OZCAN AKYOL Oproep boycot Heineken na vaccinatiereclame 6 CORONA OPGELICHT Column De onnozelheid en de over moedigheid van de versoe pelingen, die eind juni van kracht werden, kwamen samen in één interview; demissionair mi nister Ferd Grapperhaus zong voor een televisiecamera een kinderlijk liedje over het afscheid van de mondkapjes. In de meest recente persconfe rentie, gisteravond, werd ander maal duidelijk - zoals de besmet- tingscijfers ons al een paar dagen waarschuwden - dat er helemaal geen reden is voor dat soort mis plaatste en van tevoren bedachte zegedichten. Amper twee weken later hebben we te maken met een buitenge wone groei van nieuwe besmet tingen, die ons aantonen dat vooral jongeren het virus oplopen. Dat geeft veel mensen, boos en gefrustreerd, reden om hén ook direct aan te wijzen als de boos doeners in dit verhaal, want de tie ners zouden zich misdragen in discotheken en cafés, waar er so wieso milde of slechte controle is op testbewijzen en QR-codes. Ik vind dat té makkelijk. van wie de meesten al bijna ander halfjaar geïsoleerd leven, zich de afgelopen veertien dagen helemaal hebben laten gaan. Als ik nog van die leeftijd was, begin 20, had ik ongetwijfeld precies hetzelfde ge daan. Het probleem zit hem in de hou ding van ons kabinet. In de pers conferentie suggereerden Rutte en De Jonge dat ze dit niet zagen aan komen, met wederom een subtiel verwijt aan iedereen die zich niet aan de regels hield - pubers. Maar de werkelijkheid is dat de deltavariant reeds twee weken geleden huishield in Groot-Brit- tannië. Er zijn legio virologen en veld(epidemiologen) die hebben getamboereerd op het feit dat het loslaten van de meeste maatrege len een vorm van Russische rou lette was. De verbazing die het kabinet nu tentoonspreidt, is daarom onge loofwaardig en bovendien min stens zo kinderachtig als dat domme lied van Ferd Grapper- haus. Geef gewoon eerlijk toe dat je te graag wilde versoepelen, vanuit politieke overwegingen, ondanks talloze waarschuwingen van we tenschappers. Ons coronabeleid, met al zijn be perkingen, ging helemaal niet zó slecht, en bovendien draait de vac cinatiecampagne ook op volle toe ren. We deden één stap vooruit, en moeten die voorsprong nu weer inleveren. Veel buitenlandse va kanties komen daardoor ook in ge vaar. De jongeren hebben dit niet be dacht. Als zij nog een maand moesten wachten op de club, had den ze dat wel volgehouden. Dit is echt het uitvloeisel van kabinets beleid en daarom moet de regering verantwoordelijkheid dragen. He laas slaagde Rutte daar (weer) niet in. Geef gewoon eerlijk toe dat je te graag wilde versoepelen Verscheidene mensen hebben op sociale media opgeroepen tot een boycot van het biermerk. Daarbij gebruiken ze op Twitter de hashtag #boycottheineken. Sommigen zet ten daar filmpjes bij waarbij ze fles jes en blikjes Heineken leeggieten. De ophef ontstond toen Heine- ken een reclamefilmpje op sociale media zette waarin senioren dan sen in een nachtclub en over een strand rennen om te gaan naakt- zwemmen. De reclame eindigde met de tekst: 'De nacht behoort toe aan de gevaccineerden. Tijd om je bij hen aan te sluiten.' Heineken is niet het eerste be drijf dat vaccins tegen het coronavi rus promoot. Het biermerk Bud- weiser besloot in februari voor het eerst in veertig jaar geen reclame uit te zenden rond de Super Bowl, de jaarlijkse American Football-fi nale. In plaats daarvan doneerde dat bedrijf de zendtijd aan een vaccina tiecampagne. Unilever-topman Alan Jope heeft laten weten dat hij de 150.000 werknemers geregeld oproept zich te laten vaccineren. IN QUARANTAINE DAG 483 Auto voor apk gebracht bij garage om de hoek. Ik werd gebeld dat de ruitenwissers moesten worden vervangen. Waarop ik ver baasd reageerde: ,,Dan heb je mij vorige week wel erg slechte verkocht.'' - Joke van Vliet Ik heb sinds vier jaar een bril nodig, dat ging via de huisarts. Ik naar de opticien. Ik mocht zelf een montuur kiezen, want dat was