Elite 1 Nationale zege voor duivenmelker Paauwe Piet vindt een kogel tussen zijn medicijnen 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column k ga me met zo veel mogelijk I Nederlanders loskoppelen van de contracten met de Ne derlandse staat bv, ofwel corpora tie. Tot ons zevende jaar worden wij beschouwd als lost at sea. Om dat we uit vruchtwater komen, vallen we onder maritime law..." Baudet een speech, de interviewer had echter meer interesse in het verhaal van de bezoekster met de leren cowboyhoed. Ik bekeek het filmpje vier, vijf, zes keer. Waar had ik nou naar zitten luisteren? ter Van de Laar. Hij zag niet veel potentie in me. Een dagdromend middenmotertje. Het enige goeie dat hij op mijn rapport schreef, was dat ik een rijke fantasie had. Maar wat ik zojuist zag, zette me op mijn plaats. Mijn fantasie, het stelt niks voor. Je beroepen op ma- ritieme wetgeving omdat je uit vruchtwater komt, geniaal. dame een aanhanger van de bewe ging van soevereine mensen. Men sen die zich los willen koppelen van een corrupte staat die geld ver dient door te handelen in mensen alsof het banknummers zijn. Het is een beetje lastig uit te leggen. Kort gezegd: als je jezelf niet be schouwt als een burger, hoef je ook niet naar meneer de agent te luisteren, geen rijbewijs bij je te hebben en geen belasting te beta len. Immers, je hoort niet bij de club. Een beweging uit de VS, waar alles groter is, ook de gekte. citizens en het internationale com plot. De Bilderberg-groep zit er vanzelfsprekend weer tot over de oren in - classic -, onze eigen Oranjes, joodse bankiers en de il- luminati natuurlijk. Het spant al lemaal samen met de baby-etende elite waartoe pers en overheid be horen. Meester Van de Laar is al heel lang dood. Ik kan hem niet meer onder de neus wrijven dat ik het toch maar gemaakt heb, want baby-etend of niet, toch maar mooi lid van de elite. Hij zag niet zoveel potentie in me. Een dagdromend middenmotertje DE STELLING Vandaag: Nederland moet weer in een lockdown Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters OOK NEDERLANDSE DEELNAME AAN ONTWIKKELING ruimtetoerisme DE KOMENDE JAREN Agressieve man aangehouden Ék*' Snelheidscontrole: 3000 euro's aan boetes uitgedeeld BAARLAND Automobilist moet rijbewijs inleveren Voor Van de Vijver is het elke och tend een bekend ritueel. Hij pakt zijn potje maagbeschermers en neemt er een capsule uit. ,,Nog vier zaten erin", blikt hij terug. ,,Ik keek eens goed. Onderin zat iets zwarts. Dat kon niet kloppen, wist ik gelijk. Toen ik het eruit haalde, zag ik het, het was een kogel." Hoe die in het potje gekomen is? Van de Vijver heeft geen idee. Op de vraag of hij de kogel er misschien zelf in gestopt heeft, reageert hij eerst lachend en dan serieus: ,,Waar zou ik zoiets vandaan moeten halen? Die potjes zijn bovendien verzegeld." Van de Vijver heeft zijn apotheek in Axel ingelicht. Een medewerk ster laat weten dat een klacht is doorgegeven aan de firma van het medicijn. ,,Verder geven we geen commentaar." De medicijnfirma is Teva, waarvan de Nederlandse ves- tiging in Haarlem zit. Woordvoer der René Klasen staat eerst met zijn oren te klapperen, als hij het ver haal van Van de Vijver hoort. Hij belooft het uit te zoeken. En inder daad, er is bij de helpdesk van Teva een klacht van de apotheek in Axel binnengekomen, bevestigt Klasen vrijdag. Teva neemt de wel heel aparte vondst zeer serieus. ,,We gaan tot op de bodem uitzoeken hoe dit kon gebeuren", laat Klasen weten, ,,maar dat kan wel even duren." Het type maagbezweerders dat Van de We gaan tot op de bodem uitzoeken hoe dit kon gebeuren Vijver gebruikt, omeprazol, wordt in een fabriek van Teva in Spanje ver pakt. Elk potje wordt