&Gem DE TROUWJURK L 1 'm i rui f JJ-G Maarten geeft 800 euro uit aan een jas, Ruby draagt liever afdankertjes van de kringloop. Maarten 'We laten in Heiloo een 'passief' houtskelethuis neerzetten. Prefab, geprodu ceerd in Letland. Met de energie van één gloeilamp van 80 watt kun je bij wijze van spreken het hele huis verwarmen.' Ruby 'Het is Maartens droom. We gaan nu al bewust om met energie.' Maarten 'We hebben zonnepanelen.' Ruby 'En het gasfornuis hebben we vervangen voor inductie, en we hebben led-verlichting.' Maarten 'Maar in het nieuwe huis gaan we een stuk verder. Energiebedrijven zullen wij niet meer spekken.' Ruby 'Ik hang de was buiten op, als het niet regent tenminste. Het moet wel comfortabel blijven. We zijn geen big spenders, maar ik koop liever kwaliteit dan troep die snel stukgaat. Ik compenseer dat financieel door kleding van de kringloop te dragen.' Maarten 'Aan een winterjas geef ik wel eens in de vijf jaar zo'n 800 euro uit.' Ruby 'Ik vind de kringloop erg leuk. Ik breng ook kleding terug en verstel zelf. Mijn trouw jurk en Maartens pak kregen we van onze ouders. We trouwden in juni vorig jaar.' Maarten 'De huwelijksreis maakten we uiter aard met een vouwwagen van mijn bedrijf.' Ruby 'We kunnen altijd buiten het seizoen weg met een wagen die uit de verhuur komt.' Maarten 'We hebben zeven vouwwagens in de verhuur. We verkopen ze vanaf 7000 euro.' Ruby 'Vanwege het fijne keukentje vind ik het leuk op reis te koken. In zo'n vakantie van drie weken geven we daardoor maar zo'n 1500 euro uit, aan campings, benzine, tol, musea en eten.' Maarten 'We trouwden op een geweldige locatie in Castricum.' Ruby 'We hadden 10.000 euro begroot, maar kwamen uiteindelijk goedkoper uit, omdat we slechts vijftig mensen mochten uitnodigen en het maar tot 10 uur mocht duren.' Maarten 'Net even wat compacter.' Ruby 'Een ander financieel voordeel van corona: ik ging drie keer per week naar de sportschool. Nu doe ik oefeningen via YouTube. Daardoor ben ik van 25 euro in de maand naar helemaal gratis gegaan. De mat en gewichtjes waren een eenmalige aanschaf. Prima. Ik blijf dit doen, ook als corona helemaal weg is.' Maarten 'Ik wil me wel weer op hockey storten. De contributie bedraagt 350 euro per jaar en ik koop ongeveer voor 150 euro per jaar nieuwe attributen.' Ruby 'Vergeet de drankjes in de sportkantine niet.' MEZZA19 %;VlV> WPrannnnnainmn„„ Ruby Wever (31) werkt als business developer bij een internationaal advocatenkantoor Maarten Smit (31) is eigenaar van een bedrijf in vouwwagens. Ruby en Maarten wonen in Heiloo. Beste koop Ruby 'De Volvo V40, vier jaar geleden. Die geeft zoveel vrijheid.' Maarten 'Een sound- bar van Denon van 1700 euro. Het geluid van de tv is nu veel beter.' Grootste miskoop Ruby 'Een blauwe synthetische jurk met korte mouwen. Ik draag hem nooit.' Maarten 'De leren bank. Hij past niet in ons nieuwe huis.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl o I O LU X co LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99