A JE GLIJDT UIT OVER DE MAYONAISEKLODDERS, het ruikt er naar zweet en oliebollen en er wordt een weerzinwekkende hoeveelheid lawaai over je uitgebraakt. En dat is precies waarom verslaggever Denis van Vliet verliefd is op de Tilburgse Kermis. 'Gewoon lol maken.' A 11 bi Éife MM Geen enkele stad is middenin de zomer een pretje, laat staan een stad die tien dagen lang is volgestouwd met oliebollenkramen, schiet tenten en vervaarlijk ogende attracties die stuk voor stuk een ontiegelijke hoeveelheid licht en lawaai braken. Bovendien: jezelf vrijwillig door elkaar laten schud den in zo'n attractie is schreeuwend duur. Maar eigenlijk hoeft dat niet eens. De kermis overleven zonder over een dikke stroomkabel te struikelen of tegen een kind met suikerspin aan te lopen is al een attractie op zich. Ongeveer zo dacht ik jarenlang over de grootste kermis van de Benelux, zoals ze het festijn in Tilburg zelf graag noemen. Ik vond het een van de afschuwelijkste dingen die Tilburg - mijn woonplaats sinds 1999 - heeft voortgebracht. Afschuwelijker nog dan het draaiende huis op de rotonde, de huis pakken van Roy Donders en de diepvries- tompoucen van Maitre Paul. Ik plande mijn vakanties altijd zo dat het festijn mij ontging. Nu, 21 jaar later en vele kermissen verder, moet ik bekennen: ich bin ein Kermisganger. Wat er is gebeurd? Je moet het - zoals kampeer ders altijd uitleggen aan vakantiegangers die liever baden in comfort - een keer hebben beleefd. Het zaadje voor de liefde voor de kermis werd bij mij geplant in 2004. Vakantie zat er dat jaar niet in want ik had net een huis gekocht. Een oud-studiegenoot ontving mijn verhuiskaartje en zei: leuk, ik kom je snel opzoeken! En, voegde hij eraan toe, dan kunnen we daarna meteen door naar de kermis. Ik raakte lichtelijk in paniek, maar hij stond erop dat ik mee moest. Nou, voor uit, even dan. Way to overdressed - de dresscode op de kermis is voor zowel heren en dames een short en een wijd T-shirt, liefst met bloemenprint - liep ik achter mijn oud-studie genoot aan. We waren goed en wel de eerste oliebollenkraam voorbij of mijn mocassins waren al verknoeid door de plassen slushpuppie en gevallen frietjes met mayonaise op straat. Het werd er niet beter op toen we een meter echte Duitse bratwurst bestelden. ]OEFE^ SJÓKKE X X co O I c/) ie LU 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 110