beroemde tennisspeelster met een leuke vrouw die geen geheim van haar relatie maakte.' 'Ja, en toen ik mijn tweede vriendin kreeg accepteerden mijn ouders het helemaal. Ik heb het er later nog met ze over gehad, waarom ze het eerder lastig vonden. Ze zeiden: "We waren bang wat je allemaal zou tegenkomen, dat mensen je niet zouden accepteren, dat je geen gezin zou krijgen. Het was misschien ook anders dan we ons hadden voorgesteld." En dat begrijp ik. Op het moment dat je niet bij de meerderheid behoort, vergt dat ook van ouders een aanpassing. Ik ben ook blij dat ik nu beter begrijp waar mijn eigen aarzeling zat. Ik zei dat ik 'mis schien' lesbisch was. Dat voor behoud kwam toch ook door het besef: wat krijg ik allemaal te ver duren? En mijn ouders komen uit een tijd dat die acceptatie een stuk minder was.' 'Het wordt beter als je jezelf accepteert. Echt. Alleen jij bepaalt wanneer en hoe. Je persoonlijke vrijheid is je grootste goed. Als je niet het leven kan leiden dat bij je past, krijg je daar uiteindelijk last van. It only gets better. Ik heb wel- eens meegewerkt aan een COC- campagne van mensen die de drempel al over waren. Ze zeiden allemaal dat het echt beter wordt. Daarom vind ik het ook belangrijk in mijn rol als Kamervoorzitter dit te vertellen. Als het ertoe leidt dat iemand denkt: die Vera Bergkamp is het ook, het kan dus! Je kunt zichtbaar jezelf zijn.' 'Mijn moeder is mijn beste adviseur omdat ze ongezouten de waarheid zegt. Van hoe mijn haar zit tot hoe ik een debat leid, daar heb ik heel veel aan. Zij is iemand die ik vertrouw, die me kent, die het MEZZA 15 In de periode dat u een andere achternaam aannam, kreeg u uw eerste serieuze relatie. Wat zou u willen zeggen tegen jongeren die nog worstelen met hun seksuele identiteit? Is uw moeder trots op u?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 95