Naar het strand, lunchen, dutje. Relaxter wordt het niet INTUSSEN IN Italië Met een klomp Met een kanteel Sinds ik met mijn vrouw samen ben, en dat is dit jaar negen tien jaar, ziet mijn zomervakantie er vrijwel elk jaar hetzelfde uit. Steevast gaan we in augustus naar haar geboortedorp aan de Sicili- aanse oostkust. Iedereen die voor werk en studie naar andere delen van Italië is vertrokken, en dat is een meerderheid, doet hetzelfde als wij. Ze keren terug naar hun wortels, want die zijn heilig, zeker in de zomer. Met een frisbee DE HORT OP Anders golfen Het eerste weekend van augustus zakken we af naar het zuiden. Eerst reisden we tien uur met de trein, sinds de kinderen er zijn gaan we meestal met de auto. De eindeloze snelweg van Rome gaat via Napels naar Villa San Giovanni, de landpunt waar de zeestraat die Sicilië van het vasteland scheidt het smalst is. Een half uurtje zeelucht snuiven en dan het laatste stukje naar 'huis'. Roccalumera is een beetje lelijk lintdorp aan de Straat van Messina. Er is een boulevard en een doorgaande weg van Catania naar Messina, veel meer is het niet. Het ouderlijk huis van mijn vrouw staat aan die provinciale weg op zo'n 250 meter van het strand, onze habitat voor de vakantieweken. 's Ochtends naar zee, op tijd terug voor de lunch, een dutje en aan het einde van de middag weer terug naar het strand. Veel relaxter wordt het niet. Stessa spiaggia, stesso mare, hetzelfde strand, dezelfde zee, jaar in, jaar uit. Italianen zijn gewoontedieren die het liefst allemaal hetzelfde doen op hetzelfde moment. Het hoogtepunt van het jaarlijkse zomer- ritueel is Ferragosto. De feestdag is ooit ingevoerd door keizer Augustus in 18 voor Christus - Ferragosto komt van Feriae Augusti (augustus- vakantie) - als rustperiode na de inspanningen van het werk op het land. De katholieke kerk heeft het feest overgenomen en verplaatst. Vierden de oude Romeinen feest op 1 augustus, Italianen op 15 augus tus. En feestvieren in Italië betekent (veel) eten. Dat begint al op de avond vóór Ferragosto. Tegen een uur of 8 loopt het strand vol; mensen zeulen met koel boxen vol bier en de afeaaltenten draaien topomzetten. De arancini (gefrituurde rijstballen) en focaccia (lokale pizzavariant) zijn niet aan te slepen. Overal klinkt muziek en branden vreugdevuren. Zoals elk jaar genieten we met dezelfde vrienden op hetzelfde strand van de warmste nacht van het jaar. Tradities zijn er om behouden te worden. MEZZA 11 Country golf klinkt chic, maar betekent golfen met een klomp aan je golfclub en een emmer of kom als hole. Met een beetje 'pech' speel je het ook nog in een weiland vol koeien. o.a. via puurbuitensport.nl Neem als markies of markiezin een golfclub met een ronde kanteel ter hand voor een potje vestinggolf. Uiteraard speel je dat in een van de twintig vestingsteden die Nederland rijk is en die je al golfend ontdekt. vestinggolf.nl Correspondenten nemen ons mee op vakantie. Dit keer ANGELO VAN SCHAIK, standplaats Rome, die elke zomer met vrouw en kinderen in het lelijke lintdorp Roccalumera doorbrengt. Bij discgolf is je hand de golfclub en een frisbee de bal. Wie in zo min mogelijk worpen de disc in de hole krijgt, wint. Hilariteit verzekerd, maar vergis je niet, want het is moeilijker dan het lijkt. discgolfnederland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91