Trainer Luc Govers: 'En dat is inmiddels zes' II ZEELAND 13 week heb ik in België voor het eerst weer een toernooi kunnen spelen en ook in Nederland gaat het nu eindelijk weer beginnen.'' Met de vorm zit het wel goed, want Poppe ging er in Gent di rect met de titel vandoor. De ko mende weken staat er iedere week minimaal een toernooi op de planning, waar ze net als grote zus Shura haar spierballen mag tonen. En tussen de toernooien door? Dan staan de zussen samen op de trainingsbaan. ,,Heel gezel lig dat we nu weer zoveel samen op kunnen trekken, maar het botst ook wel eens hoor. Dat hoort er bij'', zegt Maru met een knipoog. Ook Shura is na haar vierde collegejaar nog niet klaar in Ame rika en door de corona-situatie 'krijgt' ze een extra jaar op de universiteit van Tulsa. Die zal ze benutten om een tweede master te halen. Half augustus stappen de beide zusjes weer op het vlieg tuig richting Amerika, maar ze ker niet in hetzelfde vliegtuig. ,,Het is nog acht uur vliegen van de één naar de ander, dus we zul len elkaar niet heel veel zien in Amerika.'' ze tegemoet gaat vliegen, maar toch is het voor haar niet zo van zelfsprekend als dat het vier jaar geleden bij haar zus was. „Shura kwam er pas in het vliegtuig ach ter dat ze alles hier achterliet. Bij mij zat het idee altijd wel in mijn hoofd en Shura heeft me met haar enthousiasme wel weten te triggeren, maar ik ben meer be zig met de dingen die ik achter moet laten." Daarmee doelt ze onder andere op haar vriendje. „Deze week hebben we twintig maanden. Dat gaat niet gemakke lijk worden met die afstand", zegt ze met gevoel voor under statement. „En natuurlijk mijn familie en vrienden hier. Alleen rond de kerst en in de zomer kan ik een aantal weken naar Neder land komen. Maar ik weet dat ik er veel voor terug krijg. Voor mij is het een droom die ik leef en de enige mogelijk heid om de komende jaren nog volle bak te kunnen tennissen. Ik kijk er heel erg naar uit om met zes meiden van mijn eigen ni veau hele dagen op te trekken. Zowel op als buiten de baan. Ik heb het gevoel dat het tennis- team hier ook wel echt als een fa milie wordt gezien. Dat is voor Ik heb het gevoel dat het tennisteam hier ook wel echt als een familie wordt gezien - Maru Poppe (18) mij een belangrijk aspect geweest in mijn keuze. Bij Shura in Tulsa is het tennisniveau hoger, maar daardoor onderling ook meer competitief en iets minder fami liair buiten de baan.'' Toernooiwinst Totdat ze in het vliegtuig stapt staat haar agenda hier in Neder land (en België) in ieder geval ook nog vol met tennis. „Vorige KAPELLE ,,Dit is inmiddels num mer zes", concludeert Luc Govers, trainer van Maru Poppe bij Tennis Organisatie Zuidwest (TOZ), als hij de Zeeuwse tennissers opsomt die de afgelopen de oceaan zijn over gestoken om daar colle- getennis te gaan spelen. Eerst was daar Frede- rique van de Velde. Daarna volgden Shura Poppe, Robin van der Heij den, Flory Bierma en Daniël de Jonge. Deze zomer voegt Maru zich dus in dat rijtje. „En ik denk dat er hier nog wel twee staan die de komende ja ren wellicht dezelfde stap kunnen maken", wijst hij naar de trainingsmaat jes van de zusjes Poppe op de baan van Racketcentrum Kapelle. ,,Maru is een echt echte liefhebber'', vertelt Govers met gepaste trots. ,,Ze draaide dit jaar mee met de tennisklas in Bergen op Zoom. Dat betekent iedere dag om half zes haar bed uit in Vlissingen, met de fiets naar het station, dan pik ik haar op in Ka pelle en gaan we door naar Bergen op Zoom. Fysiek heeft ze heel veel mogelijkheden. Mentaal en tac tisch zijn de speerpunten waar ze in Amerika nog stappen kan maken. Maru heeft wedstrijden nodig, dus wat dat betreft was het afgelopen jaar zonder toernooien dramatisch. Nu kan ze ge lukkig weer heel veel gaan spelen en de volgende stap maken om het maxi male uit haar tennismogelijkheden te halen.'' zaterdag 10 juli 2021 GO BBHHf Maru Poppe volgt het voor beeld van haar grote zus Shura (rechts), die vier jaar geleden de sprong waagde naar het Amerikaanse college- tennis. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37