O CD O Zeeuwse captain topscorer Oranje 12 ZEELAND Zeeuws trio maakt zich op voor thuisrit Shirin van Anrooij draagt jongerentrui Over enkele weken vertrekt Maru Poppe (18) naar Amerika, om daar de komende jaren te gaan tennissen en studeren bij Bowling Green State University. Het is niet nieuw voor de familie Poppe uit Vlissingen, want vier jaar eerder bewandelde ook zus Shura het pad richting collegetennis in Amerika. 3! TENNIS COLLEGE WIELRENNEN De drie Zeeuwse wielrenster in de Baloise La dies Tour finishten gisteren in het peloton achter de drie koploopsters van wie Mischa Bredewold de sterkste was. Quinty van der Guchte (73ste), Lindy van Anrooij (86ste) en Demi van Dijke (93ste) kunnen daardoor van daag in Zeeland beginnen aan de tweede etappe. Om 11.00 uur wordt het peloton weg geschoten in Cadzand, ter hoogte van het KNRM reddingstation. Deze etappe over 84 kilometer voert via Nieuwvliet, Zuidzande, Retranchement, Cadzand en weer Retranche- ment de grens over naar Knokke-Heist waar rond 13.00 uur de finish is. 's Middags volgt daar een individuele tijdrit over 11 kilometer. HOCKEY Hockeyster Imke Verstraeten uit Hulst heeft gisteren met het Nederlands team voor speel sters onder 16 jaar een prestigieus landentoer- nooi gewonnen. In Luik won Oranje met Ver- straeten als aanvoerder de finale met 2-1 van Duitsland. In de poulefase had het team nog met 2-4 ver loren van de Duitsers (maar ook twee keer ge wonnen van België). De Zeeuws-Vlaamse, be gonnen bij Rapide uit Hulst en nu spelend bij KHC Dragons in Brasschaat, werd met vier doelpunten gedeeld topscorer van het landen- toernooi. Wielrenster Shirin van Anrooij uit Kapelle is gisteren tweede geworden in de tweede etappe van de Tour de Feminin in Tsjechië. In de vrijdagetappe zat Van Anrooij in de goede ontsnapping, die om de winst ging sprinten. In die eindsprint moest de 19-jarige Zeeuwse van Trek-Segafredo alleen Nina Buysman, een andere Nederlandse, voor zich dulden. Door haar rappe benen nam Van Anrooij wel de witte jongerentrui in ontvangst. In het al gemeen klassement klom Van Anrooij ook, van de zesde naar de derde plaats. Ze heeft 20 seconden achterstand op de nieuwe, Britse leider Joscelin Lowden. De vierdaagse eindigt morgen met de koninginnenrit. Klomp Nieuwkoop Menno Kole Vlissingen Nu 'grote zus' Shura deze zomer een paar maanden terug is in Ne derland, kunnen de zusjes Poppe ouderwets samen trainen op de tennisbaan. Voorafgaand aan de training lopen ze een beetje te dollen met hun trainingsmaatjes. Tussen het gestoei door klinken een paar serieuze woorden. ,,Ik ben wel trots op haar'', wijst Shura Poppe (23) naar haar zusje Maru. Vier jaar nadat Shura in het vliegtuig stapte en alles achter zich liet om haar tennisdroom in Amerika te verwezenlijken, volgt de 18-jarige Maru deze zomer het voorbeeld van haar grote zus. Het begon vorig jaar met het maken van een video van haar tenniskwaliteiten, die via bemid delaar Overboarder terecht kwam bij een aantal Ameri kaanse universiteiten. ,,Door het 'coronajaar' was het wel lastiger dan normaal. Veel studenten kre gen een 'extra jaar', waardoor er minder verloop is en dus minder vraag naar nieuwe spelers'', weet Maru, die haar video vorig jaar juli online gooide en in oktober tekende bij Bowling Green State University. ,,Dat ging lekker snel, zodat ik me daarna op mijn exa mens kon richten.'' ,,Het stadje Bowling Green kende ik trouwens ook niet.'' De bestemming ligt redelijk dicht bij Detroit en de grens met Canada, ten zuiden van de grote meren. Het stadje ligt in de staat Ohio en blijkt 30.000 inwoners te heb ben. „De universiteit telt wel zo'n 20.000 studenten", weet Maru. „En we hebben col legeteams in alle takken van sport, zoals ijs hockey, american football en (vrou- wen)voetbal. Dat vind ik wel heel gaaf. Mannentennis hebben we trouwens niet, al leen een vrouwenteam." Op afstand kwam ze al in contact met haar Brazili aanse coach, waar van beide kanten een goede klik bleek. Ook haar teamgeno ten kent ze al via de online kanalen, zoals snapchat. „Met mijn toekomstige kamerge note uit Duitsland heb ik een aantal keer via facetime ge sproken. Samen met haar en een andere Duits teamgenote vlieg ik straks vanaf Frankfurt naar Amerika. Dat is de eerste keer toch wel fijn, om niet hele maal alleen te zijn." Droom Voor Maru is het een droom die zaterdag 10 juli 2021 GO :-i= Imke Verstraeten (rechtsonder) met het winnende Oranje onder 16 jaar. foto pzc WIELRENNEN 1-2 Voetballer Daan Klomp uit Wissenkerke verloor giste ren voor het eerst met zijn Canadese club Cavalry FC. In Winnipeg, waar de acht clubs uit de Canadian Premier League deze maand in een bubbel verblij ven, was Forge FC met 2-0 te sterk. Klomp speelde de hele wedstrijd centraal ach terin. Na twee overwinningen in de eerste twee duels, kreeg de oud speler van JVOZ, NAC en Helmond Sport het derde duel met HFX Wan derers (0-0) rust. Nu startte hij weer. Voetballer Bart Nieuwkoop uit Tholen won gisteren met zijn nieuwe club Union St. Gilloise de oe fenwedstrijd bij het Franse Lens (0-1). De Zeeuwse ver dediger, over gekomen van Feyenoord, kwam halver wege in het veld. a co Maru volgt zus en slaat vleugels uit in Amerika Shirin van Anrooij (in oranje). foto cor vos Maru Poppe zal nog wel eens achterom kijken om te zien wat ze allemaal achter laat in Ne derland. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36