SP Amadore verkoopt drie hotels II mm 'Pas op voor slik tijdens het oogstseizoen' j HAtspe w>A~Tfie&£LEH S~r<K57&f"Qg(S'S f Zorgen over grond rotonde Serooskerke ZEELAND 11 Fletchervlag wappert straks op Arion, Arneville en Kamperduinen CORDEJONGE Landbouwers en wegbeheerder werken samen om plattelandswe gen zo snel mogelijk weer schoon te maken. Een voorbeeld van een ge vaarlijke situatie is graan op de weg. Dat speelt voornamelijk in juli en augustus voor wielrenners en mo torrijders. Met regen erbij en slik, kan het levensgevaarlijk zijn. Gedeputeerde Harry van der Maas - hij is ook voorzitter van het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid: ,,We zien nog te veel gevaren ontstaan op plattelandswegen tij dens het oogstseizoen. Daarom roe pen we samen op om extra voor zichtig te zijn in juli, augustus, sep tember en oktober. Rijkswaterstaat doet een klemmend beroep op weggebruikers om goed uit te kij ken tijdens de oogstmaanden. ,,Wij zien", zegt Mardie Hack van Rijks waterstaat, ,,een flinke toename van het aantal landbouwvoertuigen op onze wegen. Soms gaat dit gepaard met gevaarlijke inhaalmanoeuvres van die voertuigen. Wees alsjeblieft voorzichtig." De verontreiniging in de nieuwe zeedijk bij Perkpolder heeft de Zeeuwse politiek wakker geschud. Volgens SGP'er Joan van Burg mag geen enkel risico worden genomen met de ondergrond van een nieuwe rotonde bij de Schelphoek op Schouwen. ,,Op Perkpolder 2 zitten we niet te wachten." Bij de aanleg van de dijk bij Perk- polder is thermisch gereinigde grond gebruikt, waaruit zouten en metalen doorlekken naar het grondwater. Bij de N57 langs Se rooskerke gaat het om Beaumix. Dat is een vorm van bodemas die zou moeten zijn schoongemaakt, maar waar nog batterijen, glas en plastic in blijken te zitten. In beide gevallen verzekerden de certifica ten dat de grond schoon is. Op papier ,,Van Perkpolder hebben we ge leerd dat als het op papier klopt het nog niet wil zeggen dat het buiten klopt", waarschuwde Van Burg. Hij wil weten of er monsters zijn geno men van de grond die er ligt. Dat de provincie Zuid-Holland heeft laten onderzoeken dat bij Katwijk ge bruikte Beaumix in orde is, zegt hem niks. Gedeputeerde Dick van der Velde (VVD, milieu) liet weten dat hij nauw contact heeft met de gemeente Schouwen-Duiveland en de milieudienst RUD. De drie hotels stonden niet te koop, benadrukt eigenaar J erry van Zuijlen van Amadore. ,,Maar Flet cher liet zich niet afschrikken en bleef aandringen. Op een gegeven moment dacht ik: 'Ach aansluiting bij een grote speler is nog niet zo gek in al het huidige hotelgeweld'. Met de verzekering dat al het per soneel dat wil blijven, kan blijven, was verkoop niet zo'n grote stap meer." Nieuw hotel in Goes Van Zuijlen verzekert dat Amadore blijft bestaan. ,,We zijn druk bezig met de bouw van een nieuw hotel aan de Markt in Goes. Tegelijker tijd verbouwen we grand café Jer sey, zodat we in december Bouti que Hotel Jersey kunnen openen. Een kleinschaliger hotel voor een nieuw segment, waar we veel mensen blij mee gaan maken." Sa men met grand café Het Postkan- toor, dat onlangs werd uitgebreid door het voormalige eetcafé Baas Beveland erbij te trekken, is Ama- dore goed vertegenwoordigd op de Goese Markt. Amadore trekt zich wel helemaal terug uit Vlissingen. Nadat anderhalf jaar geleden de grandcafés Raymondo's en Stefa- no's werden overgedaan aan zand- paviljoen Pier 7 gaan hotel Arion en grand café Next ('dat is echt ver weven met Arion') nu naar Flet- cher. Of Amadore in de toekomst nog eens terugkomt in Vlissingen, durft Van Zuijlen niet te voorspel len. ,,We hebben geen plannen, maar sluiten ook niets uit." Uitbreiden Van Zuijlen benadrukt dat Ama- dore naast de twee grote Goese etablissementen ook nog grand ca fés in Domburg, Middelburg (Markt Café) en Dishoek (Blur) be- stiert. ,,Of we het aantal restau rants nog uitbreiden, weet ik nog niet. Alle aandacht gaat nu eerst uit naar het netjes begeleiden van de verkochte uitspanningen naar We willen met een goed gevoel afscheid nemen van de mensen die er werken en van de gasten Fletcher Hotels. We willen met een goed gevoel afscheid nemen: zowel van de mensen die er wer ken als van de gasten die we er vijf tien jaar hebben verwelkomd." De vlag van Fletcher wappert vanaf maandag 2 augustus vanaf twaalf Zeeuwse hotels, die alle dicht bij de kust liggen. Met de aankoop van Arion, Arneville en De Kamperduinen heeft Fletcher 105 logementen in heel Nederland. Met de overname van de drie ho tels van Amadore wordt Fletcher Hotels nog 'een stuk mooier, groter en completer', meldt de keten zelf. De Zeeuwse hotels passen 'naad loos in de portefeuille' van Fletcher en voegen 'stuk voor stuk iets bij zonders toe'. zaterdag 10 juli 2021 De provincie en landbouworga nisaties ZLTO en Cumela waar schuwen voor het naderende oogstseizoen. Het kan druk wor den met landbouwverkeer, maar ook slik op de weg is mogelijk. Ab van der Sluis Middelburg Ernst Jan Rozendaal Serooskerke (S) De bekende hotels Arion (Vlis- singen), Arneville (Middelburg) en De Kamperduinen (Kamper land) van de Zeeuwse hotel- en restaurantketen Amadore be horen volgende maand tot de Fletcher Hotels. Ook grand- café Next gaat over naar de grootste hotelketen van Neder land. René Hoonhorst Vlissingen Amadore-topman Jerry van Zuijlen voor De Kamperduinen in Kamperland. foto dirk-jan gjeltema - Jerry van Zuijlen, Amadore

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35