20 BV De Liefde Sanne Vogel Liefde voor Brood HOGER, SNELLER, HARDER, ENGER Het raam van mijn Tilburgse op bij een paar bots autootjes' meisjeskamer staat open, uitgelaten gegil waait binnen. Tijdens lange zomer nachten gonst de stad. Stampmuziek van attracties, opzwepende aanprijzingen van kermismannen door keiharde microfoons. Ik lig me vast te verheugen: wij gaan nog, met het hele gezin. Slenterend langs kilo meters met hoger, sneller, harder, enger. Het traditionele kermisgeld brandt in m'n zak, genoeg voor Mijn drie attracties. Mijn kermishart zusje en ik wikken en wegen, welke springt al zijn het waard? Nou hebben mijn junioren een nieuwe hobby: schommelen tot het niet hoger kan. Met zo'n mand waarin je kunt liggen. Ik mocht laatst proeftonijn zijn bij de speeltuin om de hoek. 'Je mag je nergens aan vasthouden mam, gewoon blijven liggen.' Het wiegen was rustgevend. Tot vier jongensbenen alles op alles zetten en ik merkte dat dat ooit zo onverstoorbare kermishart niet zo dapper meer was. Het wordt tijd dat ik naar Tilburg afreis. Kan ik mijn stalen zenuwen een beetje opvijzelen, om te beginnen in de Break Dance. En dan zetten we de kermisgeld traditie voort. Eveline (59): 'Ondanks alles voel ik me een geluksvogel' Oesterzwambitterballen met natuurwijn: niet te versmaden 38 Nu lezen Fans van rocker Herman koesteren hun relikwieën. 'Het tijgerpak past nog steeds' Mijn kermishart springt sindsdien al op bij wat scharrige botsautootjes op een verloren dorps plein. Als ze bij zo'n zomerse pop-up- kermis een Break Dance hebben, kan de vakantie helemaal niet meer stuk. Ik zag mijn favoriet op pagina 31 bij het geestige verhaal van journalist Dénis van Vliet, die zijn coming out heeft van kermishater naar kermislover. MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 6 en 11. 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Intussen in Italië 12 Interview Vera Bergkamp 19 Geld Geluk 26 Elke Wiss 30 Verknocht aan de Tilburgse kermis 32 Op de fiets naar Lissabon 36 Boeken Esther Verhoef 39 Mijn boek Tamsin Calidas 41 Puzzels 45 Joost mag 't weten 46 COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl.) Vormgeving Sasja Kooistra, Coby Joustra (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83