'Een charmante zwangere wilde ik niet zijn' Alleen op een eiland BIJPRATEN Waarom is het zo leuk om Anneke te spelen? 'Omdat ze zo ongeremd is en het hart op de tong draagt. In de film is Anneke hoogzwanger - net als ikzelf tijdens de opnames - en kan het haar niet meer schelen hoe ze eruitziet. Toen Frank Lammers, die Gerri speelt, me vroeg voor dit tweede deel zei ik: prima, maar ik ga geen charmante zwangere zijn. Dan wilde ik ook het echte leven laten zien, inclusief dikke enkels, kleding die niet meer past en slaapvouwen in mijn gezicht.' In de film krijgen Gerri en Anneke een reallifesoap, waarna ze zich in bochten moeten wurmen om te zorgen dat er iets gebeurt in hun leven dat interessant genoeg is. Wat spreekt je aan in dit thema? 'Ik vind het leuk om in een film te spelen waarin glamour een beetje belachelijk wordt gemaakt. Ik denk ook dat dat moet, als je ziet welke kant het opgaat - een killerbody lijkt soms het hoogst haalbare. Ik wil laten zien dat het echte leven zoveel leuker is. Er gebeuren gekke dingen en soms zie je er niet uit. Als je daar niet meer om kan lachen, wordt het wel heel saai allemaal.' MEZZA 9 Hans Dorrestijn verblijft zes weken op een Waddeneiland waar hij, omringd door zand, wind en vogels, zijn 80-jarig bestaan overdenkt. Anders dan Godfried Bomans en Jan Wolkers die dit vijftig jaar geleden deden, krijgt Hans Dorrestijn af en toe bezoek. Alleen op een eiland met Hans Dorrestijn, vanaf 13 juli rond 22.10 uur bij Omroep MAX op NPO 2. Er is ook een podcast. Actrice SANNE LANGELAAR (37) speelde vorig jaar de rol van Anneke in de comedy Groeten van Gerri, waarin middelbareschool- leraar Gerri ongewild viraal gaat. Het vervolg Herrie in Huize Gerri is nu te zien op Pathé Thuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89