'Op Mallorca hebben we flink gefeest' ZEELAND 3 Ook in Zeeland meer besmettingen door uitgaan en vakanties EL TORO BLAAST EXAMENFEEST AF Uitgaan, feestjes thuis en vakantiereisjes naar Spanje en Portugal zorgen ook in Zeeland voor flink oplopende besmettingscijfers. Vooral in de leeftijdsgroep van 18 tot en met 25 worden men sen positief getest op corona. De GGD Zeeland ziet dankzij bron- en contact- onderzoek waar de meeste mensen een coronabe smetting hebben opgelopen. Vormden tot vorige week tieners de grootste groep 'positieven', nu zijn het vooral jongvolwassenen tot een jaar of 25. Dat is precies de groep die thuis en op vakantie uitgaanscentra bezoekt. De Zeeuwen wijken daarbij niet af van de andere Nederlanders maar het aantal besmettingen loopt in Zeeland nog wat minder explosief op dan elders. Dat wil niet zeggen dat Zeeland de dans ont springt. Gisteren meldde het RIVM 61 besmettin gen in de provincie Zeeland, 22 meer dan donder dag en 30 meer dan op vrijdag 2 juli. Het is het hoogste dagcijfer sinds 24 mei. Een verdubbeling in een week tijd, is fors. Lan delijk lag het dagcijfer zes keer hoger dan een week geleden. Een met Zeeland vergelijkbare pro vincie als Drenthe zag het aantal positieve testen toenemen van 3 naar 80 in één week tijd. De meeste meldingen in Zeeland kwamen gis teren uit de gemeente Middelburg met 16 posi tieve testen gevolgd door Tholen (10) en Goes (9). Uit de gemeenten Reimerswaal en Noord-Beve land meldde het RIVM geen enkele besmetting. Zware boodschap Erik van Merrienboer, voorzitter van de Veilig heidsregio Zeeland, snapt dat het kabinet op de rem trapt. ,,Maar het is een zware boodschap voor ondernemers in de horeca, evenementen, cultu rele sector en voor onze jeugd. Juist nu we zo kort in een soepelere fase zitten, dwingt corona ons zo snel al weer tot meer voorzichtigheid. Ik begrijp ook dat de teleurstelling bij veel mensen groot is. Bij de horeca en bij de organisaties die soms al evenementen aan het opbouwen waren. En ieder een die alweer uitkeek naar feest en ontmoeting." open zijn gegaan. Ik was natuurlijk blij, maar het was niet handig om alle maatregelen van tafel te gooien. Ik had me erop ingesteld dat we pas in september weer open zouden kunnen, als iedereen gevaccineerd zou zijn." ,,De versoepelingen gingen ineens wel heel erg hard", vindt ook kroegbaas Frans Meijer van Café de Concurrent in Vlissingen. Ik had er geen bezwaar tegen gehad als ik nog een tijdje om twaalf uur had moeten sluiten. Ik denk dat het ver- antwoorder was geweest om de maatregelen pas af te schaffen als alle jongeren gevaccineerd zijn. Nu De versoepelingen gingen ineens wel heel erg hard word je weer teruggefloten. Dat is Een paar mentaal zwaar." weken gele Voor De Concurrent is het een den bereidde flinke domper in de inkomsten. Rafael van 't ,,Het scheelt 2 uur omzet in het Kruys zich nog weekend. Na 12 uur was de toeloop voor op de groot." opening van Meijer erkent dat het moeilijk discotheek El was om de anderhalve meter af- Toro. Gisteren stand te handhaven. ,,Als het later werd het eind- op de avond wordt, of als mensen examenfeest bekenden tegenkomen in de kroeg, afgelast. wordt de afstand kleiner. Ik voel me foto johan van soms meer BOA dan ondernemer." der heijden Cornelleke Blok Goes Die feestweek op Mallorca, daar keken de jongens al maanden naar uit. Door het coronavirus hebben ze de afgelo pen anderhalf jaar amper de kans ge- had om naar de kroeg of de discotheek te gaan. ,,We waren al zó lang niet uit geweest", vertelt Boaz. ,,Op Mallorca konden we avond na avond gekke din gen doen en stappen. We hebben echt genoten. Hier hadden we zes jaar naar toe gewerkt. Zo'n vakantie hoort er ge woon bij." Testen was niet nodig De vriendengroep bivakkeerde een hele week in een appartementencom plex met tientallen Nederlandse jon geren die allemaal eindexamen gedaan hadden. Overdag genoten ze van de zon, 's avonds van de gezelligheid van het uitgaansleven. ,,De clubs waren dicht, maar de barretjes waren open. Je hoefde je niet te laten testen om naar binnen te kunnen." Na de examenreis in Spanje bleek de helft van de vriendengroep besmet met corona Feest in de bar Waar de vrienden precies besmet zijn geraakt, weten ze niet. ,,Maar het moet wel tijdens zo'n feest in een bar ge beurd zijn. Het was er druk, en we heb ben met veel mensen gepraat. Tja, we hadden het misschien kunnen zien aankomen." Toen de jongens maandagochtend vroeg terug in Nederland kwamen, de den ze voor zekerheid een zelftest. ,,We deden dat voor we bij onze ouders thuis kwamen, want we wisten dat we misschien corona konden hebben. En toen bleken vier van ons positief te zijn. Dat was echt een verrassing, want we hadden nergens last van." Boaz ging thuis meteen naar zijn ka mer, zonder bij zijn ouders in de buurt te komen. ,,We hebben niemand be smet, want we hadden nog geen klach ten toen we die test deden." Geen van de scholieren werd echt ziek. ,,We zijn alleen verkouden. Bij mij is het alweer over", vertelt Boaz. Hij baalt wel. ,,Ik heb de school-barbecue gemist, en de diploma-uitreiking. Dat vind ik echt klote. Ik moet nog tot maandag op mijn kamer blijven." zaterdag 10 juli 2021 je weer teruggefloten' Theo Giele Goes -Frans Meijer, Café de Concurrent in Vlissingen M Boaz (helemaal rechts) ging op examenreis naar Mallorca met zijn vrienden Omar (18), Mats (18) en Remco (17). De Goese jongeren waren op vakan tie met nog vier vrienden. De helft van de groep liep corona op. PRIVÉFOTO Boaz (18) uit Goes voelde zich kip lekker na een examenreis op Mal- lorca. Hij had er de week van zijn leven, samen met zeven Beve- landse vrienden. De jongens deden bij terugkomst voor de zekerheid een zelftest, want je weet maar nooit. De helft van de groep bleek positief. Nu zit Boaz te balen op zijn kamer. ,,Ik heb mijn diploma-uitrei king gemist."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27