Hoe zorg ik dat mijn vriendin tijdig op afspraken verschijnt? Wat moet je met mensen die geen WhatsApp willen gebruiken? Joost MAG T WETEN I -lr MIJN VRIENDIN IS zonder uitzondering te laat, tot op het onbeschofte af, dus niet een paar minuten. Ik word daar ook op aangekeken. Om nu maar steeds zonder haar te gaan is minder leuk. Haar erop aanspreken, ruzie maken: niets helpt. Beterschap wordt beloofd, garanties tot de voordeur. Hebt u tips? JOOST Tips? Ach man, tegen wie praat je? Een vriendin van mij, sinds kort bivakkeer ik in de verraderlijke wereld van de dating, is precies zo. Ik heb lang nagedacht wat de oorzaak is van dat structurele te laat komen. Ik kon geen andere verklaring vinden dan verslaving. Een ander is verslaafd aan chocola of gokken, uw en mijn vriendin zijn verslaafd aan te laat komen. Er zou een Anonieme Laatkomers moeten bestaan zoals er Anonieme Alcoholisten zijn. Maar toen ik dat opperde tijdens een intiem etentje, je loopt als het hierover gaat over eieren zodoende, werd mijn idee onmiddellijk verworpen. Er was, aldus deze toekomstige ex-vriendin, van verslaving geen sprake. Het betrof 'a way of living'. Tja, dan kun je alles wat niet deugt wel 'a way of living' noemen. 'U hebt gestolen verdachte.' 'Absoluut niet edelachtbare, dat is geen stelen. Het is a way of living!' Maar dat argument kreeg het ultieme dames- antwoord: 'Dat is heel wat anders.' Ze vertelde nog over een loodgieter die een volle dag te laat kwam. Op haar 'Ik verwachtte u gisteren,' antwoord de hij: 'U kunt me verwachten als u me ziet.' Daar had ze veel bewondering voor, geloof ik. Zal het ooit beter worden tussen u en uw vriendin? Nee. Is er enige hoop? Nee. Heb ik tips? Nee. ENKELE VAN MIJN kennissen, maar ook een paar (free lance) werknemers van mij, hebben geen WhatsApp. Bij Gods gratie hebben ze een mobiel, maar daar houdt het wel mee op. Lastig! Je moet een gewone sms per bericht betalen, maar ik vind het ook vervelend dat je op meerdere communicatiekanalen tegelijk moet letten. Ben ik een zeur? JOOST Wat is het toch heerlijk dat je bij sommige vragen weet wat voor antwoord de vragensteller verwacht. Een zin als 'ben ik een zeur?' doet nog vermoeden dat onze inzender openstaat voor ja of nee. Maar het onthullende 'bij Gods gratie' geeft aan dat al die andere jongens en meisjes misschien zeuren zijn, maar onze (freelance) werkgever in ieder geval niet! Tja, WhatsApp. Gratis, makkelijk, snel. Toch horen klachten erover tot de inzenders-top tien. Te veel niet echt leuke film pjes, te veel gewauwel: De zon schijnt vandaag weer mensen! Ook was er ooit een klacht over een buurman die ongevraagd voortdurend christelijke gebeden op de buurtapp zette. Dus ik snap die freelancers wel die geen trek hebben in de postkoets van de 21ste eeuw. Wat kun je vragen van freelancemedewerkers? Dat ligt eraan hoe belangrijk de klus voor hen is. Als ze regelmatig werk van u krijgen, dan kunt u die WhatsApp eisen, vind ik. Zoals je van een scheidsrechter mag eisen dat hij een fluitje koopt. En al die wauwel-appgroepen, excuus voor het pleonasme, moeten ze zelf dan maar in de ban doen. Bij heel incidentele opdrachten of bij uw kennissen, moet u met uw eisen/verzoeken terughoudender zijn. Zo, ik hoop dat ik u met Gods gratie naar behoren geantwoord heb. MEZZA 45 Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (79) al een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Heb je een prangende kwestie om voor te leggen aan Joost Prinsen? Mail dan naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125