'Alle muzikanten stonden te trappelen' ZEELAND 3 Festival De Veste Goes wil in aangepaste vorm doorgaan Rondlopen om te kletsen kan niet 'Van plan A tot plan D, het is niet te doen' D'OUWE SMISSE GOES Organisator Pop Up-team Goes hoopt dat Festival De Veste volgend weekend in flink aange paste vorm door te kunnen laten gaan. ,,Vóór de persconferentie za gen we het helemaal zitten, ook omdat Puur Natuur in Wol- phaartsdijk op 3 juli prima ver liep", vertelt Tammy Groosman. Die organisatie was mede-organi sator van het festival. Festival de Veste zou de vorm van een foodtruck-festival krijgen, als het aan Tammy ligt. ,,Met iedereen aan picknicktafels, geplaceerd en wel." Door looproutes naar de trucks zouden bezoekers dan af stand moeten houden. Verder denkt Tammy aan mobiele bar mannen die langs de tafels gaan. ,,Bij een vaste bar kan het druk worden, dat willen we natuurlijk voorkomen." De festival-organisatie schrapt voor dit jaar de buitenbioscoop, bandjes en dansen. „Hooguit ma ken singer-songwriters wat ach tergrondmuziek. Het is voor Pop Up-team Goes nog afwachten wat de gemeente wil. COLIJNSPLAATSE DAGEN TREKKERTREK AAGTEKERKE maandag 12 juli 2021 om politie te spelen' Zondag zou het éindelijk weer ge beuren: livemuziek op het terras van d'Ouwe Smisse in Zonne- maire. Maar de oplopende coro- nacijfers zetten er een dikke streep door. Onwijs jammer, vindt eigenaar Evert van Dilst. ,,Ik had er zelf ook zo'n zin in." En hij niet alleen. Alle door hem geboekte muzikanten staan te trappelen om weer de sterren van de hemel te kunnen spelen, weet Van Dilst. ,,Die gasten zitten ook al anderhalf jaar stil." Tot half september is de muzikale programmering van jazzclub (en restaurant) d'Ouwe Smisse rond. Van Dilst: ,,Ik heb nu alles afge beld tot 13 augustus, maar ik ver wacht niet dat het daarna goed komt." Muziek is onlosmakelijk met het Zonnemairse proeflokaal, dat sinds 1974 als jazzclub te boek staat, verbonden. ,,Met livemuziek houden we dat levend.'' Maar ook op andere vlakken zit Van Dilst niet stil. Een watergevecht, levend stratego en een bierfeest waar acht lokale brouwers zich presen teren. Niet alleen livemuziek, ook enter tainment is vooralsnog verboden door de overheid. ,,Ik denk dat ik weer veel moet laten varen. Heel jammer. Je wilt het mensen naar de zin maken, maar ik vind het zelf ook heel leuk. Ik haal heel veel energie uit het organiseren van die dingen.'' A Trekker- trek Aagte- kerke. FOTO RUBEN OREEL Vele tientallen vrijwilligers waren vrijdag middag nog volop bezig met opbouwen van het wedstrijdterrein voor de Trekker- trek in Aagtekerke. Zaterdag kon alles weer worden afgebroken en werd het ter rein aan de Pekelingseweg terug in de oude staat gebracht. De Trekkertrek Aagtekerke stond voor ko mende zaterdag op het affiche. Het eve nement had op zich wel door kunnen gaan, maar dan hadden de organisatoren als politieagenten de hele dag de 1,5 me- terregel moeten handhaven en zou ieder een op een vaste stoel moeten blijven zit ten. ,,Dan is de lol er snel vanaf", zegt Wim Houmes van de Stichting Trekkertrek Aagtekerke. ,,Het evenement is ook een soort reünie. Mensen vinden het leuk om wat rond te lopen en met bekenden een biertje te drinken. Dat gaat met vaste zit plaatsen en de 1,5 meterregel nooit luk ken.'' De stichting besloot daarom de boel af te blazen. Het evenement verschuiven naar een datum na 13 augustus is prak tisch onmogelijk. De agenda van de Ne derlandse Truck en Tractor Pulling Orga nisatie zit vol. De leiding en de 95 vrijwilligers hadden tot aan de persconferentie van het kabinet vrijdagavond hoop dat hun openluchteve nement de dans zou ontspringen. Hou- mes: ,,Daarom gingen we door met de voorbereidingen. Die konden we niet stil leggen, anders zouden we tijd te kort komen.'' Ko Kallewaard baalt, maar het kan niet an ders. De Colijnsplaatse Dagen 2021 (13, 14 augustus) gaan niet door. De voorzitter van de Stichting Colijnsplaatse Dagen zag geen andere mogelijkheid na de laatste aanscherping van coronaregels. ,,We heb ben er alles aan gedaan om het voor el kaar te krijgen, maar je krijgt het niet rond.'' Ko somt op: ,,Moesten we het hele dorp afzetten en iedereen laten checken op co rona? Of zouden we het evenement op een afgesloten terrein bij de haven gaan houden en dan werken met toegangs tests? Of op een plek elders bij het dorp met veel ruimte?'' Allerlei alternatieve plannen heeft de voorzitter afgewogen met het bestuur. ,,Het ging van plan A tot en met D, maar het is niet te doen.'' De gemeente Noord-Beveland wilde echt meedenken, volgens Kallewaard. Maar net als in 2020 komen er ook dit jaar dus geen Colijnsplaatse Dagen. ,,We zijn mis schien wel het grootste evenement van Noord-Beveland. Er komt in een goed jaar zomaar 10.000 man op af. Overal 1,5 meter afstand handhaven is gewoon niet te doen." Dus dit jaar geen braderie, kermis, kinder vrijmarkt, optreden van bandjes en KNRM- demonstraties. Ontzettend jammer, vindt Kallewaard, ook omdat het hele dorp ge niet van de dagen. De stichting loopt zelf gelukkig geen kleerscheuren op. ,,We had den afgewacht met boekingen, want we wilden problemen voorkomen.'' A Colijns plaatse Dagen. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN Evert van Dilst van d'Ouwe Smisse: ,,Ik had er zelf ook zo'n zin in. D ALTONS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23