'BLIJVEN LACHEN, OOK IN DONKERE TIJDEN' BY De Liefde Eveline: 'We vertellen de buitenwereld altijd dat we elkaar op een Haags terras hebben ont moet, dat vinden we romantischer. In werkelijk heid zaten we bij een babbelbox, het Tinder van de jaren 90. Met een vaste telefoon belde je naar een speciaal nummer en kon je met meerdere mensen tegelijk praten. Voor vrou wen was het gratis, mannen moesten betalen. Vijfentwintig jaar geleden had ik mijn leven na een slecht huwelijk en een slepende schei ding eindelijk op de rit. Achteraf gezien was ik veel te jong getrouwd, op mijn 18de. Dat huwelijk was een manier om weg te komen van thuis, waar het, op z'n zachtst gezegd, niet fijn was. Op mijn 12de had mijn moeder het gezin verlaten en ik kon niet overweg met mijn stief moeder. Mijn ex en ik kregen drie zoons. Onze middelste zoon overleed kort na de geboorte, iets waar ik nog elke dag verdriet om heb. In het jaar waarin ik René leerde kennen, voelde ik me voor het eerst van mijn leven echt gelukkig. Ik had een fijne baan in de thuiszorg, mijn eigen huisje en veel plezier met mijn lessen linedance door het hele land. Nadat we uren aan de telefoon hadden gekletst, spraken we bij mij thuis af - het was toch al Eveline (59) was van het linedancen, René (54)van de houseparty's. 'Helaas hebben we nooit meer samen kunnen dansen.' alsof Ik hem jarenlang kende. Hij Is nooit meer weggegaan. Eigenlijk had Ik tijdens onze ontmoeting maar één belangrijke vraag: hoe sta je 's ochtends op? Het antwoord was: vrolijk. Hoe essentieel die vraag was, kon Ik toen nog niet weten. Maar hij heeft het waargemaakt. Want de omstandigheden waren lang niet altijd vrolijk. We waren twee maanden samen toen Ik baar moederhalskanker kreeg, waarna onze kans op een kindje samen verkeken was. Niet lang daarna werd Ik getroffen door een hersen bloeding. Uiteindelijk belandde Ik In een rol stoel. Ik heb René, die meer van de house party's was, nog geïntroduceerd In het line dancen. Hij bleek een natuurtalent, maar we hebben nooit meer samen kunnen dansen. Onbezorgd Is ons leven sindsdien niet meer geweest. Verre reizen maken kan niet meer. Werken ook niet, ik ben 100 procent afgekeurd. Op slechte dagen kom ik nauwelijks mijn bed uit. Toch hebben René en ik het goed met elkaar. Ons geheim is veel lachen, veel grapjes maken. Ook in donkere tijden. Bovendien hebben we niet veel nodig; stoeltjes van de kringloop zitten ook prima. René zegt zelf dat het in zijn karakter zit om te zorgen en dat hij nu eenmaal van me houdt. En van mijn kook kunsten, er staat bijna dagelijks een Indische rijsttafel op het menu. Een paar jaar geleden is René een dag minder gaan werken. Met nieuwe werkgevers sprak hij altijd af dat hij meteen naar huis moest kunnen als ik hem nodig had. Toen ook mijn jongste zoon een tijd lang ziek aan bed gekluisterd was en bij ons kwam inwonen, was René net zo zorgzaam voor hem. Inmiddels werken ze allebei als vrijwil ligers bij een openluchttheater aan de kust. René regelt daar altijd een goeie plek voor me. Ik moet twee dagen rust nemen voor ik een voorstelling kan bezoeken en het kost me dagen om van zo'n uitje te herstellen. Maar als ik daar dan zit, onder de sterrenhemel met mijn man en mijn zoon om me heen, voel ik me ondanks alles een geluksvogel.' o O 3 CC I co 3 I c/) ie uu De echte namen van Eveline en René zijn bij de redactie bekend.Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120