'Twee louche types in een schattig mosterdgeel roestbakje' S 7 jaar: ze waren pas vernieuwd. Ze bleken bij controle nog zo goed als nieuw. Wat een wereld. - Jan Bakuwel Je komt zaterdag om circa 18.00 uur thuis en het cilinderslot van je deur wil niet meer open! Na zelf een kwartiertje geprutst te hebben, besluit je om op Google een slotenmaker op te zoeken. En inderdaad, die was er binnen tien minuten en begon met het invullen van een reke ning. Nou, dat heb ik geweten. Het uitvoe ren van het slot 359 euro, omdat het week end is 50 procent toeslag: 179,50 erbij. Na tuurlijk de voorrijkosten 35 euro. Dan nog een nieuwe cilinder en een nieuw slot: 150 euro. Totaal inclusief btw, ik durf het bijna niet te typen: 875,43 euro. - H. van Loon kwam een man die een snoertje met een camera bij zich had, waarmee hij via zijn telefoon achter het ingebouwde toilet kon kijken. We hadden zelf al het nodige sloop werk verricht. Direct kwam hij uit bij het lek, rapportje gemaakt. Net twintig minu ten binnen geweest. Factuur 560 euro. We bellen het bedrijf: dit moet een vergissing zijn. De man bejegende mij behoorlijk bru taal en agressief en snapte niet waar ik me druk over maakte: de verzekering zou het immers vergoeden. Pure oplichting. - Wil van Gemert. ontdekte ik dat er nog een sleutel aan de binnenkant van het slot zat. Goede raad was (heel) duur, bleek. Mijn man was naar de wintersport, de naaste buren waren niet thuis. Het was heel koud. Er was alleen een groot raam naast de voor deur dat ik misschien kon inslaan. Einde lijk verderop iemand gevonden die thuis was. Hij zocht naar een slotenmaker. Belde de bovenste (nooit doen!). Binnen een kwartier stapten twee mannen uit een auto. Het bonnenboekje kwam tevoor schijn: opgeteld zou het 385 euro kosten. Na mijn protest zeiden ze: betalen of ze gingen weer. Met twee creditkaartjes scho ven ze het slot open. Daarna reden ze ach ter mijn fiets aan naar de pinautomaat. En stond ik midden op straat de flappen aan ze uit te tellen. Een stoeptegel door het raam was goedkoper geweest. Ik moest 300 euro neerleggen voor een simpel tuindeurslot. Aanvankelijk vroe gen ze 550 euro, maar die prijs zakte snel toen ik boos werd. Ik had ze het slot er na tuurlijk uit moet laten halen, maar wilde die mannen zo snel mogelijk uit mijn huis. Hele dag chagrijnig van geweest en vooral boos op mezelf dat ik dit had laten gebeu ren. Het erge is dat het slot nog steeds niet werkt. - Annemarie Knijnenburg Ik had twee jaar geleden een nieuwe auto gekocht, moest telkens in januari voor de servicebeurt. Ik probeer een af spraak te maken voor januari, maar dat lukte niet, het werd half februari. Vervol gens worden we gebeld, ja helaas maar de accu is slecht en aan vervanging toe. Wat? Nu al! Ja, u hebt in coronatijd te weinig ge reden en dat is slecht voor de accu. Maar dit valt dan wel onder de garantie toch? Nee mevrouw, helaas: garantie was tot 31 ja nuari en het is nu 15 februari, kosten 284 euro! Toen begreep ik waarom ik geen afspraak in januari kon krijgen. Vervol gens vraagt mijn man om de test strook van de accu. De mevrouw van de servicebalie werd wat zenuwach tig, want mijn man bleef aanhouden dat hij die wilde zien. Uiteindelijk haalt ze 'm uit de prullenbak: de accu was nog niet eens halfleeg! - José Tooms -T\ Deze week. Slot kapot, de zaak opge beld die