gratis. Dus ik koos er een van Max Mara, een Italiaans model dat me goed stond. Superblij was ik. Tot ze me vertelden wat de glazen kosten: 700 euro. Ik dacht dat ik een klap in mijn gezicht kreeg! Geen wonder dat ik een gratis montuur mocht uitzoeken. - Marina Ik kocht een Renault Twingo bij de plaat selijke garage. Na een paar maanden kreeg ik een oproep voor de apk. Ik naar dezelfde garage, maak de afspraak dat ze me bellen als er grote kosten zijn. En ja hoor: lek in de radiateur. Sjeetje, zou me een paar honderd euro kosten. Ik had nooit een plasje water op straat gezien, dus vond het raar. 't Was een haarscheurtje, zei hij. Ik heb het niet laten maken, bij een ander de apk- keuring laten doen. Geen lekkage. Nog vijf jaar met deze wagen gereden: nooit een lek kage. - Mady Kelder Op 3 november vorig jaar ging het slot van mijn tuinpoort niet meer open of dicht. Mijn vaste klusjesman was ernstig ziek, dus sloeg ik de Gouden Gids open en ik had al gauw de toezegging dat er iemand met dertig minuten kon zijn. In jachtige vaart verwisselde hij heel vakkun dig de cylinder, waarna we in de keuken de financiën zouden afhandelen, alles onder hoogspanning. Hij schreef een rekening waarvan ik schrok, namelijk 189 euro. Ja maar, die zeldzame sleutels en de vlotte service. Op een krakkemikkig betaalappa- raatje moest ik even pinnen. Het was een grote, forse man met dikke vingers, waar mee hij het schermpje deels bedekte. De re kening zou hij opsturen. Hij was het tuin pad nog niet af of ik besefte dat er iets flink mis was. Wat bleek? Achter 189 had hij een 5 gezet en dus 1895 euro ontvangen. - Anna Becht twee 'vaklui' aan de deur, die me bij binnenkomst meteen aan Jacobse en Van Es deden denken. Twee louche types in een schattig mosterdgeel roestbakje (de be drijfsauto stond in de garage...) die voortva rend aan het werk wilden tot mijn man vroeg wat het ging kosten. Na lang overleg in het autootje, 550 euro voor een klusje van niets. Enfin, lang verhaal kort: ze zijn afge dropen na de vraag of we dan de voorrijkos- ten van 129 euro wel gingen betalen. Nee dus. We bleven beduusd achter en hebben toen een oude video van Jacobse en Van Es gekeken en de onthutsing was meteen ver dwenen. Een aanrader. - Sina de Bouter Deze winter, tijdens de sneeuwdagen, vergat mijn dochter de sleutel en had geen reserve. De 'betrouwbare slotenma ker' die we belden zou er binnen een kwar tier zijn. Na anderhalf uur wachten in de sneeuw kwam-ie aanzetten. Nou, hij kij ken en morrelen. Conclusie: 750 euro om het speciale slot eruit te halen en erin te zetten. 'Gelijk pinnen aan de deur.' Ik zei toen 'nee dat doe ik niet' en heb een raampje ingeslagen dat me 100 euro aan reparatie kostte. - Martine Moolenaar Ik kwam regelmatig bij dezelfde garage voor het verwisselen van zomer- en win- terbanden. De airco moest worden bijge vuld, zeiden ze. Flinke kosten, naar mijn mening niet nodig. Maar bewijs het maar eens. Het was meneer Bakuwel voor en na... Een volgende keer moesten de remschoe nen worden vervangen; dit was geconsta teerd door twee monteurs die in mijn zicht bij een van de achterwielen zaten te kijken. Toen herinnerde ik me de nota van vorig zaterdag 10 juli 2021 GO y @OzcanAkyol Schuld Het is heel gezond dat jongeren, LONDEN Een reclame waarin bierbrouwer Heineken oproept tot vaccineren tegen corona heeft in Groot-Brittannië tot boze reacties geleid. Er zijn specialisten voor alles in en rond huis, tuin en garage waar wij gewone burgers geen verstand van hebben. En fijn is dat. Dus laten we de echte vakman geen onrecht aan doen. Maar tjongejonge, wat worden we af en toe Frank Poorthuis bedonderd in onze onwetendheid! Ik vroeg om uw ervaringen. Leest u mee met lotgeno ten. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl Niets vervangen en binnen twee minuten weer weg: 380 euro Twee weken geleden kreeg mijn man via een keurig uitziende site

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6