'Mogen we alsjeblieft, please een trampolinecentrum hebben?' Derde veld voor VV IJzendijke Terneuzen krijgt markante woontoren van 70 meter 6 Plan Axelse Vlakte Guido van der Heijden Terneuzen Al jaren zijn er plannen om bijna tweehonderd meter hoge windtur bines te plaatsen in de Kanaalzone. Na een eerste studie dachten de plannenmakers aan vijf tot zeven turbines. Het werd teruggebracht tot twee. De gemeenteraad werd donderdag om een 'verklaring van geen bezwaar gevraagd', die de bouw mogelijk zou moeten maken. Die verklaring kwam er niet. Met 22 stemmen tegen en 7 voor werd het voorstel van tafel geveegd. Als we daar nu windmolens krijgen, zal dat het evenwicht verstoren ,,In de Kanaalzone is wonen en werken nauw met elkaar verweven", stelde VVD-fractievoorzitter Ge orge Meij vast. ,,Als we daar nu windmolens van 200 meter krijgen, zal dat het evenwicht verstoren." Bij de VVD'er bestond ook de vrees dat het druppelsgewijs toestaan van nieuwe windturbines de nieuwe manier wordt. ,,Die 22 windmolens op de Koegors, die moeten op den duur ook vervangen worden. Gaat dat dan straks ook per twee? Want, och het zijn er maar twee, steeds op nieuw tot er 24 staan?" De komst van de windturbines was van het begin af aan al omstre den. Omwonenden, dorps- en stadsraden zagen de plannen niet zitten en de glastuinbouw vreesde minder opbrengst door de slagscha duw van de molen. Volgens indie ners Tevix II bv en Zeeuwind zou den er afspraken met de glastuin bouw gemaakt zijn. Pertinent onwaar Glastuinbouwvoorman Ruud van Leest stuurde de raadsleden echter een briefwaarin hij stellig ontkende dat er tussen de glastuinders en de initiatiefnemers overeenstemming is. 'Pertinent onwaar', schreef hij. Van de gemeente moeten de turbi nes minimaal 1000 meter van de dichtstbijzijnde bebouwing komen. Echter, zo stelt Van Leest, op slechts 480 meter werken zevenhonderd mensen in de kassen. Burgemeester Erik van Merrien- boer waarschuwde dat het afschie ten van het voorstel waarschijnlijk een gang naar de rechter door de ini tiatiefnemers zou betekenen. Hij drukte de raadsleden op het hart daarom goede argumenten te ge bruiken. ,,Met name ruimtelijke ar gumenten. In de praktijk blijkt dat de Raad van State daar wel gevoelig voor is." Juist toen zonneklaar werd dat er een ruime meerderheid niet wilde instemmen met het voorstel, stelde CDA'er Guido de Moor voor het voorstel van de agenda te halen of in ieder geval de stemming uit te stel len. De gemeenteraad ging hier niet mee akkoord. Met een ruime meer derheid werden de plannen afge wezen. Guido van der Heijden Sluiskil ,,Je kunt hier bijna niks doen", ver zucht Ruben uit groep 5. ,,Er is wel een voetbalveld, maar dat is van de club, daar mogen wij niet op." Vandaar dat hij samen met zijn vrienden een sportcentrum ontwierp. ,,Alle sporten kun je hier doen." Ruben wijst wethou der Frank van Hulle waar er in de maquette gevoetbald en geklom men kan worden. ,,En kun je er ook zwemmen?" vraagt Van Hulle. ,,Nee, dat niet", erkent Ruben. ,,Misschien in het kanaal?" 't Lab hebben ze hun sportcen trum genoemd. Een voor de hand liggende naam, want op de locatie die Ruben en consorten voor ogen hebben, staat nu nog het oude lab van het waterschap te verkrotten. ,,Op zich een heel goede locatie", moet de wethouder toegeven. Springen Jong Sluiskil droomt vooral van trampolines. Drie van de negen ideeën behelsden een springcen- trum. Overdekt of niet, dat maakt niet uit. Als er maar in Sluiskil ge sprongen kan worden. Wethouders Frank van Hulle en Sonja Suij waren niet slechts aan wezig om een praatje te maken met de kinderen. Samen met de dorpsraad, mensen van Toon beeld, AanZ, Yara, Heros keken de wethouders welke ideeën ook uit te voeren waren. Voorafgaand aan de uiteindelijke presentatie had den de kinderen contact met wet houder