s? Gedaan met de pret Kruiskwallen rukken op in het Veerse Meer Testen 2 TELEURSTELLING GOESE DISCOTHEEK Onbegrip overheerst bij ondernemers uit de Zeeuwse uitgaanssector. Jeroen Giele van discotheek Pinky en de Zoom in Renesse is heel erg boos over de sluiting van de discotheken. ,,Dit is paniekvoetbal", vindt hij. Commentaar I a twee weekendjes is het gedaan met de pret. Laat het kabinet niet met de dooddoener komen dat het wijsheid I achteraf is als het duo Rutte De Jonge het verwijt krijgt te snel alle coronaremmen te hebben losgelaten. Twee weken geleden werden deze vragen al gesteld: Is dit wel het moment, met die opkomende deltavariant? Is die test- app waterdicht? Veel mensen zijn toch nog niet volledig gevac cineerd? Zelfs de eigenaren van nachtclubs en discotheken werden verrast door het abrupt loslaten van de beperkingen. Het kabinet dreef honderden jongeren in de armen van het co ronavirus met de slogan 'Dansen met Janssen'. Nu een prik halen en dan op naar de disco of een festival. De Jonge was ineens de bink. Maar hij vergat duidelijk te vertellen wat op de bijsluiter staat. Namelijk dat het twee weken duurt voordat je be schermd bent. Het vertrouwen in de testen-voor-toegang-app was misplaatst, omdat die geen rekening hield met die noodza kelijke wachttijd. En dan nog, het was wel erg naïef te denken dat het niemand zou lukken zonder testbewijs zich tussen een dansende menigte ongevaccineerde jongeren te begeven. Waarom die gretigheid om Nederland het gevoel te geven dat het gevaar zo goed als geweken was. Voor de vorm mur melden Rutte De Jonge nog wat over anderhalve meter af stand houden en handjes wassen. Dansen met Janssen. Die boodschap bleef hangen. Niet alleen bij jongeren. Het kabinet dreef honderden jongeren in de armen van het coronavirus De provincie doet regelmatig me tingen in het Veerse Meer. In de omgeving van Kortgene en Wol- phaartsdijk waren al Japanse kruis kwallen aangetroffen, maar nu zit ten ze ook in de kreek bij Oranje plaat. Bij de locaties mag worden gezwommen, maar geldt wel een waarschuwing. Die geldt overigens niet voor de officiële zwemwaterlo catie Oranjeplaat Badstrand. In het Veerse Meer komen di verse kwallensoorten voor. De meesten zijn onschadelijk voor ALMANAK Alwéér had ze een snotneus. Dus voor de zoveelste keer maakte de Axelse het gangetje naar de Covid-teststraat in Ter- neuzen. Eenmaal aangekomen, sloot ze aan in de lange rij. Ze deed haar mondkapje alvast op, scharrelde haar paspoort uit haar handtas en liet vervolgens de mens en dier. Bij aanraking met de Japanse kruiskwal kunnen er wel klachten volgen. Bij mensen die last hebben van overgevoeligheid kun nen de huidreacties heftiger zijn. Japanse kruiskwallen zijn nu ook in de kreek bij Oranjeplaat aangetroffen De Japanse kruiskwal is ongeveer twee centimeter groot. De naam van de kwal is afgeleid van het kruisje dat op de kwal te zien is. Aan de rand van zijn lichaam heeft de kruiskwal tentakels. De kruis- kwal is vooral te vinden in gebieden met veel waterplanten zoals zee wier. Tip? redactie@pzc.nl koppeling opkomen om een plekje op te schuiven. En toen viel de motor uit. Vier medewer kers van het testcentrum scho ten te hulp. Ze duwden haar auto de teststraat binnen. Eentje zag er daarna de lol nog wel van in: ,,Zo mevrouw, u wilde hier uw auto even laten testen?'' Twintig boetes bij verkeerscontrole City of Dance gaat opnieuw niet door City