Van Youp en Marc-Marie tot jong talent II Wéér geen besluit recreatie Wolphaartsdijk 7 PODIUM REIMERSWAAL JACQUES BOONMAN PRESENTEERT VEELZIJDIG PROGRAMMA Het is Jacques Boonman van Podium Reimerswaal weer gelukt. Ondanks alle corona-malaise presenteert hij een programma waar cultuurliefhebbers hun vingers bij af kunnen likken. Van jong talent tot bekende namen als Youp van 't Hek, Joris Linssen en Marc-Marie Huijbrechts. Nu maar hopen dat de zalen weer als vanouds vol mogen stromen. „Uit die paar voorstellingen met dertig man publiek haalde ik totaal geen voldoening." Nooit had Boonman het zó druk met Po dium Reimerswaal als het afgelopen jaar. Helaas niet met ar tiesten gastvrij ontvangen of voor stellingen bezoeken om nieuw ta lent te ontdekken. Na drie voor stellingen op anderhalve meter met dertig man publiek, moest het seizoen noodgedwongen worden afgebroken. Sindsdien had de Ril- lander zijn handen vol aan bellen met impresariaten en het mailen met mensen die het geld voor hun kaartjes terug wilden hebben. „Sommige artiesten, zoals Leoni Jansen, heb ik nu voor de derde keer verzet." Gelukkig blijven tal van arties ten Podium Reimerswaal trouw, ook al hebben ze de grotere thea ters voor het uitkiezen. Zo is Boonman behoorlijk in z'n nopjes met Stef Bos (,,die komt om de twee jaar") en een try-out van Marc-Marie Huijbregts. Ook de Vlaamse cabaretier Wim Helsen, bekend om zijn absurdistische hu mor, is weer van de partij. Hij is zo gecharmeerd van Podium Rei- merswaal dat 'Jacques en z'n mos sels uit Yerseke' vorig seizoen in elke voorstelling terugkwam. ,,Hij heeft al z'n programma's tot nu toe nog bij ons getry-out." Absolute kraker Absolute kraker dit seizoen is Youp van 't Hek, die 12 november Rilland aandoet voor een try-out van zijn afscheidstournee. ,,Zijn management belde zelf", zegt De Vlaamse cabaretier Wim Helsen doet al zijn try-outs bij ons Boonman niet zonder trots. ,,Die houden precies bij wanneer be paalde kleine theaters aan de beurt zijn." Al op de eerste dag van de kaartverkoop loopt het storm. ,,Sommige theaters houden voor de zekerheid een 1,5-meter bezet ting aan, maar ik verkoop gewoon alle 250 kaartjes voor een volle zaal. Youp treedt toch niet op als er maar dertig mensen aanwezig mo gen zijn." Het seizoen trapt af met Tis hier geen hotel, muzikaal cabaret dat voor iedereen die puber is geweest een feest van herkenning is. ,,Dat is zó'n leuke voorstelling, ik heb ze in Middelburg gezien en heb echt in een deuk gelegen." Nadien wist Boonman Ellen Dikker, Hanneke Drenth en Dianne Liesker te ver leiden tot een optreden in Rilland. ,,Het decor past misschien niet he lemaal, maar daar vinden ze wel een oplossing voor." Ook Martine 'Dokter Corrie' Sandifort, Martijn Kardol en Guido Weijers staan dit seizoen op de planken in Rilland. Behalve aan bekende cabare- tiers, geeft Boonman ook letterlijk een podium aan jong talent, zoals Jeroen's Clan en indie-folk duo La Nique (dorpshuis MeerWaarde). En met de voorstelling Sexperiment van Kirsten van Teijn gaat zelfs de momenteel erg actuele discussie over gender, seksualiteit en identi teit niet voorbij aan de gemeente Reimerswaal. Boonman vergeet echter ook niet het oudere pu bliek, dat bijvoorbeeld wordt ge trakteerd op een kerstkoffiecon cert van countryzanger Ruud Her mans. ,,Er zit ook dit jaar weer van alles in." De plannen doen nu al ruim twee jaar aardig wat stof opwaaien in het dorp en daarbuiten. De tegen standers laten regelmatig van zich horen. Zo zijn twee jachthaven verenigingen mordicus tegen de komst van vakantieappartemen ten op het terrein van watersport winkel De Zuidschor, waar hun havens pal naast liggen. Het plan van agrariër Bastiaan van 't West einde voor buitendijks gelegen ecolodges in de Zuidvlietpolder krijgt kritiek van met name na tuurorganisaties. In het dorp bestaat zowel voor als tegenstand. Gelijkspel Een in het Goese stadskantoor op gestelde lokale visie voor de re creatiezone bij Wolphaartsdijk lijkt de uitvoering van beide plan nen mogelijk te maken. Maar over die visie moet de gemeenteraad nog altijd een besluit nemen. Dat gaat in elk geval niet op heel korte termijn gebeuren, zo werd don derdagavond duidelijk tijdens een commissievergadering. CDA, Laten we daarna kijken of onze eigen visie voor Wolphaartsdijk daarin past VVD, SGP/CU en D66 (samen vijftien zetels) willen de lokale vi sie wél snel behandelen, maar Nieuw Goes, PvdA, PvG en Groen Links (samen negen zetels) willen dat nog niet. En gek genoeg trok ken die laatste partijen aan het langste eind, omdat het principe 'één fractie, één stem' werd ge hanteerd. Het was dus een gelijk spel (4 - 4) en dan zeggen de regels in Goes dat het onderwerp nog niet wordt behandeld. Na de zo mervakantie wordt bekeken hoe het verder moet. Juiste volgorde Stan Meulblok (PvG) legt uit dat hij wil dat Goes eerst de brede vi sie over het Veerse Meer afwacht. Die wordt op dit moment opge steld onder aanvoering van de pro vincie en komt vermoedelijk in het laatste kwartaal van dit jaar ge reed. ,,Laten we daarna kijken of onze eigen visie voor Wolphaarts- dijk daarin past'', zegt Meulblok. Hij vindt het raar dat sommige fracties in Goes nu eerst nog snel de lokale visie willen behandelen, terwijl Goes onlangs nog buurge meente Middelburg berispte over het feit dat ze bouwplannen aan het Veerse Meer er doorheen zou duwen. André Alting (GroenLinks) wil ook eerst wachten op de brede Veerse Meer-visie alvorens de ge meenteraad een besluit neemt over de lokale visie voor Wol phaartsdijk. ,,DSt is de juiste volg orde.'' Stan Jasperse (VVD) wil de lo kale visie wel snel behandelen. De ondernemers achter de plannen verdienen volgens hem duidelijk heid. zaterdag 10 juli 2021 Joeri Wisse Reimerswaal Cabaretières Ellen Dikker, Dianne Liesker en Hanneke Drenth openen in september het seizoen van Podium Reimerswaal met Tis Hier Geen Hotel. 'Een hilarische voorstelling', volgens programmeur Jacques Boonman. foto govert de roos -Jacques Boonman, Podium Reimerswaal Voor het hele programma en het bestellen van kaartjes zie podiumreimerswaal.nl. De initiatiefnemers van apparte menten en buitendijks gelegen vakantiehuisjes in Wolphaarts- dijk weten op zijn vroegst aan het eind van het jaar of hun plan nen worden gesteund door de gemeenteraad. Een meerder heid van de raad wil de plannen eigenlijk op korte termijn al be spreken, maar toch gaat dat niet gebeuren. Rob Paardekam Wolphaartsdijk - Stan Meulblok, Partij voor Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132