Corona SPORTZOMER Zesde titel op Wimbledon Burgemeesters: Rijk draagt schuld door 'Dansen met Janssen' JOL Djokovic evenaart record aantal grandslamzeges Federer en Nadal EK VOETBAL 2021 gant/n/ Bauke Mollema won zaterdag op fabuleuze wijze de veertiende etappe van de Tour. Hij rondde een solo van meer dan veertig kilometer af. Een dag later mocht Wout Poels de bergtrui aantrekken. LAATSTE NIEUWS: PZC.NL Artsen gaan de markt op met een missie Strijd tegen de klimaat verandering Milieugroepen gaan een miljoen bomen gratis weggeven ph t snnm Door de vrijdag aangekondigde verscherping van de coronamaatre gelen worden niet alleen grote fes tivals getroffen, maar zien ook dorpscomités zich gedwongen hun jaarlijkse feest te schrappen of in te krimpen. Dergelijke feesten kun nen lang niet altijd een beroep doen op het garantiefonds van de rijksoverheid, dat vooral is opge richt voor professionele organisa ties. ,,We begrijpen waarom de rijks overheid moet ingrijpen, maar rea liseren ons ook dat dit een enorm effect heeft voor velen in onze re gio", zegt Peter Snijders, burge meester van Zwolle en voorzitter van de Veiligheidsregio IJsselland. ,,Wij zullen ons dan ook hard ma ken om landelijk aandacht te vra gen voor compensatie van de finan ciële consequenties voor de horeca en evenementenorganisatoren. Evenementen worden vaak door vrijwilligers georganiseerd die door deze plotselinge maatregelen wor den geconfronteerd met te grote fi nanciële consequenties.'' Snijders wil dat vandaag aan de orde stellen in de vergadering van het Veilig- heidsberaad, waarin de 25 voorzit ters van de Veiligheidsregio's bij eenkomen. De Zwolse burgemeester krijgt bijval van zijn collega uit Doetin- chem, Mark Boumans. ,,,Ik denk dat de rijksoverheid door de zelfbe dachte leus 'dansen met Janssen' de horecaondernemers en organisato ren van evenementen netjes moet compenseren. Zij zijn in goed ver trouwen opengegaan." Ook de burgemeesters van Arn hem (Ahmed Marcouch) en Til burg (Theo Weterings) scharen zich achter die oproep. ,,Je kunt niet in één keer alles afblazen terwijl mensen hun rekeningen al hebben betaald", zegt de woordvoerster van Weterings. Garantiefonds Het kabinet heeft een garantie fonds opgericht om organisatoren van festivals te compenseren die door corona niet kunnen doorgaan. Er zit 385 miljoen euro in de pot. Het geld is voor betaalde evene menten die in het verleden al vaker zijn gehouden en die ook een an nuleringsverzekering hadden. Dorpsfeesten worden vaak gehou den met subsidie van de gemeente en zijn gratis toegankelijk. Die val len niet onder het fonds. Nieuwsmedia L/C I WORLD TEAM Italië verovert Europese titel. Doelman Donnarumma held in penaltyserie. Roep om compensatie voor kleinere feesten Ook kleinere dorpsfeesten moe ten financiële compensatie kun nen krijgen als ze door de aan gescherpte coronamaatregelen opeens moeten worden afgebla zen. Dat stellen burgemeesters die evenementen in hun regio's niet zien doorgaan. Het rijk zou door de leus 'Dansen met Jans sen' verkeerde verwachtingen hebben gewekt. Cyril Rosman en Remco Regterschot Rotterdam »P4 en ZEELAND2 »P4 EN 5 VS*::?: maandag 12 juli 2021 Eerst zonnig, daarna meer bewolking en C buien. pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws Jaargang <jaar> De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1