1+ Pionnetjes "m O O 5 O 2 O O ^4. y] <SA9JI ijruw 6a Tot ziens in 2024 in Berlijn en München Het volgende EK zal weer worden gespeeld in een traditionele setting. Duitsland is in de zomer van 2024 de organisator. Het wordt pas het tweede EK op Duitse bodem. De enige keer hiervoor was in... Juist ja, 1988, toen Oranje de titel pakte. EK voor altijd gekoppeld aan Christian Eriksen In dit overzicht mag één naam natuurlijk niet ontbreken: Christian Eriksen. Zijn hartstilstand leidde de afgelopen maand tot een run op reanimatiecursussen. Niet alleen in Denemarken, maar in tal van Europese landen. Toch nog een positieve noot in een treurig verhaal. Schrale troost: Oranje blijft in bezit van EK-record Namens Nederland blonken niet de voetballers, maar de scheidsrechters uit. Een halve finale voor Danny Makkelie en de finale voor Bjorn Kuipers is een prachtige score. Voor Oranje is er één schrale troost: ook na deze editie blijft het Nederlands elftal houder van een EK-record: In de kwartfinale van het EK 2000 won Oranje in eigen land met liefst 6-1 van Joegoslavië. Nog altijd is dat de EK-wedstrijd met de meeste goals gemaakt door een land. Patrick Kluivert (3x), Marc Overmars (2x) en Dejan Gove- darica (eigen goal) verzorgden de productie. Sportiviteit vierde hoogtij Dit was met afstand het sportiefste EK in jaren. Het aan tal overtredingen en het aantal kaarten waren het laagst van alle toernooien in deze eeuw. Het team van het toernooi Wat hebben Italië, Engeland, Denemarken en Spanje gemeen? De vier halvefinalisten van dit EK waren allemaal ploegen zonder supersterren. Ze zijn met prima spelers vooral succesvol als 'team'. Bij dezen een poging om een 'beste 11' te maken met spelers van deze landen. Insigne, Damsgaard, Olmo, Verratti en Maehle komen op de bank, als vijf invallers. En Schmeichel is de reservedoelman. Jorginho Column HUGO BORST Zo, we zijn klaar. En we weten nu dat vooral bij een landenteam de trainer van levensbe lang is. Hij bepaalt, hij dirigeert, hij geeft de richting aan. Het schijnt zo te zijn dat onze jongens een assis tent-trainer met een kleurtje willen. Een moderne eis, prima, dan krijgen ze een assistent-trainer met een kleurtje. Persoonlijk zou ik Ruud Gullit of Henk Fraser graag naast Louis van Gaal (met, hoogstwaarschijnlijk, Danny Blind) zien zitten en ze aan de slag laten gaan met onze falende Oranje spelers. Gullit op zijn Suri-Amsterdams. Tegen Mem phis: 'Hé pik. Wat is dat nou? Wees nou niet zo boos en wantrouwend. Zie je dat daar? Ja! Hahaha. Dat is de zon. Die schijnt. Ook voor jou. Dat weet je, hè! Het leven is kut soms, maar ook prachtig. Beetje tikken met Messi en Frenkie, man. Hal- loooooo! Jij mag dus samenspelen met Messi. Hoe bevoorrecht kan een mens zijn? Hahaha. Van avond nog een date? Neuk je wel genoeg? Belang rijk hoor. Wat? Je wilt rappen? Nou, doe maar. Wat jij wil. Leef! Ken je dat liedje van Ramses Shaffy? Zing, vecht, huil, bid... Zal ik dat eens opzetten voor je? Wacht. Ik vind het veel beter dan rapmuziek. Maar goed, ik ben een ouwe lul. Doet me denken aan de tijd dat ik twee keer de Cup met de Grote Oren won met Marco en Frenk. Wij hadden een ploeg, jongen. Wij gingen voor elkaar door het