Eerste nederlaag Feyenoord onder Slot 'Ik ben weer fit en sta te popelen om aan seizoen te beginnen' 7 DENNIS BB VAN BERGEN ij> De glimlach verraadt het gemoed van Noussair Mazraoui. Als de Ajax-verdediger gevraagd wordt hoe zijn lichaam voelt na een week rennen, springen, vliegen, duiken, vallen, opstaan en weer doorgaan tijdens het trainingskamp in De Lutte, bekent hij 'behoorlijk zware beentjes' te hebben. ,,Maar", voegt hij eraan toe. ,,Dat is eigenlijk best een lekker gevoel." Nadat Mazraoui een groot ge deelte van de tweede seizoenshelft moest missen afgelopen seizoen, is de verdediger helemaal terug. De oogblessure die hij in februari op liep tegen Heracles is genezen en met de week voelt de verdediger zich nu sterker en sterker worden. Passend vormgegeven met een ver dienstelijk optreden in de met 4-1 gewonnen oefenwedstrijd van de Amsterdammers tegen het Duitse Paderborn, afgelopen zaterdag in Oldenzaal. ,,Ik heb heel veel arbeid verricht tijdens het trainingskamp, veel gerend, veel loopjes gedaan. En dat is allemaal probleemloos verlo pen", zegt hij. ,,Ik ben fysiek weer Blessureleed zorgde ervoor dat Noussair helemaal fit en sta echt heel hard te popelen om aan het nieuwe seizoen te beginnen." Oogkwetsuur Mazraoui geeft het onomwonden toe: de weken na het oplopen van zijn blessure waren zwaar. Het zag er aanvankelijk niet eens zo ernstig uit, de oogkwetsuur. De gevolgen waren niettemin drastisch. Om de blessure niet te laten verergeren kon Mazraoui lange tijd niets meer dan series kijken, 'op het bankie zit ten' en 'op standje oma fietsen'. Vandaar misschien wel dat hij de voorbereidingsperiode, waarin hij zo vol aan de bak moet, extra waar deert. ,,Het is gek voor iemand van 23 jaar", zegt de verdediger. ,,Maar als ik om me heen kijk op het veld, voel ik me haast een oudje. Er zijn heel veel jonge jongens bijgeko men. Grappig om mee te maken." Twee van die jonge spelers, De- vyne Rensch en Jurrien Timber, zijn ook nog eens concurrenten voor hem op de rechtsbackpositie. Dat roept de vraag op of het alle maal wel zo zeker is dat Mazraoui automatisch terugkeert in de basis. De in Leiderdorp geboren verdedi ger lijkt zich er geen zorgen om te maken. „Concurrentie is altijd goed. Het zorgt ervoor dat je scherp blijft en niet verslapt. Het is aan mij om te laten zien dat ik in Ajax1 thuishoor." Mazraoui, die ook als middenvelder uit de voeten kan, zegt zich daarbij puur te richten op de rechtsbackpositie. ,,Zoals ik er nu over denk, wil ik heel mijn loop baan op die positie blijven staan." Het contract van Mazraoui bij Ajax loopt medio 2022 af. Vandaar dat zijn zaakwaarnemers nu al enige tijd in onderhandeling zijn met de Amsterdamse club om die verbintenis open te breken en te verlengen. ,,Ik hoop dat ze eruit ko men met elkaar", stelt de verdedi ger, die zichzelf niet met de ge sprekken zegt te bemoeien. ,,Ik speel al zestien seizoenen bij Ajax en zou er graag nog wat jaartjes aan vastplakken. Ik wil heel graag blij ven." Mazraoui afgelopen seizoen lang uit de running was bij Ajax. Na een intense periode van revalideren, kijkt hij weer optimistisch vooruit. Young Boys begint volgende week al aan het echte werk en zat er op het biljartlaken van Freienbach bo venop. De openingstreffer was een moment dat Arne Slot vast nog eens zal tonen aan zijn spelers als schoolvoorbeeld van wat diep op de helft van de tegenstander druk zet ten kan opleveren. Tyrell Malacia draaide fraai weg, maar zijn voort- zetting was bijzonder slordig. Mar vin Spielmann profiteerde