Ontluikende B&B-liefde 16 MEDIA CULTUUR We rommelen allemaal maar wat aan op het amoureuze vlak Hoofdrolspeelster Nandi van Beurden houdt de coronacijfers goed in de gaten, al lijkt 'haar' musicalklassieker The Sound of Musicv oorlopig niet op de tocht te staan. ,,De bezoekers krijgen nog net geen plasketting mee als ze naar het toilet moeten.'' MUSICAL KLASSIEKER Wanneer Romana (51) na tien uur rijden eindelijk aankomt in de Bourgogne hoopt ze natuurlijk dat de prins op het witte paard haar opwacht en de rode loper uitrolt. Maar B&B-eigenaar Bert (59), een voormalig financieel adviseur, is duidelijk minder romantisch en toeschietelijk: eerst For mule 1 kijken. Pas daarna heeft hij tijd voor haar. En het glibberige pad van de liefde bevat nog veel meer ongemakken en sociale hindernissen, zo blijkt uit de 28 afleveringen van het nieuwe RTL4- programma B&B Vol Liefde. Daarin zoeken zes bed and breakfast-eigenaren, in Frankrijk, Portugal, Nederland, Oostenrijk en twee in Italië, een part ner in een soort televisiecocktail van Boer Zoekt Vrouw en Ik Vertrek. Iedere kandidaat ontmoet vier singles, twee door hem zelf uitgezocht en twee geselecteerd door vrien den en familie. Presentator Art Rooij- akkers over de serie en de populariteit van da- tingshows: ,,Het is na tuurlijk de tijd van on- line-kennismakingen en swipen. Zeker tijdens de coronaperiode. Daardoor is er misschien meer be hoefte aan echt contact. Dates zoals in B&B Vol Liefde hebben dan iets troostends en ontroerends. Vertederend en herkenbaar ook: we rommelen al lemaal maar wat aan op het amoureuze vlak. Je hebt ook van die perfect gemaakte shows, bijvoor beeld De Bachelor met rozen, ceremonies en bijpas sende muziek. Maar de realiteit is veel ongemakke lijker natuurlijk. Zoals bij Bert: hij komt hoekig over, maar blijkt een lieverd.'' 693 PCR-testen Doordat de reeks in coronatijd werd gemaakt, kon Rooijakkers minder vaak naar het buitenland dan hij eigenlijk had gewild. De presentator: ,,Toch heb ik het gevoel dat ik minstens 693 PCR-testen ach ter de rug heb. Ik ben naar Italië en Portugal gevlo gen, maar heb ook veel met de auto gedaan. Verder heb ik veel online contact gehad.'' Rooijakkers constateert dat er 'her en der zeker chemie was, maar dat hij nog geen B&B-liefdes- baby kan aankondigen'. Zelf zou hij nooit voor de camera's durven daten. ,,Ik kan het me niet voor stellen, dat heeft zoiets kwetsbaars. Daarvoor moet je lef hebben.'' 'Aanklager' voor Spears Eigen serie voor Rachel speelde in de musical die vanwege de pandemie na twee voorstellingen werd stilgelegd. Geplaceerd ,,Aan de andere kant: de overheid maakt nu een onderscheid tussen ge- placeerde en ongeplaceerde evene menten. Gelukkig maar, in ons geval. Iedereen zit in de zaal echt op forse afstand van elkaar en als ik zo rond kijk, denk ik dat het overgrote deel van het publiek minimaal de eerste vaccinatie binnen heeft. Maar vooral: er is zo goed over nagedacht dat de bezoekers zo min mogelijk in elkaars nabijheid komen. De mensen krijgen nog net geen plasketting mee als ze naar het toilet moeten.'' Een bulderende lach vult het res taurant en dan moet Francis van Broekhuizen nog binnenkomen, de goedlachse operazangeres die de moeder-overste speelt in The Sound of Music. Zij geeft even later aan dat e sjouwt met een ri ant boeket bloemen door het artiesten restaurant van het Afas Circustheater in Scheveningen. Die ruiker heeft Nandi van Beurden, hoofdrolspeel ster in musicalklassieker The Sound of Music, gekregen van tante Marie-José en oom Piet uit Tilburg. Zij zaten vanavond in de zaal bij de tweede voorstelling van hun nichtje als hoofdrolspeelster Maria. Natuurlijk is Van Beurden met hoofd en lijf vooral bezig met haar rol, de familie Von Trapp, Do-Re-Mi en Edelweiss. Maar met een schuin oog houdt ze de coronacijfers en hun Alpen-achtige stijgingscurve nauw in de gaten. ,,Ik denk maar de hele tijd: we gaan toch geen Hello Dolly'tje doen'', zegt de actrice, die mee- Presentator Art Rooijakkers zou zelf nooit voor de camera's daten. foto rtl Zelf zou hij nooit voor de camera's durven daten. Maar presentator Art Rooijakkers (44) vindt het stoer dat zes naar liefde hunkerende bed and breakfast-eigenaren zich kwetsbaar durven opstellen in de nieuwe datingshow B&B Vol Liefde. Annemart van Rhee B&B Vol Liefde vanaf vanavond zeven weken lang van maandag tot en met donderdag om 20.30 uur op RTL4. —Art Rooijakkers, presentator RECHTSZAAK Britney Spears zoekt een nieuwe advo caat die ervoor moet zorgen dat de zangeres uit het curator schap van haar vader wordt ge haald. Volgens TMZ is ze van plan voormalig federaal aankla ger Rosengart in te huren. TELEVISIE Rachel Hazes treedt in de voetsporen van haar zoon André met haar eigen realityse- rie. Ook Ra chels beste vriendin Ros- sana Kluivert zal een rol spelen in het programma. Dat bevestigt Vincent TV Pro ducties. maandag 12 juli 2021 Jeroen Schmale 'Mijn vader begon bij tweede r maat te huilen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16