Live op tv geschilderd, speciaal voor John Begin 1995 werd hij gebeld door z'n zus: of hij de daaropvolgende dinsdagavond vrij wilde houden, want dan gingen ze naar Lucky Lotto Live van Anita Witzier. In dat programma werden pechvogels geholpen en bijzondere wensen gerealiseerd. Natuurlijk wilde hij eerst niet, maar dat zou helemaal goed komen, verzekerde zijn zus. Vervolgens was er die overstroming in Limburg, waardoor de uitzen ding werd verzet en hij drie extra weken in de zenuwen zat. Meteen aan het begin van het programma kwam Herman met een bakfiets vol verfspullen de vloer op rijden. Bloed nerveus werd John uit het publiek naar voren gehaald. In die uitzending van anderhalf uur heeft Herman toen dat schilderij voor hem gemaakt. Supergaaf. In z'n huis kun je verder niks van Herman vinden, maar John staat wel elk jaar aan zijn graf. De bewondering blijft. MEZZA 23 JOHN GROOTENDORST (52) uit Hazerswoude vroeg als jongetje van 9 het succesalbum Shpritsz voor z'n verjaardag, maar kreeg voorganger Street cadeau. Foutje van z'n moeder, dat achteraf prima uitpakte want zo werd zijn Brood-interesse verder gewekt. Waarom weet hij ook niet: het kwam binnen en is nooit meer weggegaan. Later tufte hij op de brommer naar elk optreden in de regio en als medewerker van het jongeren centrum zag hij Herman ook van dichtbij; meisjes mochten altijd de kleedkamer in, maar zelf was hij toch te bleu om hem aan te spreken. Hij had in die tijd heel graag een schilderij van Brood willen hebben, maar kon dat niet betalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 103