S? Sluis kiest voor geld, niet voor vis Zeeland heeft mildste coronacijfers door 'explosies' elders Appeltaart De organisatoren van Kermisfeest in Westkapelle konden vrijdagavond als een van de eersten letterlijk de boel opbreken. Anderen stopten abrupt met de voorbereidingen en kunnen alles en iedereen weer gaan afbellen 'We zagen dit niet aankomen' 2 CORONAREGELS AANGESCHERPT Commentaar Behoud van de visserij voor Breskens' geeft het gemeen tebestuur van Sluis als reden goedschiks dan wel kwaadschiks uit de Holding Zeeuwse Visveilingen (HZV) te willen stappen. De holding, voor een derde eigendom van Sluis en twee derde van de gemeente Vlissingen, wil alle activi teiten concentreren in de vismijn Vlissingen. In Breskens wor den nu nog garnalen geveild. Sluis wil het gezamenlijke vismijnbedrijf opheffen en wat overblijft na liquidatie verdelen. Zo zou Sluis één derde van de opbrengst opstrijken. Het gemeentebestuur van Sluis zegt zich verantwoordelijk te voelen voor de visserijsector. Gaat de gemeente Sluis dat verwachte 'miljoenenbedrag' dan in behoud van de visserij steken? Nou nee. Met de eige naar van een lokale visgroothandel is de afspraak gemaakt dat hij activiteiten van de vismijn 'voor eigen rekening en risico' voortzet. De vooruitzichten voor de HZV zijn niet rooskleurig. De ge meente Sluis, dat in 2005 niet voor niets voor een fusie met de grotere vismijn in Vlissingen koos, doet nu voorkomen of zij wil redden wat er te redden valt. Dat is vanuit financieel oogpunt begrijpelijk, maar het heeft niets te maken met 'zich verant woordelijk voelen voor de visserijsector'. Het heeft niets te maken met 'zich verantwoordelijk voelen voor de visserijsector' Zaterdag meldde het RIVM 68 po sitieve testen in Zeeland, gisteren waren dat er 58. De meeste besmet tingen werden vastgesteld in de ge meenten Goes en Middelburg. In beide gemeenten ging het, zaterdag en zondag opgeteld, om 23 positieve geteste inwoners. Tholen telde 18 vastgestelde besmettingen. De ge meente Noord-Beveland bleef ge vrijwaard van positieve testen. Gerekend over de afgelopen ze ven dagen heeft Zeeland 77 besmet tingen per 100.000 inwoners. Het ALMANAK In dat Goese gezin is het leukste gezelschapsspelletje elkaar ver baal proberen te tackelen. Zoon lief had dit keer een raadsel voor zijn moeder. Hoe noemen En gelsen een ananas, wilde hij van haar weten. Is dat Ananas of ana nas (klemtoon op de eerste of tweede lettergreep dus)? landelijke gemiddelde ligt bijna drie keer zo hoog op 226 besmettin gen. In de aangrenzende regio's West-Brabant (257) en Rotterdam Rijnmond (293) is de besmettings graad veel hoger dan in Zeeland. Amsterdam torent met 539 besmet tingen per 100.000 inwoners in ze ven dagen hoog uit boven de rest van het land. Uitgaan, feestjes thuis en vakan tiereisjes zijn volgens de GGD ook in Zeeland de meest voorkomende bronnen van besmetting. Meeste besmettingen werden dit weekend vastgesteld in de gemeenten Goes en Middelburg Zou ze erin trappen? Het goede antwoord is natuurlijk pineap ple. Maar helaas: hij zag het aan haar gezicht, ze zag de valkuil van verre en antwoordde vlotjes 'applepie'... Zoonlief viel stil en ging vervolgens stuk. Deze slip of the tongue was de kers op de (appel)taart. Snelle blussers keren duinbrand Echte brand in oefengebouw Terneuzen Politie betrapt palingstroper De boodschap vrijdag van de over heid dat tot half augustus ver scherpte coronamaatregelen gelden zijn een bittere pil. Het regende dit CITY OF DANCE weekend afgelastingen. Van City of Dance in Middelburg volgend weekeinde tot het Mosselfestival