Voor De nachtdienst dook bestsellerauteur ESTHER VERHOEF (52) in de wereld van dierenartsen, maar ook in die van zangeres Billie Eilish, rapper Snelle en Snapchat. 'Ik neem altijd een beetje de kleur aan van de personages over wie ik schrijf.' Esther Verhoef heeft een mediaweek inge last. En uitgerekend nu heeft ze Covid-19. 'Kan het interview ook per mail?' vraagt haar pr-agent. Uitstellen tot een later live- gesprek doet ze liever niet. 'Ik ken schrijvers die 's ochtends een paar uur schrijven en 's middags een prima interview geven, maar bij mij werkt dat niet,' schrijft Verhoef. 'Dan komt er van schrijven niets terecht en dat interview wappert alle kanten op, want ik zit dan nog in de wereld van mijn boek.' 'Ik zat ooit volop in een schrijfproces en had voor de grap tegen mijn uitgever gezegd: al belt de koning, ik ben voor niets en niemand beschikbaar, anders komt het boek niet af. Viel er kort daarna bij de uit geverij een officiële uitnodiging van het konings huis voor me op de mat. Niet te geloven, toch? Ze hebben me toch maar gebeld en ik ben toch maar gegaan. Want een grote eer. En uit nieuwsgierig heid, natuurlijk. Het boek, Nazomer, verscheen daardoor wel een maand later, want het duurt lang om weer terug in de flow te komen.' Voor De nachtdienst, dat afgelopen week verscheen, zat ze na een paar dagen coronabedrust alweer de drukproef te corrigeren. Toch is ze minder streng voor zichzelf dan vroeger, in de eerste jaren van haar succes, laat Esther Verhoef weten. 'Er is een tijd geweest waarin ik twee boeken per jaar schreef en ook nog een wekelijkse column had. Nu schrijf ik één boek per jaar of zelfs per twee jaar.' Al is rust nemen nog altijd niet haar sterkste punt. 'Ik duik meestal van het ene in het andere schrijfproces. Daar zit hooguit een week tussen. Ik ken ook geen weekends. Af en toe werk ik een halve nacht door. Wat ik in de flow schrijf, zijn vaak de beste scènes. Ook als ik 's zomers in ons huis in Frankrijk ben, schrijf ik fulltime door. Maar we gaan ook weleens een paar dagen naar de kust of een dag de rivier op met een kano, hoor. Ik ben al minder een workaholic dan ik vroeger was.' Ze zoekt de rust liever in kleine momenten, schrijft ze. 'Ik kan intens genieten van kleine dingen. Een zonsondergang, een mooi huis, een oude boom, de hond die iets grappigs doet. Yoga. Dansen en filosoferen met vrien den. Daarnaast houden Berry en ik van koken, eten, reizen en lange stukken fietsen. We zijn al eens naar de Dordogne gefietst, dat was een van de mooiste vakanties ooit.' Met man Berry als belangrijk onderdeel van de BV Esther Verhoef, zijn werk en privé een vloeibaar geheel voor de schrijver. Met bijna drie miljoen verkochte boeken in eigen land, twee verfilmingen en eentje op stapel, en ver talingen in twintig landen, komt elke dag wel wat op haar af. 'Hij is letterlijk mijn partner in crime. Berry weet alles van de personages en het verloop van het verhaal, we plotten ook regelmatig samen. Dan sluiten we ons een aantal dagen op in een huisje of hotel en leggen we ons volledig toe op het verhaal.' Onder pseudoniem Escober schreef het twee tal samen vijf thrillers. Vroeger kwamen nog weleens klachten van de kinderen. 'Ik neem altijd een beetje de kleur aan van de personages en het verhaal dat ik 36 'Weekenden ken ik als workaholic niet'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 116