c* Verhouding met partner Vlissingen verder op scherp gezet Verscherpte coronamaatregelen 'Onderstroom' op vaste plek valt ook in de smaak Daphne gaat haar zesde jaar als strandwacht in Bittere pil voor organisatoren van geschrapte evenementen Vlissings theaterfestival past zich aan aan omstandigheden 'Ik geniet enorm van het werk en het geeft me ontspanning' Of dit plan kans van slagen heeft, staat of valt met wat Vlissingen er van vindt. Vlissingen heeft 65 pro cent van de aandelen in de geza menlijke Holding Zeeuwse Visvei- lingen (HZV) en wil juist alles in Vlissingen concentreren om kosten te besparen. Vlissingen drukte half maart het besluit daarover door. Sluis stapte naar de rechter en verloor. Het lot van de veiling in Breskens leek be slecht, maar Sluis legt zich daar niet bij neer. Vlucht naar voren Het college van B en W van Sluis kiest nu voor de vlucht naar voren door te pleiten voor ontbinding van het gezamenlijke vismijnbedrijf. En niet alleen om met een veiling iets van een visserijsfeer in Bres- kens te behouden, blijkt uit een re cente brief aan de gemeenteraad. Adviesbureau Significant onder zocht vorig jaar de toekomst van het vismijnbedrijf. Volgens B en W van Sluis blijkt daaruit dat de holding financieel zwak staat. Concentratie in Vlissingen levert ook niet per se een levensvatbare vismijn op, ver- Concentratie van alle activiteiten in Vlissingen levert niet per se een levensvatbaar vismijnbedrijf op wijst Sluis naar Significant. Ofte wel, Breskens moet bloeden voor een onzeker avontuur. Significant heeft bovendien, stelt Sluis, 'primair geadviseerd de HZV te liquideren, waarna de twee ge meenten de eigen werkmaatschap pij (weer) in handen krijgen'. Dat is precies de weg die Sluis nu wil in slaan. Als het zo ver komt, is het de bedoeling de exploitatie van de vei ling in Breskens over te dragen aan plaatselijk visgroothandelaar Mike de Houck. Dat is, volgens Sluis, pas echt toekomstgericht. Selectief shoppen Sluis shopt overigens selectief in het rapport van Significant. Het bu reau schetst drie mogelijke toe komstscenario's: verkoop van alle aandelen aan een ander (vismijn)bedrijf, verkoop van de aandelen van één vestiging én ont binding van de holding, met of zonder werkmaatschappijen Bres- kens en Vlissingen. Dat een vismijn in Vlissingen na concentratie niet sterk genoeg staat, ziet Vlissingen trouwens ook in. Vandaar dat toe nadering wordt gezocht tot een grote vismijn als Urk. Bij Vlissingen ligt inmiddels een verzoek van Sluis voor onafhanke lijke bemiddeling. Vlissingen wil daar eerst meer uitleg over en heeft Sluis gelijktijdig gevraagd het be zwaar tegen verplaatsing van de garnalenzeefmachine uit Breskens naar Vlissingen in te trekken. Het laatste is Sluis niet van plan. Beide reacties tekenen de verziekte ver houdingen. „Toch geen echte?", schoot even door haar hoofd toen ze hoorde dat er sprinkhanen in de tuin waren. Maar nee, Heleen Matthijsse kon gerust zijn. Hoewel ze wel enorm groot waren. De Sprinkhanen van steltentheater Heart of Diamond traden zaterdagochtend op bij 't Gasthuis in Middelburg dankzij een subsidie van het Fonds Podiumkunsten. ,,Als ik val, kom ik bij u liggen hoor", waarschuwde het mannetje. Dat had hij nou niet moeten zeggen tegen de dame bijna twee meter beneden hem. ,,Kom maar op schoot hoor." Ja, deze voorstelling is enorm belangrijk voor ons, zei Heleen Matthijsse. ,,We zaten door corona zo vaak opgesloten. Dit geeft afleiding van de pijn en het verdriet. Dit geeft een gevoel van vrijheid-blijheid." Je zou ervan gaan dansen. En dat deed de 94-jarige Cor Proost dan ook, met de vrouwtjessprinkhaan, op de tonen van Het kleine café aan de haven. „Dansen is mijn leven." 1% I maandag 12 juli 2021 I pzc.nl e-mail: xxxxx@pzc.nl ZEELAND 2 EN 3 ZEELAND4 ZEELAND 6 EN 7 Sluis wil uit visholding stappen De gemeente Sluis blijft vol gaan voor behoud van een gar- nalenveiling in Breskens en wil dat bereiken door het vismijnbe- drijf met Vlissingen op te heffen. Sluis krijgt dan opnieuw volle dige zeggenschap over de eigen veiling, is het idee. Harmen van der Werf Breskens -B en W van Sluis FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21