Beleggers jagen op gewilde woningen voor huurdersmarkt 'Wij betalen de hoogste prijs.' Ja, het aanbod van de vastgoedbelegger die haar huis wil opkopen klinkt verleidelijk, maar verslaggever Eefje Oomen krijgt er rode vlekken van. Wordt haar knusse wijk een dure speelplaats voor rijke expats? Onderliggende vraag, dus: wil ik bij de losers horen of de winnaars? 11 et is zeker niet de eerste keer dat ik een brief in de bus krijg met de vraag of ik het rij tjeshuis wil verkopen waar ik al ruim tien jaar met vriend en twee zonen woon. Mijn wijk aan de noord rand van Rotterdam is met zijn jaren 30-huizen, tuinen met magnolia's, scholen, sportvel den, een mini-Hema en totaal gebrek aan nachtvertier van oudsher populair bij gezinnen. (Singles waarschuw ik altijd deze enclave te mijden. Mensen, het is hier Desperate Housewives maar dan zónder seks met de tuinman.) Ja, ik heb de afgelopen jaren, zeker met het toenemende wo ningtekort, heel wat flyers van makelaars op de deurmat gehad. Vrijblijvend gesprek, ruime er varing, blabla, je kent het wel. Alles, hup, linea recta de prullen bak in, want ik verhuis niet en zeker niet op korte termijn. Maar die ene brief van de Amster damse firma DamVest - sjieke envelop met drie oranje grach tenhuisjes - vis ik tussen de post uit. Dik geribbeld papier, aanhef 'vertrouwelijk', een hele hoop tekst. Ik lees hem en lees 'm nog een keer. Ene ing. R. Koopman adviseert mij, als ik wil verkopen, het nü te doen. 'Timing is van essentieel belang' en de tijd van torenhoge prijzen is weldra voorbij, waar schuwt hij. Wist ik dat de hui zenmarkt een dip wacht nu de hypotheekrente 'naar alle ver wachting' omhoog gaat en de werkloosheid oploopt? 'Volgens het UWV stijgt het aantal faillis sementen en verliezen 189.000 mensen hun baan, waardoor de koopkracht zal dalen.' Onderlig gende vraag, dus: wil ik bij de lo sers horen of de winnaars? 'Wij betalen de hoogste prijs.' De brief is keurig, de straat naam zelfs goed gespeld, ap plaus, en toch krijg ik rode vlek ken. Wat is dat Damvest? Waar haalt die Koopman dat doemsce nario vandaan? En, belangrijker, wat gebeurt er als buren op zijn aanbod ingaan? Wat staat mijn lieflijke straatje te wachten? Het straatje waar we blikjes tomaten- LEES VERDER OP PAGINA 12 GO ZATERDAG 10 JULI 2021 Help! Een vastgoedhaai wil mijn buurt inlijven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55