VVD'er Toon lef Sluis en ga voor groei 7 WEBWINKEL BOOZYSHOP HULST DRAAIT ALS EEN TIERELIER Coronatijd en als onderneming toch flink groeien, de Boozyshop in Hulst deed het. Explosief zelfs. De Boozyshop in Hulst is een webwinkel, en bijna alle webwin kels deden het goed in coronatijd. Online verkopen rezen de pan uit. De Boozyshop slaagde erin daar met beauty- en make-upartikelen nog een schepje bovenop te doen. Ei genaren Maaike (31) en Koen (38) Ducarmon grepen dit succes aan om door te pakken. Met extra ma gazijnruimte van 330 vierkante meter aan de Hogeweg in Hulst werken ze aan het verwezenlijken van hun droom: de markt verove ren met een eigen skin care- en make-uplijn. ,,De basis hiervoor is inmiddels gelegd", vertelt Maaike. ,,We bie den al 120 eigen producten aan. Maandelijks volgen er meer. Het draait lekker. De mensen komen na de versoepelingen van de coro namaatregelen ook weer meer naar buiten. Ruimere sociale con tacten en evenementen. Tijd om te shinen met bijvoorbeeld een mooie lippenstift en een blush. Jezelf eens lekker optutten, zeker nu de mondmaskers geen sta-in- de-weg meer zijn." In het bloed Handel drijven zit Maaike in het bloed. Als 17-jarige begon ze met een budget van amper 100 euro vanuit haar oude slaapkamer in Clinge een webshop in cosmetica. De verkoop van hippe Ameri kaanse make-upmerken sloeg zo goed aan dat er in de garage thuis plaats te kort was voor de voorra den oogschaduw, lippenstift en foundation. Er werd een pandje in Clinge gehuurd en moeder Ireen kwam helpen inpakken. Echtgenoot Koen legde in 2015 zijn werk als verkoopleider in de meubelbranche neer en stapte ook in de webshop. Twee jaar later werd een prachtig bedrijfspand betrokken in Hulst. Zo werd Boozyshop exclusief importeur van bepaalde Amerikaanse mer ken in de Benelux. Toen het vorig jaar bij het begin van de corona maatregelen razend druk werd met de verkoop van cosmetica, klopte Boozyshop voor wat extra personeel aan bij 'overbuur' Mor- res. Koen: ,,Bij mijn voormalige werkgever was het door de coro namaatregelen juist rustig. Zo'n Jezelf eens lekker optutten, zeker nu mondmaskers geen sta-in-de-weg zijn tien personeelsleden per dag van de meubelwinkel kwamen ons helpen met inpakwerk. Inmiddels draaien we met 34 werknemers. We vormen een hecht team. Als zij het naar hun zin hebben, heerst er een positieve sfeer en ga je voor elkaar door het vuur. Dit komt het bedrijf ten goede." Award Dat de webwinkel flink aan de weg timmert blijkt ook uit de waardering van de klanten. Zij zorgden er voor dat de Boozyshop in 2019 én 2020 de ABN AmRo Webshop Award in de categorie persoonlijke verzorging in de wacht sleepte. Dit is een pu- blieksaward", verduidelijkt Maaike. ,,Dus geen inbreng van een jury, maar gegund door onze klanten. We stralen naar onze klanten ook warmte uit. Indien nodig geven we online live advies. Bij elke bestelling wordt in het knalroze pakketje een handge schreven kaartje meegestuurd. De werknemers op de inpakafdeling zijn daar erg creatief in geworden. Zomaar een persoonlijk bedankje door een kort lief tekstje. We heb ben echt mensen in dienst met een hart voor het bedrijf." Nu de uitbreiding afgerond is, kunnen Maaike en Koen samen met de werknemers alle pijlen richten op het verder opzetten van de eigen lichaamsverzorging en make up-lijn. ,,We gaan daar met z'n allen voor." Het inwonertal van de gemeente Sluis mag dan sinds 2003 gedaald zijn van 24.928 naar 23.161 inwoners begin dit jaar, de sterkste afname in heel Zeeland, voor Almekinders is dat allerminst reden om bij de pak ken neer te zitten. De voorspellin gen tot 2040 zijn ook niet gunstig, volgens de provincie. Almekinders stelde daar tegenover: ,,We moeten juist inzetten op groei, daar zijn alle kansen voor. Als we dat niet doen, organiseren we onze eigen krimp." Sebastiaan Keijmel (Onafhanke lijk West) viel Almekinders bij. In alle kernen van de gemeente Sluis moeten volgens hem mogelijkhe den komen voor nieuwbouw, en niet alleen voor ouderen, maar ook voor jonge gezinnen en starters. Hij verwachtte wat dat betreft veel van belangstelling uit België, wat pro vinciaal bestuurder Dick van der Velde (ook VVD) onlangs nog in twijfel durfde te trekken. De in stroom van Belgen zou per saldo - nieuwkomers en vertrekkers - niet zo groot zijn als in Zeeuws-Vlaan- deren wordt voorgesteld. Almekinders' pleidooi voor groei kreeg nog wel meer steun. Zelfs PvdA'er Robert Evers kon zich er gedeeltelijk in vinden. Al had hij ook kritiek. ,,Wat u inbrengt, lijkt We moeten inzetten op groei. Als we dat niet doen, organiseren we onze eigen krimp geschreven voor en door make laars", zei Evers ietwat vals tegen Almekinders. De gemeente Sluis wil alvast be ginnen met het schrappen van be staande woningbouwplannen die maar niet tot uitvoering komen. Nieuwe, meer kansrijke projecten kunnen dan een kans krijgen. Het is een eerste stap op de weg die Al- mekinders wil inslaan. Toerisme De inzet van Almekinders is mede gebaseerd op de groei van met name de toeristisch sector in Sluis. De werkgelegenheid die dit met zich meebrengt, vertaalt zich (nog) niet in een toename van het aantal inwoners. Omdat de woningmarkt op slot zit, gaf de VVD-fractievoor- zitter als verklaring, en woningzoe kenden niet aan de bak kunnen ko men. Daarom is volgens hem meer nieuwbouw hard nodig. In Sluis speelt ook, zoals in heel Zeeuws-Vlaanderen, dat er veel verouderde huizen zijn die niet meer aan moderne eisen voldoen, zeker niet wat een zuinige energie voorziening betreft. Woningcorpo- Wat u inbrengt, lijkt geschreven voor en door makelaars ratie Woongoed is onder meer in Breskens volop bezig dat soort hui zen te vervangen, maar in Sluis zijn veel meer huizen in particuliere handen. Dat maakt het extra lastig om het woningbestand bij de tij d te brengen. zaterdag 10 juli 2021 'Gebruik make-up om te stralen' Edy de Witte Hulst - Maaike Ducarmon, Boozyshop Toon lef en ga voor groei in plaats van krimp van het aantal inwoners in Sluis. VVD-fractie- voorzitter Conny Almekinders deed donderdagavond die hartstochtelijke oproep in de Sluise gemeenteraad. Harmen van der Werf Sluis -Conny Almekinders, fractievoorzitter VVD Sluis - Robert Evers, PvdA Maaike en Koen Ducarmon van de in coronatijd sterk groeiende webwinkel Boozyshop in Hulst in hun nieuwe magazijn. foto kelly thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 134