Agent bekent schuld aan moord Sarah Everard Natuurlijke oplossing voor piasproblemen bij mannen Expert: Dramatische beslissingen genomen 10 NIEUWS 'Beoordeeld met een 8,6*' Als er één persoon is die het RIVM en de politiek ervan probeert te doordringen dat de deltavariant serieus genomen moet worden, is het arts-microbioloog Bert Mulder. „Veel te groot optimisme.'' Hij gaf eerder al toe schuldig te zijn aan ontvoering en verkrachting. De verdwijning en dood van de Lon- dense vrouw leidde begin dit jaar tot grote verontwaardiging in het Verenigd Koninkrijk en ook daar buiten. De 48-jarige Couzens verklaarde vorige maand al verantwoordelijk te zijn voor de dood van Everard, maar zei toen nog niet schuldig te zijn aan moord. Uit onderzoek komt naar voren dat de vrouw is ge wurgd en dat de verdachte in de aanloop naar de moord een huur auto had geregeld en een rol ver pakkingsfolie had gekocht. Everard verdween begin maart toen ze 's avonds in Londen naar huis liep. Couzens nam haar in zijn huurauto mee de stad uit. Het li chaam van de vrouw werd ruim een week later gevonden in een bos, bijna 80 kilometer van de plek waar ze voor het laatst was gezien. Ze kende Couzens niet. De twee wa ren 'totale vreemden' van elkaar, al dus de aanklager in de zaak. Wat er precies is gebeurd en waarom, is volgens de aanklager mogelijk niet te achterhalen. De verdachte werkt niet mee aan het onderzoek. Hij heeft na zijn arres tatie valse verklaringen afgelegd. Zo heeft hij de schuld gegeven aan een Oost-Europese bende. Er is nog steeds niks bekend over zijn motief. De rechtbank doet eind september uitspraak in de spraakmakende zaak. De moord leidde tot grote pu blieke verontwaardiging onder vrouwen, die vervolgens op sociale media massaal hun ervaringen deelden met intimidatie en gevaar op straat. Een wake voor de vrouw in Londen leidde eveneens tot kri tiek, nadat agenten hardhandig hadden ingegrepen omdat de bij eenkomst vanwege de coronamaat regelen niet was toegestaan. Een onafhankelijke inspectie oordeelde later dat de politie gepast had ge handeld. Marcia Nieuwenhuis Nijmegen Bert Mulder van het Nijmeegse Canisius Wilhelmina Ziekenhuis (CWZ) is lid van het RedTeam, een team van gezondheidsex perts die het Outbreak Manage ment Team van constructieve kritiek voorziet. Volgens de arts- microbioloog zijn virusvarianten een belangrijke reden tot zorg. ,,De aanname dat vaccins werken tegen transmissie, is gewoon lang niet volledig'', betoogt Mulder. Uit onderzoek van de Gezond heidsraad blijkt weliswaar dat vaccins bijdragen aan vermm- derde overdracht, maar het is maar de vraag in welke mate dit het geval is. ,,Neem dus in die verspreidingsmodellen in gods naam niet aan dat vaccins ook werken tegen transmissie, want dan kom je bedrogen uit.'' Volgens Mulder is het veel te opti mistisch om te stellen dat de vac cins werken tegen alle varianten: ,,Want het is nu al bekend dat er varianten zijn die zich weinig aan trekken van sommige vaccins.'' Uit een Afrikaanse studie bleek dat AstraZeneca niet effectief was tegen de betavariant, die zijn oor sprong heeft in Zuid-Afrika. Een studie in The New England Journal of Medicine toont aan dat de effec- tiviteit van AstraZeneca amper 10,4 procent was. ,,En een studie uit Israël laat duidelijk zien dat de vaccins van Pfizer minder goed werken tegen de deltavariant.'' Pfizer roept inmiddels op een derde vaccinatie te nemen. Mul der merkt op dat daar natuurlijk een commercieel belang bij is, maar er is volgens hem wel we tenschappelijk bewijs dat aan toont dat immuniteit niet lang standhoudt. Volgens Israëlische gegevens hadden vaccins twee weken na toediening een werk- Ik heb deltavariant in één maand toe zien nemen van 5 procent naar 86 procent zaamheid van 99 procent bij het voorkomen van Covid-19-infectie met symptomen. ,,Nu is dat nog twee derde, dus veel minder.'' Gisteren op de kop af 35 dagen geleden constateerde de Nij meegse arts-microbioloog op ba sis van monsters van PCR-tests uit de regio Nijmegen dat 5 pro cent van de mensen