iiëteS.Jk Schelpenplein als onderdeel van nieuwe jas Renesse 7 ODENSEHUIS OP LOCATIE SAMENWERKING MET BOERDERIJ MOLENBERG Je kunt bij het Odensehuis in Zierikzee vele kanten op. Toch voelt niet iedereen zich er thuis. Om een bredere doelgroep te bedienen, gaat het Odensehuis 'op locatie'. Met lezingen en lunches bij Boerderij Molenberg in Burgh-Haamstede, timmert de organisatie aan de weg. Het Odensehuis in Zie rikzee draait, buiten coronatijd, als een tie relier. Mensen met beginnende dementie of geheugenklachten, en hun fa milie en vrienden, kunnen er drie keer in de week terecht. Ze drin ken er samen koffie, leggen een puzzel of spelen een potje rummi- kub. Er zijn creatieve activiteiten en er wordt onder meer gedart. Activiteiten te over. ,,Toch is er een hele doelgroep die we nog missen", weet coördinator Pauline Klerkx van het Odensehuis Schouwen-Duiveland. Mensen die je niet blij maakt met spelletjes of crea-activiteiten, maar die wel op- pv '7., Pp We hopen zo een veilige plek te bieden aan mensen met geheugenklachten recht kunnen genieten van een le zing over een voor hen interessant onderwerp. Dat is dan ook precies wat het Odensehuis vanaf september wil gaan aanbieden. Wekelijks zal bij lunchboerderij Molenberg een in teractieve lezing over bijvoorbeeld een cultureel, historisch of weten schappelijk onderwerp worden gegeven. Aansluitend wordt aan een lange tafel gezamenlijk ge luncht. ,,We hopen zo een veilige plek te bieden aan mensen met ge heugenklachten." Niet om het per se daar over te hebben. ,,Maar het kan wel zijn dat mensen herken ning bij elkaar vinden." Andere locatie Bewust is gekozen voor een an dere locatie dan het Zierikzeese huis, voor de eilandelijke sprei ding. Mensen van het hele eiland zijn welkom. Het kan ook zijn dat in andere kernen behoefte is aan het 'Odensehuis op locatie', ge koppeld aan een specifieke doel groep. Bijvoorbeeld bij een kerkge meenschap aan de oostkant van Ik ben hier niet alleen om te innen, maar ook om iets sociaals te doen het eiland. ,,Dan ga ik ook daar naar toe", geeft Klerkx aan. Betrokkenheid Volgens Marcel Willemse van Mo lenberg, jarenlang de drijvende kracht achter het populaire evene ment Goud voor Oud, past het 'Odensehuis op locatie' goed bij de uitgangspunten én de sociale be- trokkenheid van de lunchboerde- rij. ,,We willen een breed bedrijf zijn waar verschillende groepen zich thuis voelen." De doelgroep ouderen gaat hem bijzonder aan het hart. ,,We hebben een grote groep ouderen op Schouwen-Dui- veland. En ik vind het fijn mensen blij te maken. Ik ben hier niet al leen om te innen, maar ook om iets sociaals te doen." Op zoek naar mensen Het Odensehuis Schouwen-Dui- veland is nog op zoek naar mensen (bij voorkeur uit de doelgroep) die mee willen denken over de ver dere invulling van het lezingen programma. Meer info via Pauline Klerkx: 06-428 482 41 of info@odensehuis-sd.nl. ,,Ik moest op het Schelpenplein zijn, maar ik had er nog nooit van gehoord." Ook voor wethouder Jac queline van Burg was de naam van het evenementenpleintje naast café De Zoom nieuw. De naam hoort bij de nieuwe jas van het kustdorp, die steeds meer vorm krijgt. Er is ook een Duinplein en een Waterplein, passend bij de thema's zee en strand. Het Schelpenplein is op nieuw ingericht met een grote bloembak en daarin het kunstwerk: een betonnen schaal. Zelfgeraapte schelpen Die schaal werd gistermorgen ter plekke beplakt met door de basis schoolleerlingen geraapte schelpen. Een idee van Marleen Verboom van de ondernemersvereniging en landschapsontwerper Marjan van Capelle van KuiperCompagnons dat betrokken is bij de herinrich ting van het centrum van Renesse. De eigenaren van frietkraam De Buren, die op termijn van het pleintje verdwijnt, trakteerden de kinderen achteraf op een patatje. Kerkring De herinrichting van de Hogezoom in Renesse is nu afgerond, de werk zaamheden gaan na de zomer ver der aan de kerkring die dan volledig op de schop gaat. Dat is het vierde en laatste deel van de make-over van het drukste dorp van Schou- wen-Duiveland. Als alles af is, krijgt de auto een ondergeschikte rol in het centrum, zodat voetgangers op hun gemak kunnen struinen langs alle winkels en horeca. zaterdag 10 juli 2021 SD 'Mensen kunnen herkenning vinden' Esme Soesman Zierikzee Coördinator Pauline Klerkx van het Odensehuis Schouwen-Duiveland en Marcel Willemse van Boerderij Molenberg voor de deur van de lunchboerderij in Burgh-Haamstede FOTOESMESOESMAN -Pauline Klerkx, Odensehuis -Marcel Willemse, Molenberg Het is een anoniem kunstwerk, de namen van zes leerlingen van basisschool Stapelhof uit Re- nesse komen er niet op. Of het heel blijft, is ook nog de vraag. Maar dan komt er gewoon een nieuwe lading schelpen op, ver zekerde wethouder Jacqueline van Burg gistermorgen bij de onthulling van het kunstwerk op het evenementenpleintje aan de Hogezoom in Renesse. Een kleine mijlpaal in de grote meta morfose van het centrum van Renesse. Valeska Nastaly Renesse Bijna alle schelpjes zijn op het strand gevonden, behalve de grote in het midden. Die vond Jay de Vrieze bij hem thuis op zolder. FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 130