II Zahavi: 'Wegrennen was nooit optie' 5 Arnesen wil niet alleen verdedigend, maar ook aanvallend nog versterking Die oogst op de transfermarkt is nog altijd mager, want er is wederom nauwelijks budget. Feyenoord huurde Guus Til, kocht Marcus Pedersen en legde Ofir Marciano vast als tweede keeper. Frank Arnesen knikt. ,,We zijn op zoek'', zegt de Deense technisch di recteur van Feyenoord in het Oos tenrijkse Schruns. „Allereerst naar een rechtsbenige centrale verdedi ger. Ik hoop snel met iets te ko men.'' Maar Arnesen en Feyenoord heb ben weer eens nauwelijks iets te be steden. Ook in aanvallend opzicht speurt de scouting van de Rotter dammers nog naar aanwinsten, maar ook dat is met zo weinig fi nanciële armslag een lastige op gave. Arnesen: ,,Nou, een maand gele den hebben we contact gelegd en toen bleek dat zijn komst echt niet haalbaar was. Recent kregen we te horen dat er misschien toch een mogelijkheid is om hem te huren. Laten we zeggen dat de deur op een kiertje staat.'' ,,Ik heb Manchester United gebeld voor Chong, dat klopt. Maar ook dat bleek onhaalbaar. De naam Sam Lammers is ook gevallen. Maar Arne Slot gaat met Robert Bozemk aan de slag als spits en we hebben Naoufal Bannis en Bryan Linssen die daar ook kunnen spe len.'' „Omdat het een speler is die ik heel graag zou willen hebben. Een speler met veel potentie. Maar het is lastig als er nauwelijks iets te be steden valt. Kitolano is zeker niet uit beeld, maar onze prioriteit is die centrale verdediger. Lutsharel Geertruida kan daar ook spelen, maar die is herstellende van een knieblessure en is pas in oktober weer terug.'' ,,We hopen natuurlijk wat te kun nen verkopen. Maar zo niet, dan kom je uit bij transfervrije spelers of huurconstructies. Dat is onze situatie. Investeerders? Daar houd ik echt geen rekening mee. Ik han del naar de situatie hoe die nu is. Over eventuele hulp van inves teerders moet je mij niets vragen, dat is voor andere mensen binnen de club. Ja, net als de situatie rond Steven Berghuis. Dat is voor juris ten.'' Investeerders? Daar houd ik echt geen rekening mee. Ik handel naar de situatie hoe die nu is ,,Ook daar kan ik weinig over zeg gen. Ik ben niet bij het afsluiten die contracten geweest.'' „Zonder over deze zaken inhoude lijk iets te zeggen is dat natuurlijk zo.'' ,,Dat zou voor alle partijen het be ste zijn. Tyrell Malacia ontwikkelt zich geweldig. Haps is te goed voor een plek op de bank. Voor hem zou het een mooi moment zijn om te vertrekken. En voor ons zou het een welkome transfersom kunnen opleveren.'' ,,Ik lees van alles. Over allerlei Ita liaanse clubs, maar bij ons heeft nog niemand zich gemeld. Wel voor Wouter Burger, waar FC Ba sel naar hengelt. Maar hij is nog gewoon hier.'' ,,Die wil een nieuw avontuur, maar niemand heeft zich voor hem gemeld en dus traint hij apart van de groep. Hij heeft veel bete kend voor de club, we hebben alle bei nog een goed gevoel over el kaar.'' ,,j0rgensen gaf al langer aan toe te zijn aan iets nieuws. Arne Slot weet dat hij niet op hem hoeft te rekenen en heeft toen samen met Nicolai besloten dat hij zich apart van de groep fit zal houden. Dit is voor alle partijen het beste. En wij hopen dat er straks een club komt die hem wil overnemen.'' ,,Ook dat is niet duidelijk. Ik snap de vragen, ik snap de situatie. Maar het ligt bij onze jurist.'' ,,Het is oké nu", zegt Eran Zahavi (33) als hij tijdens het trainings kamp van PSV in Duitsland de vraag krijgt hoe het met hem en zijn gezin gaat. De Israëlische spits wil nog één keer iets zeggen na de brute overval op zijn huis in mei. ,,Dit