Met Herman door de douane: altijd spannend 'Zo is mijn zoon niet', zei mevrouw Brood RIANE KUZEE (59) uit Wehe-den Hoorn toont een shirt uit de periode dat ze ruim tien jaar als vaste roadie voor Herman werkte en op festivals de merchandise deed. Zelf was Riane aanvankelijk geen fan, ze leerde hem gaandeweg waarderen. Ook de mens Brood. Zo trakteerde hij haar midden in een Duitse tournee op een kort tripje naar haar vriend, een Engelsman die in Nederland woonde, op wie ze stapelverliefd was. Herman wist dat, zelf miste hij dochtertje Lola heel erg, dus had hij alles al geregeld. De volgende dag zou een reisdag rich ting München zijn, maar zij namen samen de nacht trein naar Amsterdam en vlogen de volgende middag weer businessclass op de hoofdstad van Beieren. Het was spannend, niet alleen vanwege haar eerste keer in een vliegtuig, ook omdat Herman een paar keer door de douane moest - je kon nooit weten. Maar hij werd herkend en ze mochten zo doorlopen. Toen ze met inmiddels ex-man naar zijn geboorteland verhuisde, wilde de band haar eigenlijk niet laten gaan. Ze kreeg een afscheidsfoto, gemaakt na een optreden in Berlijn. Manager Koos vroeg haar even mee te komen. De band en crew zaten in de kel der klaar, er stonden twee stoelen waarop ze naast Herman moest gaan zitten. Wie heeft nou zoiets? mmw' ALDO KOOPS (57) uit Assen is fan sinds Broods debuutalbum en bezit honderden zelf gemaakte live-cd's. Aldo had contact met Hermans moeder, die naast hem op de flat woonde. Herman gaf haar regelmatig geld voor zijn jeugdvriend Tokkel, die goed gitaar kon spelen, maar door drugs het spoor bijster was geraakt. Via z'n moeder hoorde Herman dat Aldo opnames bezat waarop ook Tokkel meedeed. Die wilde hij wel, zei z'n moeder: wat dat moest kosten? Niks natuurlijk. Op een reactie moest hij niet rekenen, zei mevrouw Brood, zo was haar zoon niet. Op donderdag 5 juli vond Aldo een envelop op z'n deurmat, met daarin een tekening en de tekst: hallo aldo jij ben kanjer. De volgende woensdag is Herman van het Hilton gesprongen. Het was misschien wel zijn laatste tekening. Kippenvel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 104