7 studeeropdracht ontwierp ze de strandpost van Dishoek. Met een 9,5 en een 10 studeerde ze cum laude af op dat project. En dat het recent ook nog eens het predicaat Mooiste ge bouw van Zeeland kreeg, is natuur lijk de kers op de taart. Trots zegt ze daarover: ,,Daar voel ik me echt geze gend mee, ja." Haar werk en het strandwacht zijn, vindt ze prima te combineren. En dan is ze met haar vriend Coen ook nog eens een huis aan het verbouwen. ,,Dat doe ik in de uurtjes die overblijven en op de avonden. Mijn ouders en schoonou ders helpen ook hoor. En zelfs de col lega's van de strandwacht. Ze zijn zo leuk! Ja, die band is echt uitzonder lijk hè?" Tijd om teruggebracht te worden naar de parkeerplaats. Daphne grijpt de gelegenheid aan om langs de an dere kant over het strand terug te rij den. Het is al wat drukker geworden nu de zon ook lekker is doorgebro ken. Onderweg groeten de mensen Daphne spontaan. De aantrekkings kracht van de strandwacht is bijzon der groot. ,,Als persoon ben ik niet anders als ik deze outfit draag, maar ineens heb je autoriteit. Mensen luis teren wel naar je als je ze ergens voor waarschuwt. En dat is natuurlijk maar goed ook." Dat Daphne een vrouw is, maakt wat haar betreft geen verschil voor haar functie. ,,Er zijn maar weinig dingen die mannen kunnen, die een vrouw niet kan." precies weten hoe het werkt met eb en vloed. Dan zeggen ze op de eerste dag 'we gaan naar huis als het water afgaat'. Maar gaandeweg de vakantie wordt het dan toch wel erg laat om naar huis te gaan." De stichting heeft bo vendien een belang rijke functie in het onderhoud van de stranden. De mede werkers zor gen voor het onderhoud van de fietsenstal lingen, houden wc's schoon en prikken afval. Daphne blijft zich verbazen over de hoeveel heid afval die ze tegenkomt. ,,Er spoelt zoveel af val aan, dat is echt bizar om te zien. Het geeft wel een goed ge voel om dat op te ruimen. Het is dankbaar werk. Ik heb echt het ge voel dat ik als strandwacht iets kan betekenen." Daphne is echt een mensenmens. Ze krijgt er geen genoeg van om al die leuke mensen op het strand te ontmoeten. „Mensen zijn in vakantiestemming, zijn vro lijk en vinden het leuk om een praatje met je te maken. Mijn Duits is niet vloeiend, maar ik weet de stan- daarddingen om ze te kunnen vertel len wat wel of niet mag en wat de ge varen zijn. Je kunt trouwens heel leuke gesprekken hebben met Duitse gasten zonder Duits te spreken", ver telt ze lachend. Niet alleen de bad gasten vindt ze leuk, Daphne is ook gek op haar collega's. „We rouleren met een team van ongeveer vijftien mensen. Maar je bent zoveel tijd sa men, dat je elkaar ontzettend goed leert kennen. Het is echt een beetje mijn tweede thuis geworden. Als het in de zomer vier weken bouwvak is en ik vakantie heb, ben ik hier dus ook al die tijd. Anders zit ik toch ook maar een beetje te niksen op het strand. En het verdient goed. Niet dat ik het daarvoor doe, maar het is mooi meegenomen." Fulltimebaan Daphne heeft een nulurencon- tract en werkt doorgaans alleen op vrijdag en zaterdag als strand wacht. Daarnaast heeft ze name lijk gewoon nog een fulltime- baan bij Hanse Staalbouw in Nieuwerkerk. „Daar doe ik het ontwerp, de verkoop en kopers begeleiding van de stalen wo ningen. Ik ben in feite de con tactpersoon tot aan de start van de werkvoorbereiding." Daphne deed daarvoor de op leiding Engineering en als af- maandag 12 juli 2021 T De post van de strand wacht is een beetje Daphnes tweede thuis geworden. „Steeds alles in de gaten houden is best pittig; aan het einde van mijn dienst ben ik echt wel moe."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27