Warming-up voor 'Droomkandidaat: Mark Rutte' ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Mijn onderbuik is er uit: Paul Verhoeven wint de Gouden Palm niet Vanaf maandag barst de strijd weer los in De Slimste Mens bij KRO-NCRV, dé kennisquiz van Nederland. Deze krant liep mee tijdens een avondje antwoorden testen. ,,Is Jan de Hoop een acteur of een voetballer?'' Minister Slob heeft de nieuwe omroepen Zwart en Ongehoord Nederland officieel toegelaten tot het publieke bestel. Nee, niet afhaken nu, ik weet dat dat geen nieuws is. Ie dereen met twee of meer twee hersencellen twij felde geen seconde over wat de minister ging be sluiten over deze aspiranten. Zodra de benodigde 50.000 leden binnen waren, ging hij ze heus geen strobreed meer in de weg leggen. Ze passen im mers allebei naadloos in de tijdgeest. Bedenk eens wat voor tumult er was ontstaan als hij aanhangers van Forum van Democratie met en een club die opkomt voor zwarte mensen wél had toegelaten. Of andersom. Ik zou op deze plek geen letter aan het besluit hebben gewijd, als minister Slob niet een opval lende voorwaarde heeft gesteld aan toetreding. De nieuwe omroepjes moeten zich komende vier jaar (zolang duurt hun voorlopige uitzendvergunning) wel een beetje gedragen. Anders vliegen ze het be stel pardoes weer uit. Omroep Zwart mag geen ge weld prediken en geen spullen van andere om- roepcollega's afpakken, zoals Akwasi deed. Onge hoord Nederland mag de NOS niet langer - ik ci teer hier de minister - 'structureel diskwalifice ren'. Oftewel 'bashen', in begrijpelijk Nederlands. Maar laat foeteren op de NOS nou net de favo riete hobby zijn van oprichter Arnold Karskens. Op dagen dat ik een beetje depri ben en zelfs een blik op een langzaam induttende Harry Mens me niet opkikkert, zijn er altijd nog de onsamenhan gende tirades van Karskens op internet. En via die filmpjes beland je automatisch bij nog meer te grappige programmaatjes en rubrieken van Onge hoord Nederland, zoals als ON Vrienden, en dan kan ik er moeiteloos weer een maandje tegen. Van Omroep Zwart verwacht ik dat ze zich re delijk koest zullen houden. Akwasi is naar de achtergrond en er is ook altijd nog partner BNNVara die een oogje in het zeil kan houden. Maar Ongehoord Nederland is een heel ander ver haal. Daar is het niet alleen de vraag of Karskens' rariteitenkabinetje dat hij omroep noemt de eind streep gaat halen, maar ook of het het bestel daad werkelijk zal betreden. De uitzendvergunning gaat pas januari 2022 in. En januari is al ver voor ie mand als Karskens op wie de NOS werkt als een lap op een rode stier. Wat hij heeft met de NOS, heb ik met Dreetje Hazes en Gordon, zeg maar. Je neemt je voor om hun uitspattingen te negeren, je doet je best, maar het is op sommige momenten sterker dan jezelf, dan moet het er gewoon uit. Ik ben daarom razend benieuwd wat er langer gaat duren: het emigratie-avontuur van Gordon in Dubai, de nieuwste relatie van André Hazes of de aanwezigheid van Karskens in het publieke om roepbestel. CINEMA Filmrol Dua Lipa Madonna voor Spears Gedicht voor Peter R. de Vries De Slimste Mens begint maan dag aan zijn 18de seizoen. De kennisquiz begon in 2006 bij toen nog televisiezender Talpa met Linda de Mol als presentator. Vervolgens was het programma in 2009 te zien bij RTL waar Martijn Krabbé het presenteerde. ,,Daarna lag de quiz een tijdje op de plank tot Marc Dik van Skyhigh de rechten kocht'', weet eindre dacteur Harm Jan Kinkhorst. ,,Toen de NCRV in 2012 een programma zocht als tegen hanger van de sportzomer, stak Marc zijn hand op. Hij zocht Philip Freriks en Maarten van Rossem erbij als pre sentator en jury lid. Een gouden greep. Gewel dige karakters. De quiz kreeg een andere uitstraling en won aan popu lariteit, nog steeds." Een fenomeen, noemt Kinkhorst het pro gramma waar je BN'ers beter leert kennen. ,,Rob Kemps, over wie misschien het beeld bestond dat hij er vast snel uit zou liggen, bleek een enorm charmante gast én een winnaar. Klaas Dijk- hoff, nota bene zittend staatsse cretaris. En leuk, én slim, én hij won ook nog. Wat dacht je van Stefano Keizers. Met die rare out fits. Ik hoor mijn col lega nog zeggen: 'Hij zit in een pyjama, kan dat?' En de volgende dag had-ie weer een plaksnor. Natuurlijk kan dat! Saai is het nooit. Mijn droom- kandidaat? Mark Rutte. Dat zou mooi zijn.'' zaterdag 10 juli 2021 Arnold - Filmverslaggever Gudo Tienhooven doet dage lijks verslag van het Film festival in Cannes op de site van deze krant, onder meer over Benedetta Van Veen. Zangeres Dua Lipa heeft voor de eerste keer een rol in een film bemach tigd. Ze maakt haar acteerde- buut in de film Argylle. Naast haar rol in de film zal Dua Lipa ook muziek voor de film leveren. Zo zal ze ver antwoordelijk zijn voor de ti telsong van de rolprent. MUZIEK Ook Madonna heeft zich ge mengd in de discussie over Britney Spears, die al sinds 2008 onder toezicht van haar vader Jamie Spears staat. 'Geef deze vrouw haar leven terug. Slavernij was al zo lang geleden afge schaft!', schrijft de Queen of Pop op Insta- gram. POËZIE Herman van Veen heeft een kort gedicht ge schreven voor Peter R. de Vries. Het stukje heet Jewelste en gaat over het leven aan de Lange Leidsed- warsstraat in Amsterdam, de straat waar De Vries werd neergeschoten. Het staat op de Instapagina van Eindredacteur Harm Jan Kink horst: ,,Als je een brede algemene kennis hebt, kom je ver.'' foto marlies WESSELS, ANP Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20