbrink Londen grand slam in 2018. foto afp Roger Federer won zijn laatste - Novak Djokovic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40