~Z.& koeweit w \Nttv (X(xv^- Na het zuipen de sauna in 'Alles is hier veel minder streng' Riante kampeerplek, zo fijn Extra werk door vieze gasten Visveilingen: Directeur Foort Lokerse vertrekt De Duitsers waren al even vrij, nu komen de Nederlanders uit het noorden ook naar Zeeland. Het hoogseizoen is begonnen, dus wordt het drukker en drukker in Zeeland. Iedereen is van harte welkom. Maar alstublieft, laten we samen wel een beetje voorzichtig doen. Verzorgingsplaats 't Scheld aan de A58 is de eerste stop op Zeeuwse grond en daar mee het begin van de vakan tie voor de Achterhoekse vriendengroep Clarence van Kuik, David Boon, Romeo Nusink en Wout Hengevelt. David, Wout en Clarence ko men uit de grensplaats Dinx- perlo, Romeo uit Eijbergen. Nieuwvliet is de eindbe stemming: een huisje van Roompot. De laatste keer va kantie was voor de meeste jongens alweer twee jaar ge leden en ze hebben er zin in. Wout: ,,We hebben twee maanden geleden al geboekt, met het idee dat Nederland dit weekeinde in de finale zou staan." Dat valt tegen, dus gaan ze maar troostdrinken: ,,Zuipen en de sauna in", vat Romeo de geplande activiteiten sa men. Er is namelijk een sauna in het huisje, tot hun grote vreugde. Ze hadden zich ook verheugd op het strand. David: ,,Maar het is geen strandweer. Hoewel, nou schijnt de zon even." En de disco gaat niet luk ken. Het café is maar de vraag. Clarence: ,,Die pers conferentie, hè?" Intussen hebben ze wel allemaal al een zelftest gedaan (nega tief). Romeo en Clarence zijn al gevaccineerd. Eigenlijk zou er nóg een vriend meegaan, maar die had pech: die had corona. Vrijdagmiddag in Breskens. De sleutels voor de vakantie woningen zijn opgehaald en er wordt gewinkeld. Het overgrote deel van de auto's op het parkeerterrein komt uit de deelstaat Nord-Rhein Westfalen. ,,Eerst maar al het nodige inslaan." Markus Haufèler is met zijn kinderen Oliver (15) en Anna (15) van uit Nieuwvliet naar Breskens gekomen. ,,Wij komen hier al tien jaar." De familie komt uit Elsdorf in de buurt van Keulen: ,,Wij vinden het hier nog steeds tof. Wij dragen wel allemaal speciale mas kers. Het is bij ons nog ver plicht, zeker in een super- markt en op school. Daar worden we twee keer per week getest. Alles is bij ons veel strenger dan hier'', aldus Anna. ,,Wij zijn heel voor zichtig." De komende zeven weken bivakkeren Elly en Robert Bruyn uit Hilversum op camping Agri-Nova in Noordwelle. Het is al het tiende jaar dat ze hier op vakan tie komen. Robert: ,,We vinden het heerlijk, het fijne is dat je van die riante plekken hebt. Alles wordt heel goed schoon gehouden en er zijn regels waar iedereen zich netjes aan houdt." Qua co rona voelen ze zich in Zeeland veilig. Elly: ,,We zijn sowieso al geen mensen die van drukte houden, daarom zitten we ook op deze camping waar je de ruimte hebt. We zoeken het gewoon niet op." 800.000 MENSEN ERBIJ Bij Strandpark Zeeland in Vlissingen is het aanpoten voor Gaby Coldenhoff en Betharia Malawauw van schoonmaakbedrijf Jansma en Dik. ,,De vorige gasten hebben dit huisje extreem vies achtergelaten!", ver zucht Gaby. Ze hebben er foto's van gemaakt, die straks naar de baas gaan. ,,Overal lagen blikjes. Er stonden nog spullen in de ijskast en op het aanrecht, op het dekbed zat een grote, vieze vlek, volgens mij van bloed." Alsof ze niet genoeg te doen hadden. Bethania somt op: ,,Bestek, servies, koelkast, afwasmachine controleren. Stofzuigen, dweilen, stoffen. Badkamer schoonmaken, schone zak ken in de prullenbakken, handdoeken en lakens ver schonen, ramen zemen Op dat extra werk zaten ze niet echt te wachten, want bij een wissel is er al werk zat. Gaby heeft vandaag haar eerste werkdag; ze wordt in gewerkt door Betharia. Nog twee huisjes te gaan. It I zaterdag 10 juli 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 De toeristen Ondine van der Vleuten, Wilma Valk, Mariska den Hartog Vlissingen FOTO ONDINE VAN DER VLEUTEN Robert en Elly Bruyn zetten hun voc op. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Zeeland ontvangt in juli en augustus tussen de 750.000 en 800.000 va kantiegangers. De gemiddelde ver blijfsduur is bijna 6 nachten. Vooral de eerste helft van augustus is druk. Ver der zijn er nog zo'n 110.000 mensen die een stacaravan, tweede woning of ander eigen stekje in Zeeland hebben en komen en gaan wanneer ze willen. De toeristische druk is het grootst in kustgemeenten Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland, Sluis, Veere en Vlissingen. Daar verblijft bijna 90 pro cent van de toeristen. Rustzoekers vin den die in het Zeeuwse binnenland, bij voorbeeld op Zuid-Beveland en Tholen en in Zeeuws-Vlaanderen. (bron: Ken niscentrum Kusttoerisme) Gaby Col- denhoff (links) en Betharia Malawauw van schoon maakbedrijf Jansma en Dik hebben hun handen vol op de wis seldag. FOTO ONDINE VAN DER VLEUTEN De Achterhoekse vriendengroep Clarence van Kuik, David Boon, Romeo Nusink en Wout Hengevelt (vlnr). ipiHnmeui Duitste toerist Markus Haussler met zoon Oliver en dochter Anna doen boodschappen. foto kelly thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25