of Dance gaat op nieuw niet door. Het dancefestival heeft dat gisteravond besloten, nadat premier Rutte be kendmaakte dat meer daagse evenementen tot en met 13 augustus niet zijn toegestaan. City of Dance ging vorig jaar al niet door en zou dit jaar op zaterdag 17 en zondag 18 juli zijn. ,,We zouden uitpakken met een waan zinnige 20ste editie, maar helaas is het ons en onze bezoekers niet ge gund. Wij gaan de 20ste editie verplaatsen naar 2022", meldt de organi satie op Facebook. Alle tickets blijven geldig. Borssele Bij nader inzien: miljoen is miljard ,,Het is toch logisch dat er meer be smettingen naar boven komen, als er meer getest wordt?", zegt Giele. Hij vreest dat jongeren straks op andere plekken samenkomen. ,,Het wordt prachtig mooi weer. Straks gaan al die jongeren weer in Dis hoek en op de Brouwersdam zitten. Dat wordt alleen maar erger. Ik had hier gisteren een huilende jongen in de zaak. Hij zei: 'blijf alsjeblieft open, want we willen blijven fees ten.' Niemand schiet er wat mee op om de discotheken nu dicht te gooien. Ik wil geen geld verdienen over de gezondheid van anderen, maar de jongeren worden niet ern stig ziek, en er is geen stijging te zien in de IC-opnames." Voor de discotheken in Renesse zijn juli en augustus de drukste maanden van het jaar. ,,We hebben twee maanden om te overleven, en die beginnen nu. Alle zaken gaan zo kapot." Bezorgde feestgangers Manager Rafael van 't Kruys van discotheek El Toro in Goes besloot gisterochtend al om het eindexa- menfeest in in zijn zaak uit te stel len. Het management van de disco theek werd de afgelopen dagen overspoeld met berichten van be zorgde feestgangers. ,,Met het oog op een mogelijke persconferentie hebben we besloten het feest te ver plaatsen", zegt Van 't Kruys. ,,Jon- geren lieten ons weten dat ze bang waren om corona te krijgen. Ande ren wilden niet besmet raken, om dat ze op vakantie gaan. En dan wa ren er ook nog jongeren die niet konden komen, omdat het feest pas kort geleden gepland was", vertelt Van 't Kruys. Van 't Kruys is niet verbaasd over de hoge besmettingscijfers. ,,Ik denk dat de discotheken veel te snel zaterdag 10 juli 2021 Op steeds meer plekken in het Veerse Meer zijn Japanse kruis kwallen aangetroffen. Bij aanra king kunnen zwemmers jeuk, prikkelingen en een rode huid krijgen. Maurice Steketee Kortgene TERNEUZEN De politie en boa's van de gemeente hebben woensdag een verkeers controle gehouden in Terneuzen; daarbij zijn meer dan twintig bekeu ringen uitgedeeld. Ter hoogte van de camper plaats aan de Otheense Kreek werden vooral bromfietsers gecontro leerd. Veertien van hen hadden een opgevoerde brom- of snorfiets en drie hadden geen rijbewijs. Later werd gecontroleerd in de Guido Gezelle- straat. Daar werden meerdere automobilisten bekeurd, onder meer voor het niet dragen van autogordels. MIDDELBURG In het verhaal in de krant van gisteren over een nieuwe kerncen trale in Borssele staat ten onrechte dat een small modular reactor (SMR) 1,4 tot 2,7 miljoen euro kost. Zo goedkoop zijn ze uiteraard niet. Bedoeld is daar 1,4 tot 2,7 miljard euro. Het zijn kleine centrales die - op termijn - in serie neerge zet kunnen worden. Het vermogen van een SMR is aanzienlijk kleiner dan van een nieuwe, grote kerncentrale (generatie III+) waarvan de kosten worden geschat tussen de de 7 en de 13 miljard 'Nu word Cornelleke Blok Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26