Bij een vorig boek liep ik constant met een onweerswolk om me heen, daar had iedereen last van' schrijf. Dan ben ik niet altijd te genieten,' schrijft Verhoef. 'Een aantal jaren geleden schreef ik met Daniëlle Hermans samen de bundel Stil in mij - overleven bij de nonnen. Daar in komen vrouwen aan het woord die als meisje door nonnen zijn mishandeld in weeshuizen en andere insti tuten. Die verhalen zijn zó triest, zo ingrijpend. Ik liep toen constant met een onweerswolk om me heen. Daar heeft iedereen last van gehad.' Aan De nachtdienst schreef Verhoef bijna twee jaar. 'Ik vind het heerlijk om me in een onderwerp vast te bijten en daar dan in een paar dagen of weken veel over te leren. De grootste uitdaging bij het schrijven vond ze de 14-jarige dochter van hoofdpersoon dierenarts Emma van Eerd. 'Ik moest weten: hoe gaan jongen en meisjes van die leeftijd met elkaar om, waar hebben ze het over, wat houdt hen bezig? Ik heb hierover met mijn nichtjes gesproken, ben op Snapchat gegaan en heb allerlei artike len voor en door jeugd gelezen. Om in de flow te blijven luisterde ik naar Snelle en Billie Eilish.' 'In elk personage zit daarnaast wel iets van mezelf, ook bij de mannen en de kinderen Kleine dingen soms, ik ben me er zelden van bewust. Voor een opleiding heb ik ooi stage gelopen bij een dierenartspraktijk en geassisteerd bij operaties. Ik zat erbij ter wijl de dierenartsen tijdens een koffie pauze discussieerden over hoe het zou zijn om een mens te opereren. Dat is me altijd bijgebleven, dat sfeertje, die wrij ving ook tussen degenen die het 'wel even zouden doen' en die het totaal onethisch vonden. Ik heb er eerder over geschreven, maar niet zo intens als nu in De nacht dienst.' t - Esther Verhoef De nacht dienst MEZZA 37 i De nachtdienst verschijnt bij Prometheus 22,50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117