besmet was met de nieuwe deltavariant. ,,Ik heb de deltavariant in één maand toe zien nemen van 5 procent naar 86 procent!'' Mulder bena drukt dat dit dus in de zomer ge beurde, het seizoen dat volgens sommigen het minst gunstig zou zijn voor het virus. ,,De opmars van de deltavari ant viel in Nederland samen met het moment waarop we maskers weggooiden en uitgaan toeston den, ook al was je op die dag zelf gevaccineerd. Dat waren natuur lijk dramatische beslissingen die onder een veel te groot opti misme genomen zijn. Je moet niet proberen de race tegen de deltavariant te winnen met vacci neren. Tegen exponentiële groei van het virus kun je niet op met lineair vaccineren, want je hebt nu eenmaal een vaste wachttijd tussen de eerste en de tweede prik. We worden een exportland van de deltavariant.'' De arts-microbioloog ziet de eer ste verontrustende tekenen dat de deltavariant doorsijpelt naar de 60-plussers. Het gaat vooral om mensen van 60 tot 65 jaar die met AstraZeneca zijn gevacci neerd. ,,Daar zie ik een stijging van 37 procent.'' Die stijging is hoger dan de stijging onder 20-ja- rigen. Iets anders vreest Mulder nog meer. ,,Mijn grootste zorg is, nu miljoenen mensen nog maar deels gevaccineerd zijn, dat je een soort laboratoriumsetting creëert waarbij de virussen gekieteld worden door mensen met een lage dosis antistoffen. Daardoor kunnen virussen geprikkeld wor den om te komen met een variant die antistoffen kan omzeilen. Zo'n variant kan extra gevaarlijk worden. Dat is een extra argu ment om iedereen eerst volledig te vaccineren. En daarna de sa menleving pas open te gooien.'' Advertentie zaterdag 10 juli 2021 LONDEN De Britse politieagent Wayne Couzens heeft in de rechtbank schuldig gepleit voor de moord op Sarah Everard (33). Sarah Everard werd ontvoerd terwijl ze naar huis liep. foto afp 1 Vaccin werkt niet volledig tegen virusoverdracht 2 Vaccins werken niet tegen alle varianten 3 Immuniteit is niet langdurig - Bert Mulder, CWZ 4 Geen seizoenseffect. 5 Naleving is slecht 6'Verontrustende tekenen' onder 60-plussers GO Vaak 's nachts plassen? Nadruppelen? Veel mannen met plasproblemen door een goedaardige prostaatvergroting hebben baat bij een natuurlijke behandeling met extracten van de zaagbiadpaimvrucht. in Duitsland en Zwitserland worden deze extracten al veelvuldig toegepast bij pias problemen als gevolg van goedaardige prostaatvergroting. Goedaardige prostaatvergroting is een normaal ouderdomsverschijnsel dat door een arts wordt vastgesteld. Maar liefst 50% van de mannen van 50+ heeft ermee te maken. Hoewel de aandoening meestal goedaardig is, kan prostaatvergroting het dage lijks functioneren wel beïnvloeden. Diverse plasproblemen Typische verschijnselen van pros taatvergroting zijn vaak 's nachts moeten plassen, het moeilijk op gang komen van het plassen, een zwakke urinestraal, de blaas niet goed kunnen legen, binnen twee uur opnieuw moeten plassen en moeilijk kunnen ophouden van de urine. Natuurlijke oplossing A.Vogel ProstaforceMed is een natuurlijke oplossing bij plasproble men als gevolg van een vastgestelde goedaardige prostaatvergroting. Het bevat een hoge dosering van ex tracten van de zaagbiadpaimvrucht. Daarom is slechts 1 capsule per dag voldoende. De capsule is klein en daardoor eenvoudig in te nemen. ProstaforceMed is verkrijgbaar in een maandverpakking van 30 capsules en een verpakking van 90 capsules. Dit is goed voor 3 maanden. Persoonlijk advies Mail info@avogel.nl voor persoonlijk advies over natuurlijke ondersteu ning bij plasproblemen bij mannen en het gebruik van ProstaforceMed. ProstaforceMed* Bij plasproblemen als gevolg van prostaatvergroting Sabal serrulata-extract Adviesprijs vanaf 18,99 Traditioneel kruidengeneesmiddel o.b.v. Sabal serrulata. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. KOAG-nr: 11-0421-7618 *bron: avogel.nl A. Vogel B.V. info@avogel.nl Bert Mulder waarschuwt: eerst iedereen vaccineren, dan de samenleving pas open. foto raphaël drent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10