alle reparaties doet in ons ap partement. We betalen ruim 150 euro per maand aan servicekosten. Maar je ei gen toegangsdeur hoort daar niet bij. Dus kwam er tweemaal een man die het fiksen kon. Twee maal vijf minuten en we hadden een nieuw slot. De kosten zagen we giste ren op de rekening: ruim 600 euro. We ontploften bijna, maar hebben het betaald. Wat een dieven! - Nel Naaktgeboren Wc verstopt. Een gerenommeerd bedrijf gebeld rond acht uur 's avonds. Bleek achteraf dat het nummer waar je op klikt via slinkse wijze is doorgelinkt naar een malafide bedrijf. Op voorhand gevraagd wat het ongeveer zou kosten: 35 euro voor- rijkosten plus inspectie. Oké, schappelijk. Meneer staat voor de deur, checkt wat en zegt: 79 euro voor de trekveer en avondta rief van 102,00 euro. Nou ja, je wilt toch weer naar de wc kunnen. Hij trekt een trekveer door de pijp, binnen vijftien mi nuten klaar. 1100 euro mevrouw. Hoeveel? Ja het was 79 de méter en hij gebruikte 15 meter! Terwijl de verstopping onder ons huis zat, op hooguit 5 meter afstand. Hij had nooit gezegd per meter! Woest, boos, teleurgesteld en wat al niet meer. Ik heb het tot 850,00 terug weten te brengen maar durfde niet NIET te betalen. Meneer staat voor je deur, 't was inmiddels voorbij tie nen, was bang dat zijn vriendjes om de hoek stonden. Ligt nu bij de rechtsbijstand. Waarschijnlijk zie ik mijn centen nooit meer terug. - Esther van Oostenbrugge Ik huur mijn woning van een woning bouwvereniging, die zo'n beetje alle wo ningen in mijn gemeente beheert. Op een dag loop ik naar buiten met mijn honden, trek de deur achter mij dicht en besef dat mijn sleutel binnen ligt. Ik bel het nood nummer van mijn woningbouwvereniging en geef aan een slotenmaker te laten ko men. Die komt vijftien tot twintig minu ten later voorrijden. De beste man zegt: geen zorgen, ik heb de deur waarschijnlijk zo open. Hij pakt een plastic lap, zo één die ook wel te vinden is in de bodem van een bigshopper tas. Hij spuit er wat WD40 op, propt het plastic tussen mijn deur, duwt en trekt een beetje en hoppa: open. Ik vraag hem wat de kosten zijn. '380 euro meneer, maar dat wordt bij de volgende maand huur op de factuur gezet.' Bela chelijk toch. Hij had niets vervangen en was binnen twee minuten weer weg. Toen ik 'm vroeg wat het zou kosten als ik hem zelf had gebeld, zei hij: 60 euro. - M.v. Kenters Slotenmaker Snel. Klinkt aan de telefoon redelijk en slechts 35 euro voorrijkosten. Mijn vrouw had de sleutel aan de binnenkant van de voordeur laten zitten. De man die kwam, wilde meteen de boor erin zetten. Ik vroeg per telefoon of hij zonder schade de deur kon openen. Zelfs concrete suggesties gedaan 1 (met kleerhanger door brievenbus) Maar hij weigerde dit. Toen ik vroeg naar de kosten was het 35 euro voor rijkosten, 'wat arbeidsloon' en 100 euro voor cilinder.' Factuur was ach teraf echter 430 euro. Wat een oplich ters. Toen ik thuiskwam had ik de deur binnen vijf minuten open met een kleerhanger. Even later zelfs binnen 10 seconden door mijn hand door de brie venbus te steken. - Floris Scheper zaterdag 10 juli 2021 GO Er sijpelde water door het plafond, een lek in onze badkamer. Wij benaderden een bedrijf om het lek op te sporen. Er - Francisca de Vries Op zondagmiddag thuis afgezet door vrienden na een lunch,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 7