vuur. Moeten jullie echt ook doen. Maak je ego niet zo groot Henk Fraser op zijn Suri-Rotterdams, iets stren ger en directer. Tegen Matthijs de Ligt: 'Blijf staan. Jij ligt te vaak. Je glijdt te vaak. Stop daarmee.' Te gen Wijnaldum: 'Dichter bij Memphis spelen, zo als onder Koeman, dat wil je? Prima. Ga ik me hard voor maken. Zeg het zelf ook tegen Louis. Met goede argumenten overtuig je hem. Hij ziet het in jullie zitten. Erg zelfs. Anders had hij deze job echt niet aanvaard.' Helaas zijn Gullit en Fraser overgekwalificeerd om voor assistent door te gaan. Bovendien is Gullit een vrije jongen, antiautoritair en gewend aan meer geld dan een assistent verdient bij de KNVB. Aan Fraser kleeft onder andere het nadeel van een stevige afkoopsom. UITBLINKER SPINAZZOLA 5 Uniek: met Ronaldo is er een topscorer ouder dan 30 jaar Kleine quizvraag tussendoor: hoe vaak leverde het EK al een topscorer die ouder is dan 30 jaar? Antwoord: tot aan dit jaar nog nooit. Gerd Müller (EK 1976) was veel jonger, net als Marco van Basten (1988), Alan Shearer (1996), Fernando Torres (2012) en pak 'm beet Antoine Griezmann (2016). De oudste EK-topscorer tot aan dit jaar was Michel Platini. In 1984 schoot hij Frankrijk op zijn 29ste naar de titel met 9 goals. Cristiano Ronaldo (36) heeft de banvloek voor derti gers nu eindelijk doorbroken. Hij scoorde dit EK vijf keer en krijgt de Gouden Schoen, ondanks dat Patrik Schick (25 jaar) er evenveel maakte. Maar bij een gelijke stand tellen voor de topscorersprijs bij een EK ook assists en speel tijd mee. Harry Kane had in de EK-finale twee keer moeten scoren om Ronaldo nog voor bij te gaan. voor smaken hebben we nog? In tegenstelling tot voetballers zijn trainers uit een andere cultuur dun gezaaid. Ik kom toch tot drie bijzondere kan didaten: Gerald Vanenburg (57). Stille uitblinker op het gewonnen EK van 1988, tegenwoordig een gewaar deerde jeugdtrainer bij Ajax. Sympathieke truken- doos die goed kan luisteren. Nourdin Boukhari (51). Voetbalde voor Ajax en was Marokkaans international. Tegenwoordig een zeer belangrijke assistent in de multiculti-kleed- kamer van Sparta. En Winston Bogarde (50). Al heel zijn leven een imposante verschijning op en naast het voetbal veld. Zijn biografie Deze neger buigt voor niemand hakte erin, daaruit blijkt dat hij niet klikte met Danny Blind. Hope lijk is de tijd die mild stemt er- overheen gegaan. Bogarde is nu f de succesvolle linkerhand van t\ S. Erik ten Hag. Als iemand onze non-persoonlijkheden en pseudo-vedetten een duw in de goede richting kan geven, ja, dan Winston Bogarde wel. Om misver standen te voorko men zet Danny Blind voor de training de pion netjes uit. maandag 12 juli 2021 GO LA M KL frVl m M HlI m M HlI CiA J KI KA m M HJ vA m A KI Jaar Duels Kaarten Overtredingen per duel per duel 2000 31 4,3 38,4 2004 31 5,1 39 2008 31 4,0 36,4 2012 31 4,0 28,7 2016 51 4,0 25,2 2020 50* 3,0 23,1 *exclusief finale Walker Engeland Donnarumma Kjaer Chiellini Spinazzola Denemarken Busquets Spanje Chiesa Italië Pedri Spanje Kane Engeland Italië Sterling Engeland Die tweede assistent, met een kleurtje, het schijnt een verrassende naam te worden. Wat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37