Boekentip zomerhit De fantasie van Joël Dicker Mexico 0 6 Daphne Boogaard (23) uit Westkapelle is in de zomer strandwacht bij de Stichting Strandexploitatie Veere. Wij nemen een kijkje voor de eerste aflevering van onze serie over zomerbanen. Veelschrijver Joël Dicker moet wel be schikken over een ongebreidelde fanta sie om een boek te kunnen schrijven als Het mysterie van kamer 622. Het boek gaat over een schrijver die behoefte heeft aan een tijdje rust. Hij trekt zich terug in een luxueus hotel in Zwitserland. En daar be gint de ellende. Of liever gezegd, daar ontspint zich een onvoorstelbare inventieve roman. Want waarom heeft het hotel geen kamer met het kamernummer 622? Het antwoord laat zich op voorhand al raden. In de kamer is een moord ge pleegd, maar dat wil het hotel niet aan de grote klok hangen. 622 heeft plaatsge maakt voor 621-bis. Ook in dit boek van Dicker moet je als lezer goed bij de les blijven. Want is hotelgaste Scarlet Leonas wel wie ze is? Is bankier Ebezner wel echt een bankier? Dicker heeft de gave om zijn lezers voortdu rend op het verkeerde been te zetten en dat in een razend tempo. Als je denkt dicht bij de ontrafeling van het complet te zitten, bedenkt de auteur een verrassende plotwending. Je wordt voortdurend in het ootje genomen. Het Mysterie van kamer 622 telt een indrukwek kende 576 pagina's, maar door de verteltrant van Dicker is ook dit boek een echte 'pagetur ner'. Een aanrader voor de zomer. JOEL DICKER Wie mij een beetje kent zou hier nu tips verwachten die te maken heb ben met americana of blues. Maar een vleugje Mexico valt bij mij ook niet ver keerd. Dan kun je zeker denken aan een indie- band als Calexico, maar laat ik deze eerste afle vering van de Zomerhit maar eens aangrijpen voor een ontboezeming: ik word vrolijk van de Zangeres Zonder Naam. Haar versie van Luis Mariano's Mexico stemt mij altijd vrolijk. Mary Servaes (de Zan geres Zonder Naam) had er met een Neder landse variant in 1969 én 1986 een tijdloze hit mee. Zo af en toe komt-ie nog voorbij op de radio, in een fout uurtje op Q-music. Mijn kinderen brullen 'm al net zo hard mee als hun vader: Mexicoooooo, Mexicooooooo, Mexiiiiiiiiiiiiiii-hiiiiiihiiiiii- coooooo! Bij mijn oma zou het vast niet als mu ziek in de horen hebben geklonken. Bij wijze van grap zei mijn opa vaak dat zij op Mary leek. De Zangeres hoefde niet eens te zingen om haar op de kast te krijgen. ij de parkeerplaats in haar woonplaats haalt ze ons op met de grote k Toyota Hilux. Een kleine moeite om het duin over te gaan met de trap, maar, vindt Daphne: ,,Toch ook wel leuk om zo een stukje over het strand te rijden. Dat is gaaf hoor! Die auto is zowat een tank." Blootsvoets en met haar wappe rende bos krullen in de wind, ma noeuvreert ze de wagen behendig door het zand. Onderweg stopt ze nog even en springt uit de auto om de rood-gele vlag te hijsen, zo weten de badgasten dat er vandaag bewa king op het strand is. Aangekomen bij de post staat de doos met lekkers al klaar. De eerste bewakingsdag van het seizoen mag gevierd worden. Het weer is nog niet al te zomers, dus het is nog heel rustig op het strand. Daphne is duidelijk in haar element dat ze weer 'mag'. ,,We heb ben zo'n superleuk team met col lega's, ik geniet er enorm van om met hen en de bezoekers hier op het strand te zijn. Het werk doe ik voor de hobby en het geeft me ontspan ning." Alle zwemdiploma's Ze weet het niet helemaal zeker, maar volgens Daphne is dit haar zesde jaar als strandwacht. Ze draait dus al een poosje mee. ,,Ik vond zwemmen altijd al leuk en heb on geveer alle zwemdiploma's gehaald die er zijn. Toen hebben mijn ouders me aangemoedigd om bij de red dingsbrigade te gaan. Later vroeg een collega van me of het iets voor mij was om ook strandwacht te wor den." Daphne volgde een opleiding tot lifeguard, theorie en praktijk, waaronder de nodige zwemtesten. Ook diverse vaarbewijzen en een EHBO-diploma ontbreken niet op haar lijstje. Ze heeft alle kennis in huis, maar natuurlijk is ze niet dage- lijks drenkelingen aan het redden. ,,Een heel enkele keer gebeurt er wel- eens iets ernstigs, maar doorgaans zijn het kleine dingetjes waarmee mensen bij ons komen. Veel splinters en kwallenbeten bij kinderen." Op deze post zijn elke dag vier strandwachten aanwezig en op de andere post bij 't Gat nog eens twee. ,,Bij ons op de hoofdpost staat de wa terscooter en de auto", vertelt Daphne. ,,Meldingen komen niet al leen vanaf het strand maar kunnen ook vanaf de kustwacht of de alarm centrale komen. Afhankelijk van de plek, worden de KNRM of de strand- wachten erheen gestuurd. Wij zijn hier vooral preventief eigenlijk. Zie je mensen die te ver richting de vaar geul gaan, dan moet je ze terughalen voor ze in de problemen komen." Maar wie denkt dat de strandwach- ten maar een beetje zitten te niksen op hun post, heeft het mis. ,,Steeds alles in de gaten houden is best pittig. Aan het einde van mijn dienst ben ik echt wel moe. En daarnaast zijn we natuurlijk EHBO-post en krijgen we vragen van toeristen." Dankbaar werk ,,Er zijn best veel mensen die niet maandag 12 juli 2021 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse mu ziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en zomerhits. Deze hele week geeft Ab van der Sluis (chef nieuws dienst) elke dag een inkijkje in zijn boeken kast. Chef regioredactie Raymond de Frel kiest de hele week zomerhits uit. Het mysterie van kamer 622 Daphne geniet enorm van het werk als strandwacht GO Mariska den Hartog Westkapelle <U <u d Strandwacht Daphne Boogaard: ,,Ik heb echt het gevoel als strandwacht iets te kunnen betekenen." FOTO'S LEX DE MEESTER ,,Een heel enkele keer gebeurt er wel eens iets ernstigs, maar doorgaans zijn het kleine dingetjes waarmee mensen bij ons komen." STRANDWACHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26