De verfspatten zitten er nog op HERMAN BROOD, 11 juli precies twintig jaar geleden overleden, liet zijn muziek en nog veel meer na: een tijgerpak, een koektrommel, gedichten, zijn laatste tekening.'Drie dagen later sprong hij van het Hilton.' ED GOES (57) uit Kamerik was als klein jochie al gefascineerd door de muziek van Herman. Hij haakte aan bij het album Shpritsz en werd later een fervent concertbezoeker. Dat bleek heel dankbaar, hij heeft zo ont zettend veel muziek leren kennen door de keuzes van Brood: de helft van zijn repertoire bestond immers uit covers of gejat werk, en dat ging hij dan uitzoeken. In 1988 was Herman weer even heel hot, doordat het album Yada Yada was uitgekomen, en stond Ed vaak voor aan. De familie Brood had destijds een huis vriend, Alex, die hij ook goed kende. En toen Herman en vrouw Xandra met dochter Lola gingen verhuizen, vroegen ze Alex of hij iemand kende met een aanhanger. Zo kwamen ze bij hem terecht. Na die verhuizing heeft Ed ook nog - hij is hovenier van beroep - hun tuintje opgeknapt. Herman wilde graag rubbertegels, want dan kon er niks met Lola gebeuren. Zover is het niet gekomen, maar hij heeft wel nog een zandbak geïnstalleerd. Ze deden veel spullen weg, daar voerde Xandra de regie over. Onder meer dit tijger- pak, waarin Herman heel veel heeft opgetreden én geschilderd. Op de broekspijpen zaten allemaal verfspatten, maar dat maakt het voor hem juist legendarisch. Hij zou zich in de loop der jaren als 'Ed de tuinman' tot huis vriend ontwikkelen en heeft sindsdien aardig wat memorabilia en litho's gekregen. Maar het pak is zijn absolute topstuk. En het past hem nog steeds. MEZZA 21 ;^S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 101