in Yerseke begin augustus. De eisen van 1,5 meter afstand en een vaste zitplaats, en het verbod op 'enter- taiment' in de horeca zijn een streep door de rekening. maandag 12 juli 2021 Doordat het aantal coronabe smettingen hier veel minder hard is gestegen dan in de rest van het land, is Zeeland nu de GGD-regio met de laagste be smettingsgraad. Theo Giele Middelburg Tip? redactie@pzc.nl NOORDWELLE Personeel van strandtent Corazon en de plaatse lijke strandwacht hebben gisteren eigenhandig een duinbrand bij Noordwelle geblust. Tegen de tijd dat de brandweer arriveerde was hulp al niet meer nodig. De eigenaar van strandpaviljoen Corazon, Jörg Frank, ging met twee collega's en gewa pend met brandblussers naar de 500 meter ver derop woedende brand. ,,Het waaide best hard en er was al een flink stuk afgebrand.'' De strand- wachten kwamen met vuurzwepen helpen.' Samen werden ze de brand meester. VLISSINGEN De brandweer heeft za terdag op het terrein van het Veiligheidscentrum Zeeland aan de Oostha venweg in Vlissingen een ongeplande brand moe ten blussen in een oefen gebouw. Bij de alarmcentrale kwam rond 21.55 uur een melding binnen van een brand in één van de na gebouwde objecten voor het oefenen van brand bestrijding. Hierop wer den een tankautospuit en een hoogwerker met spoed naar het terrein gestuurd. Ter plekke bleek inderdaad rook te komen uit één van de oe fengebouwen. Een bedreigde paling is zaterdag uit handen van een stroper in Terneu zen gered. De man pro beerde zich nog te ver stoppen onder een sta pel riet, maar de politie wist de man met hulp van een warmtebeeld- camera op te sporen. De 60-jarige stroper uit Terneuzen had meer dere vislijnen uitstaan in de Othense Kreek. Aan een van de vislijnen bleek een levende pa ling te zitten, die met uitsterven wordt be dreigd. Agenten hebben de vis daarom zo snel mogelijk weer terugge zet. 'Geen zin Esme Soesman, Arie Weste- neng, Theo Giele Middelburg City of Dance in Middelburg 2018. foto theo giele Voor organisator Martin Priem kon de timing niet beroerder. Een week voordat het twee daagse festival City of Dance in Middelburg zou beginnen, gooide het kabinet opnieuw het coronaslot op festivals. Net als in 2020 blijft het stil op de weide aan de Oude Veerseweg. City of Dance was stijf uitver kocht. Zo'n 200 vrijwilligers stonden in de startblokken om mee te helpen. Per dag zouden 5500 mensen, getest of gevac cineerd, naar het festival komen voor de twintigste editie. ,,De kaarten blijven geldig. Wil je dat erbij zetten'', vraagt Priem. Op de vraag of hij na twee afgelas tingen een derde poging in 2022 nog kan opbrengen, antwoordt hij beslist: „Natuurlijk, dat zijn we gewoon verplicht aan iedereen die een kaartje heeft gekocht.'' Vorig jaar was eerder duidelijk dat 2020 een jaar zonder festi vals zou worden. Dat gaf de tijd om alles rustig af te handelen. Nu strandt City of Dance in het zicht van de haven. ,,Ik heb dit totaal niet zien aankomen. We zijn tot zaterdag doorgegaan met de voorbereidingen voor het opbouwen van het festivalter rein. Maar ik kan hier zelf hele maal niets aan doen.'' Met de organisatie van City of Dance zijn tonnen gemoeid. In hoeverre er compensatie komt van de overheid is afwachten. ,,We hebben een aanvraag inge diend. We zullen zien." Sinds vrijdagavond is Priem overspoeld met reacties van mensen die met de organisatie meeleven. ,,Ook de burgemees ter heeft nog gebeld om ons een hart onder de riem te steken. De reacties zijn alleen maar positief. Die steun doet ons wel goed.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22