meteen en schoot de 1-0 achter Justin Bij- low. Na rust, toen beide teams veel wisselden, werd het nog 2-0. Slot begon met zijn beoogde ba siself voor de wedstrijd op 22 juli in de tweede voorronde van de Con ference League op. Alleen Leroy Fer ontbrak. De routinier die inmiddels centrale verdediger is, heeft last van een rugblessure. In Zwitserland mocht dit keer Wouter Burger de honneurs centraal achterin waar nemen. FC Basel wil Burger graag overnemen, maar de Zwitserse club vindt de vraagprijs voor een speler die vaak bankzitter is nog iets te gortig. Coach Arne Slot kon ondanks de nederlaag tevreden zijn. ,,Ik heb ge- noeg gezien wat ik wilde zien. Ik wilde graag tegen Young Boys spe len. De intensiteit van deze wed strijd was hoger dan de voorgaande duels die wij speelden'', aldus de coach. ,,Maar het is geen geheim dat we ook nog paar spelers moeten vin den dan alleen uit de jeugdoplei ding. Dat weten we.'' Feyenoord dreigt ook nog Tyrell Malacia (21) kwijt te raken. De ver dediger moet de nieuwe linksach ter van Club Brugge worden. Wel moet de Belgische kampioen nog een akkoord zien te bereiken met de Rotterdammers. Dat meldt de Belgische krant Het Laatste Nieuws. Malacia verlengde eind juni nog zijn contract bij de Rotterdamse club tot 2024. Bosz hoopt op komst Onana Messi in tranen na winst Copa Teleurstellend gelijkspel PSV maandag 12 juli 2021 Oldenzaal Mazraoui is nog niet klaar bij Ajax Noussair Mazraoui in actie voor Ajax in het oefenduel tegen Paderborn. foto pro shots $0 @dennisvanbergen Feyenoord verloor tegen Young Boys voor het eerst onder de nieuwe trainer Arne Slot. De kampioen van Zwitserland was beter, maar speelde Feyenoord het eerste uur zeker niet van de mat: 2-0. Mikos Gouka Basel Arne Slot 'zag genoeg wat hij wilde zien' tegen Young Boys. FOTO ANP VOETBAL Coach Peter Bosz van Olympique Lyon maakt zich sterk om doel man André Onana van Ajax aan te trekken volgens de Franse sportkrant L'Équipe. De keeper uit Kameroen zou zelf al hebben inge stemd met een verhuizing naar Lyon. Bosz kent hem goed van hun gezamenlijke seizoen bij Ajax (2016 2017). Onana, die op dit moment nog een doping- schorsing uitzit, mag vanaf september de training her vatten. Hij is in november weer inzetbaar tijdens wedstrijden. VOETBAL Zijn eerste hoofdprijs met Argentinië maakte veel los bij Lionel Messi (34, foto). Na de 1-0 zege op Brazilië in de finale van de Copa América was de spelmaker zichtbaar ontroerd. Messi ging na het laatste fluitsignaal op zijn knieën zitten en bedekte zijn gezicht met zijn han den. „Waanzinnig, dit is niet te geloven'', aldus Messi. ,,Ik geloof dat God dit suc ces voor mij heeft bewaard. Nog wel in een finale tegen de Brazilianen in hun eigen land.'' Na vier verloren fina les met Argentinië had Messi eindelijk reden tot juichen. ,,Ik wist dat het op een gegeven moment zou gebeuren'', aldus een ge lukkige Messi. VOETBAL PSV heeft de oefenwedstrijd in Duitsland tegen VfL Osnabrück niet kunnen winnen. Het duel eindigde in 0-0. Osnabrück speelt in Duitsland in de derde profliga. PSV liet in de eerste helft legio kan sen liggen. Ook na de rust was de afronding zwak aan Brabantse kant. Eerder in de oefenperiode won PSV in Duitsland met 10-1 van de amateurs van Delbrüc- ker SC. De Eindhovenaren begonnen vorige week in eigen omgeving de oefen campagne met een over winning op de Belgische eerstedivisionist RWD Mo lenbeek: 6-2. PSV oefent woensdag in het Philips Stadion nog tegen PAOK FC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39