er voor ver zending apart gewogen, vertelt Kla sen, en als er één te licht of te zwaar is, wordt die automatisch 'eruit ge gooid'. Van de Vijver heeft van de kogel een foto gemaakt en die doorge stuurd. De kogel afgeven is niet in hem opgekomen. ,,Ben je gek, dit is mijn bewijsstuk." Chris Paauwe uit Kruiningen heeft met zijn duif '1545347' de nationale duivenwedstrijd DAX2021 gewon nen. Voor de marathonvlucht wer den vrijdag om 12.00 uur ruim elf duizend postduiven losgelaten in het Franse Dax. Zijn duif was zater dag om 06.35 uur binnen. Het is de eerste keer dat Paauwe een nationale overwinning behaalt. Hij had een goed gevoel toen vrouwtjesduif '347' zaterdagoch tend vroeg binnenkwam. ,,Dax ligt net onder Bordeaux, 935 kilometer van Kruiningen. Zo'n duif slaapt tussen 23 en 5 uur, dan heeft ze toch tegen de 80 kilometer per uur ge vlogen." Het was nog wel spannend voor Paauwe. Nederland is in de duivensport verdeeld in vier secto ren. Het duurt uren voor alle dui ven binnen zijn en de gemiddelde, gecorrigeerde snelheid bekend wordt gemaakt. Dan pas is een winnaar bekend. ,,Ik heb de duif na deze zege direct vernoemd naar mijn vrouw Nicolle", vertelt Paa- uwe. ,,Dat ik deze hobby heb is niet altijd leuk voor haar. Ook op een mooie stranddag blijfik thuis als ik de dag ervoor duiven heb gelost. Ik wil de duiven opvangen en goed verzorgen." maandag 12 juli 2021 Op de achtergrond hield Thierry Ik dacht terug aan hoofdmees- Na wat onderzoek bleek de Ik las verder over de sovereign Reageer op pzc.nl Gisteren: Nieuwe corona maatregelen trek ik niet 3850 stemmen WE VERLATEN EVEN HET MOTHERSHIP VOOR EEN frietje van pietje-.over.. MIDDELBURG Agenten hebben zater dagnacht aan de Oude Veerseweg in Middelburg een 49-jarige Vlissinger aangehouden omdat hij zich agressief gedroeg. De politie kreeg rond 0.30 uur een melding van overlast. Aan de Oude Veerseweg troffen ze twee mannen bij een brandende hooibaal aan. Een van de mannen legi timeerde zich toen daar om werd gevraagd, maar de Vlissinger gedroeg zich agressief richting de agenten. Hij gooide ook met een lege wijnfles, waarop de politie met ge bruik van pepperspray de man aanhield. GOES Bij een snelheidscontole op de Nansenbaan in Goes zijn zaterdag twaalf hardrijders betrapt. In to taal werd er voor bijna 3000 euro aan boetes opgelegd. De snelste bestuurder reed 78 kilometer per uur, waar maximaal 50 is toegestaan. Die automo bilist kreeg een boete van 314 euro opgelegd. Maar liefst negen bestuurders overtraden de maximale snelheid met minstens 20 kilometer per uur. De snelheidscontrole werd gehouden tussen 10.00 en 15.00 uur. Een 19-jarige automobi list uit 's-Gravenpolder mag de komende weken niet meer rijden, nadat hij in de nacht van vrij dag op zaterdag in dron ken toestand tegen een boom botste op de El lenburgstraat in Baar land. De beginnend bestuur der belde na het ongeval zelf de politie en zei dat hij 'een aantal' glazen had gedronken. Na con trole bleek hij te veel al cohol te hebben gedron ken, wat voor de politie reden was om het rijbe wijs van de man in te vorderen. Piet van de Vijver uit Zuiddorpe gebruikt al jaren maagbescher mers, maar afgelopen week vond hij iets tussen de medicijn capsules dat zijn mond deed openvallen: een kogel, het bo venste stukje van een patroon. Hij meldde het bij zijn apotheek, die fabrikant Teva belde. Teva zoekt tot de bodem uit hoe dit kon gebeuren, laat woordvoer der René Klasen weten. Harmen van der Werf Zuiddorpe -René Klasen, woordvoerder fabrikant Teva Arie Westeneng Kruiningen Piet van de Vijver uit Zuiddorpe met de kogel die hij in zijn potje medicijnen vond. fotos kelly thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2