is misschien wel het goede moment om iedereen nog eens te bedanken voor alle steun. Uit heel Nederland kwam de support en het is ook daarom nooit een optie ge weest om deze zomer hier weg te rennen." PSV heeft hem geweldig gehol pen, zegt hij. In materiële zin, bij voorbeeld door beveiligingsca mera's in en rondom zijn huis te plaatsen. Ook over de persoonlijke nazorg vanuit Eindhoven is hij heel tevreden. ,,De mensen van de club hebben er alles aan gedaan om te zorgen dat we een goed gevoel kre gen op het moment dat we in Ne derland terugkeerden. We zijn een maand weggeweest en natuurlijk was het een andere vakantie dan anders. Eerst speelde ik nog bij de nationale ploeg en moest ik de fa- milie even alleen laten. Ze zaten weliswaar in Israël, maar toch was het moeilijk. Uiteindelijk ben ik prof en moet ik gewoon mijn vak uitoefenen. Mijn vrouw en kinde ren krijgen hulp om alles te verwer ken. Met hen komt het goed." Soms gebeuren er mooie dingen en soms trieste dingen in het leven, vertelt Zahavi filosofisch op de tri bune bij trainingscomplex Klos- terpforte. ,,Beide situaties moet je goed aankunnen als je volwassen bent", vindt hij. „Makkelijk is het niet, maar ik heb geluk dat ik een heel sterke vrouw en familie heb. Ik ben dolblij dat ik bij haar ben. Ze gaf me vorig jaar de ruimte om het seizoen af te maken en dat is ach teraf bezien de beste beslissing ge weest." Zonder twijfel is de Israëlische spits een van de meest eerzuchtige PSV'ers. Hij wil altijd op het veld staan, zelfs als de trainers liever hebben dat hij rust neemt. ,,We hebben er weleens discussie over. Dat rusten doe ik wel als ik 36 of 37 ben en mijn carrière er misschien al opzit." Iets winnen in een grotere Europese competitie is altijd zijn doel geweest bij zijn komst naar PSV. ,,Als we als team iets bereiken, dan ben ik individueel ook tevre den. Dat hoort altijd bij elkaar. Ik verwacht veel van mezelf, nog meer dan jullie waarschijnlijk. Hoeveel goals ik ga maken? Ik zet nooit een target voor mezelf en wil het ge woon elke wedstrijd zo goed moge lijk doen. Dan tellen we aan het einde alles wel op." zaterdag 10 juli 2021 Mikos Gouka Schruns U benaderde Javairo Dilrosun van Hertha BSC? Voor Tahith Chong en Sam Lam- mers is die deur wel dicht? U zegt dat een centrale verdedi ger prioriteit heeft, maar u klopte ook aan voor de 19-jarige Noorse middenvelder Joshua Kitolano van Odds BK. Of u verkoopt een speler. Op die manier kunt u uw eigen budget toch creëren? Die moeten ook nog aan de bak - Frank Arnesen als trainer Dick Advocaat en zijn assistenten hun strijd in het op eisen van bonussen doorzetten? Het is nooit goed voor een club als er voortdurend verwarring is over hoe contracten moeten worden geïnterpreteerd, toch? Nog even over het verkopen van spelers. Verkoopt u Ridgeciano Haps? Marcos Senesi? En Nicolai J0rgensen? Je kunt ook zeggen: jij hebt nog een jaar contract, je verdient Frank Arnesen lijkt ontspan nen in Schruns, maar heeft nog veel werk te doen. foto tom bode veel geld, je geeft gas tot er een club komt die neerlegt wat wij willen hebben. Knok maar voor die plek. Toch nog even over Berghuis. Wanneer zit zijn vakantie er op? Feyenoord belt Dilrosun In iets meer dan 500 profwed strijden maakte Eran Zahavi meer dan 300 goals. Vorig sei zoen maakte hij bij PSV zijn sta tus als doelpuntenmachine slechts gedeeltelijk waar, maar de sleet zit er volgens hem nog niet op. ,,Rusten doe ik wel als ik 36 of 37 ben." Rik Elfrink Marienfeld Eran Zahavi (r) viert een goal met Noni Madueke. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73