Oostkerk herhaalt succesformule: diner met muziek in topmonument i I 7 TREKKERTREK AAGTEKERKE Marjolein Maljaars kan over een week weer op haar Fendt 920 laten zien dat ze een sleepwagen ver kan trekken. Voor de inwoonster van Aagtekerke (20) wordt het de eerst keer in twee jaar tijd dat ze deel kan nemen aan een trekkertrek-wedstrijd. En nog wel in haar eigen dorp. Want de Stichting Trekkertrek Aagtekerke slaagde erin dit jaar weer een wedstrijd te houden op het terrein aan de Pekelingseweg. Twee jaar geleden werd ze vierde in de zwaar ste klasse, 11 ton, en ze weet niet of ze die prestatie kan herhalen. Ze vertelt dat de banden van haar Fendt niet optimaal zijn en hoopt dan ook dat het nog wat gaat rege nen, zodat ze straks voldoende grip heeft om met haar tweehon derd pk de sleepwagen heel ver te trekken. Wim Houmes is ook maar wat blij dat het lukt dit jaar weer de trekkertrek te organiseren. ,,Vorig jaar kon niet door corona en ook dit jaar zag het er lang naar uit dat het virus opnieuw ervoor zou zor gen dat we moesten annuleren." Dat hoeft echter niet: de organisa tie neemt voldoende maatregelen, waardoor het evenement veilig kan plaatsvinden. Er is gekozen voor een afgesloten terrein waar iedereen van tevoren online een kaartje voor moet kopen. Ook moet iedereen maximaal veertig uur van tevoren getest zijn of een inentingsbewijs kunnen tonen. Dit wordt allemaal via de corona- check-app op de telefoon gecon troleerd." Uit heel Nederland Houmes geeft aan dat er veel deel nemers zijn die willen laten zien dat ze de kunst van het trekken nog niet zijn verleerd. ,,Er komen zo'n honderdvijftig chauffeurs. De animo is echt enorm." Dat is niet Er komen zo'n honderdvijftig chauffeurs. De animo is echt enorm vreemd, want Aagtekerke is na Staphorst (10 juli) het tweede eve nement dit jaar op de agenda van de Nederlandse Truck en Tractor Pulling Organisatie. De deelne mers komen uit heel Nederland naar Aagtekerke om weer eens lek- ker te kunnen trekken en elkaar weer te zien. Het is de organisatie ook gelukt Green Spirit naar het centrum van Walcheren te halen. Deze tractor met een heuse vlieg tuigmotor als krachtbron is echt niet meer geschikt om te ploegen. Hij is puur gebouwd om trekwed- strijden te winnen en doet dat ook vaak. Houmes is blij dat dat team van die trekker een paar demon straties komt geven in Aagtekerke. Tractor in drie stukken Omdat de organisatie tot heel lang niet wist of de wedstrijd door kon gaan was het te kort dag om aller lei attracties zoals een klimwand te huren. Maar dat zal volgens hem de pret niet drukken. ,,We rekenen op de komst van zo'n vijf- tot zes duizend mensen." Anne Michielsen (21) uit Aagte- kerke heeft er ook zin in. Wel moet haar tractor, een International 1246 met 120 pk, nog worden opge bouwd. ,,Hij ligt momenteel in drie stukken in de schuur." Ze neemt sinds 2018 deel aan trekker- trek en roemt vooral de sfeer tij dens en na de wedstrijden. ,,Die is altijd leuk en ontspannen." Ze weet nog niet of ze hoog kan eindi gen. Ze moet het zaterdag 17 juli in haar klasse met trekkers van 5,5 ton namelijk opnemen tegen twintig tegenstanders. Lachend: ,,En daar zitten fanatieke rijders tussen." Een paar dingen zijn dit jaar wel anders, kondigt Leo Hannewijk van Stichting De Oostkerk aan. ,,Zo is er een wisselende keuken: klassiek, Moluks en Spaans. En tij dens de viergangendiners zijn muzikale intermezzo's." Dit en volgend weekeinde staan Zeeuwse streekproducten centraal in een klassiek viergangendiner. Op 23, 24, 30 en 31 juli zorgt Tante kookt voor een Moluks diner. Op 6,7, 13 en 14 augustus staat de Spaande keuken centraal. Tijdens de eerste twee weekein den treden Michelle Pritchard (vi ool) en Marco van Pagee (altviool) op. Van Pagee emigreerde in 1976 van Middelburg naar Australië en speelde daar in vele grote orkesten als eerste violist. Sinds vorig jaar woont hij weer in Middelburg en speelt hij bij gelegenheid met zijn partner Michelle Pritchard, een professioneel violiste uit Australië. Ook volgende week vrijdag en za- terdag (16 en 17 juli) treden ze op in het pop-uprestaurant. Bij het Molukse diner van Tante Kookt wordt de muziek verzorgd door het Molukse duo SharOwa. In augustus wordt bij de Spaanse di ners de muziek verzorgd door de bekende flamenco-gitarist Eric Vaarzon Morel. Alternatief Het pop-uprestaurant werd vorig jaar zomer opgezet als alternatief voor concerten die niet door kon den gaan vanwege de coronacrisis. De Oostkerk moest op een andere manier geld verdienen om open te kunnen blijven en noodzakelijke investeringen te kunnen doen. zaterdag 10 juli 2021 WA 'Er zitten fanatieke rijders tussen' Emile Calon Aagtekerke -Wim Houmes, Stichting Trekkertrek Aagtekerke Na het succes van vorig jaar heropende gisteren het pop- uprestaurant De Oostkerk zijn deuren. Viergangendiners op veilige afstand, met muzikale intermezzo's. Michelle Prit- chard en Marco van Pagee bij ten het spits af. Maurits Sep Middelburg Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg staat voor knus, persoonlijk en duurzaam. En is al bijna 20 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang. U kunt ons vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. Opvangvormen zijn: 52 weken p/j. Hele-, halve- en verlengde dagen, incidentele-, ruildagen en uurtje factuurtje en flexibele opvang. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd. -1 jaar (Gele groep), 1 - 2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar, (Rode groep), 3 - 4 jaar (Blauwe groep), waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden en de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. U kunt meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl ons e-mailadres is info@villavalentijn.nl. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090. i Een tractor probeert zo ver mogelijk te komen met de sleepwagen tijdens een eerdere trekkertrek in Aagtekerke. archieffoto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31