Bewindslieden gezocht na vertrek Van Veldhoven pot ür r i Tot 40% korting 5 II! Ill De meeste rechercheurs werken inmiddels op de omgeving van Taghi lastend verklaart tegen Taghi en zijn vermeende handlangers, zijn al twee doden gevallen. Een week nadat het Openbaar Ministerie had bekendge maakt dat de Utrechter kroongetuige was, op 29 maart 2018, werd de broer van B. doodgeschoten. Op 18 maart 2019 werd voor zijn huis in Amster dam Buitenveldert Nabil B.'s advocaat Derk Wiersum vermoord. Hierna trad Oscar Hammerstein op als advocaat van de kroongetuige. Daarna nam Pe ter Schouten die rol over, samen met advocaat Onno de Jong. Adviseur Peter R. De Vries, al jarenlang be vriend met Peter Schouten, bood zich in juni vorig jaar aan als adviseur van Nabil B. ,,De kroongetuige heeft mij persoonlijk gebeld en gevraagd", ver klaarde De Vries op een persconferen tie. ,,Als er een dringend verzoek op mij wordt gedaan, kan ik niet weige ren omdat het ongemakkelijk voelt of gevaarlijk is. Dat is geen reden niet thuis te geven. Anders kan ik mezelf niet meer in de spiegel aankijken. Ik wil hiermee een duidelijk signaal af geven aan de moordenaars van Re- duan B. en Derk Wiersum. Anderen nemen hun plaats in." Advocaat Inez Weski liet eerder deze week in een persbericht weten 'geschokt' te zijn door de aanslag op De Vries. Ze wees erop dat in de be richtenstroom naar aanleiding van de aanslag 'zonder enige objectieve on derbouwing' wordt gewezen naar haar cliënt Ridouan Taghi. fff Ëfeg criminele groepering en mis kenning van hun verantwoor delijkheden als zijnde over heid.' In het slot van de verklaring richt het familielid zich tot De Vries. 'Lieve Peter R., ik beloof je dat ik nooit knielend door het leven zal gaan. Ik hoop dat je snel beter wordt, ik mis je.' D66 gaat op zoek naar een opvol ger voor Van Veldhoven. De nieuwe man of vrouw zal dan mo gelijk nog maanden staatssecreta ris zijn en de begroting voor Prins jesdag voorbereiden. Omdat het demissionaire kabi net verwacht nog lang door te moeten regeren zolang de forma tie van een nieuw kabinet in een impasse zit, heeft het kabinet be sloten alle openstaande posten alsnog op te vullen. Zo gaat de VVD op zoek naar een opvolger van de al lang vertrokken be windspersoon Bas van 't Wout. Hij was tot januari staatssecretaris op het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Sindsdien neemt minister Wouter Koolmees Ik had graag het laatste staartje van dit kabinet ook afgemaakt die portefeuille waar. Van 't Wout werd in januari mi nister van Economische Zaken na het vertrek van Eric Wiebes. Van 't Wout raakte echter al snel over spannen, waarna een stoelendans in het kabinet volgde. Minister Stef Blok verhuisde van Buiten landse Zaken naar Economische Zaken. Sindsdien nam minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel) de post van Blok waar. Inmiddels is duidelijk dat Van 't Wout niet meer terugkeert en is besloten een extra minister van D66-huize Op onze topmerken voor een voordelig slapen interieur* auping aan te zoeken om Kaag bij te staan, die nu twee ministersposten be stiert. De zoektocht naar extra be windslieden is het bewijs dat het kabinet ervan uitgaat dat het nog lang zal moeten aanblijven. Van Veldhoven verlaat de Haagse politiek na elf jaar. Ze was Tweede Kamerlid, staatssecretaris van Infrastructuur en Water en kort minister voor Milieu en Wo nen. Ze wordt directeur Europa bij het World Resources Instituut per i september. Dat is een wereld wijde opererende non-profitorga- nisatie die werkt aan kennis en op lossingen op het gebied van kli maat, duurzaamheid en ontwik kelingssamenwerking. ,,Ik heb lang getwijfeld'', vertelt Van Veldhoven. ,,Ik had graag het laatste staartje van dit kabinet afgemaakt In het begin hoop je nog: in september is er vast een nieuw kabinet en zal dat wel onge veer parallel lopen. Dan sta je voor de keus: doe ik dat dan allemaal niet omdat ik misschien een of twee maanden eerder vertrek?" Dat er nu voor de laatste maanden alsnog al lerlei nieuwe bewindspersonen worden aangezocht om de demis sionaire kabinetsperiode vol te maken, is ook omdat de werkdruk voor sommige bewindspersonen te hoog is. Volgens een bron rond het kabinet is iedereen zich na het uitvallen van eerst minister Bruno Bruins en later minister Bas van 't Wout meer bewust 'van wat je van elkaar moet en mag vragen'. „Daarom komen er voor de laatste korte periode een paar interim- mers.'' Omvang portefeuilles Van Veldhoven hoopt dat er in de toekomst beter wordt gekeken naar de omvang van portefeuil les: ,,Ik kan me voorstellen dat een nieuw kabinet goed na denkt of er voor de hui dige portefeuilles niet meer bewindspersonen moeten komen. Dan houd je de werkdruk behapbaarder. Dat biedt meer ruimte voor creativiteit en flexibiliteit. Dan houd je ook je mensen over eind. Het zou in geen enkele baan zo moeten zijn dat mensen omval len in de loop van vier jaar.'' zaterdag 10 juli 2021 GO hoek Taghi' - Bron bij de politie v ti - - V Rozen op de Dam. Vol gens de initiatiefnemers heeft de aanslag niets te maken met het feit dat De Vries een journalist is. FOTO ANP Het kabinet gooit de perso neelsbezetting om voor de ko mende maanden. Aanleiding is het plotselinge vertrek van staatssecretaris Stientje van Veldhoven. Zij wordt directeur Europa van het World Resour ces Institute (WRI). Jan Hoedeman Den Haag - Stientje van Veldhoven, nu nog staatssecretaris Infrastructuur TRECA Sale *Vraag naar de voorwaarden. Ook op zondag geopend van 12:00-18:00 Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl 15.000 m2 design topmerken Slapen, Koreman Home en Siematic keukenstudio op de 1® verdieping Molteni&C interlübke mct&cfck m Berden interieur FOTO GUUS SCHOONEWILLE A Van Veldho ven heeft lang getwijfeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5