Suij die ze ondersteunde tijdens de voorbereiding. Suij: Het idee is Sluiskil zo leuk te maken dat de kinderen na hun studie in Tilburg, Breda of nog verder, terug willen komen ,,Het idee is ook Sluiskil zo leuk te maken dat als de kinderen klaar zijn met hun studie in Breda, Til burg of nog verder, ze graag terug willen komen naar Sluiskil." Op voorstel van Onafhankelijk West stemde een meerderheid van de Sluise gemeenteraad don derdagavond in met het beschik baar stellen van 75.000 euro voor de investering. De andere coalitie partijen in Sluis, CDA, Nieuw Ge meentebelang en VVD, stemden voor; de oppositiepartijen PvdA, Dorpsbelangen Toerisme, SP en GroenLinks tegen. PvdA-raadslid Joyce Kramer merkte daarbij op dat zij zeker niet tegen een derde voetbalveld in IJ- zendijke is, maar dat zij wil wach ten op een totaaloverzicht van mogelijke investeringen in sport- Voetbalvereniging groeit sterk door met name toename van vrouwelijke leden voorzieningen. Dit wordt al na de zomervakantie verwacht. Je kunt volgens Kramer niet nu al alleen VV IJzendijke tegemoetkomen, terwijl er ook andere verzoeken liggen, zoals voor een padelbaan bij de tennisvereniging in Aarden- burg en een kunstgrasveld voor de voetbal in Oostburg. Volgens Lia Flikweert, fractie voorzitter van Onafhankelijk West, verdient VV IJzendijke voorrang bij uitbreiding van het derde voetbalveld, omdat die ver eniging sterk groeit, met name door een toename van het aantal vrouwelijke leden. Zij kreeg daar de andere Sluise regeringspartijen in mee, waardoor haar voorstel uiteindelijk met dertien stemmen voor en zes tegen werd aangeno men. Het geld voor de uitbreiding van het voetbalveld wordt gehaald uit het geld dat Sluis in 2020 heeft overgehouden, waardoor er min der in de gemeentelijke spaarpot kan worden gestopt. Dat gaat altijd nog wel om bijna 1,7 miljoen euro. Terneuzen heeft, als alles volgens planning verloopt, over een kleine drie jaar een nieuw markerings punt: een ruim zeventig meter hoge woontoren van 22 verdiepin gen aan de Beurtvaartkade. Starttijd Cordeel Nederland heeft recent de omgevingsvergunning voor het project aangevraagd bij de ge meente Terneuzen. Het tweede kwartaal van 2022 wordt daarin ge noemd als starttijd van de bouw en de oplevering in het eerste kwartaal van 2024. Of dit wordt gehaald, hangt af van het tempo waarin de in totaal 104 appartementen wor den verkocht, en het weer. Al in het begin van 2018 tekenden bouwbedrijven Cordeel en Spran- gers met Terneuzen een ontwikkel- overeenkomst voor de toren mét hotel. Hotel l'Escaut in Terneuzen haakte april vorig jaar af vanwege de coronacrisis. Sprangers ging juli vorig jaar failliet. Cordeel zet het plan alleen door met appartemen ten, twee tot vijf per etage, en een horecaruimte. De Beurtvaartkade ligt aan de zuidwestrand van de Terneuzense binnenstad. Tegen het plan teken den omwonenden uit het vrij nieuwe, tegenover gelegen woon complex de Sluiswachter tevergeefs bezwaar aan. zaterdag 10 juli 2021 Raad wijst twee hoge turbines af VL In Sluiskil moet een trampolinepark komen, dat vinden Mikail, Noa en Kayleigh (vlnr). foto kelly thans De kansen voor de twee wind turbines, die bijna 200 meter hoog moeten worden, in de Axelse Vlakte zijn gekeerd. De Terneuzense gemeenteraad zette donderdagavond met een ruime meerderheid een streep door de plannen. - George Meij, VVD Maanden hebben de kinderen van basisschool Het Mozaïek aan hun verbeterplannen voor Sluiskil gewerkt. Gisteren mochten ze hun plannen pre senteren in 't Meulengat. -Sonja Suij, wethouder Voetbalclub IJzendijke krijgt geld voor uitbreiding van het derde veld en ziet daarmee voorlopig als enige sportver eniging in de gemeente Sluis een wens in vervulling gaan. Harmen van der Werf IJzendijke Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133