Rechter: Geen bewijs dat wacht Beatrix sliep LINDA AKKERMANS Ruben (4) slaapt weer als een roos dankzij de wijkagent 6 Duizenden herten op de korrel Column ÉAis ik twintig was zou ik ook met halve kroeg gaan staan scharrelen De officier van justitie eiste daar voor eerder 24 uur werkstraf. De aanklager vond bewezen dat de wacht regelmatig lag te slapen. Ook zou hij niet hebben opgelet, met gevaar tot gevolg. Volgens de rechter in Arnhem is er niet ge noeg bewijs voor de beschuldigin gen. De militair is vanwege de kwestie in maart met strafontslag gestuurd, na 21 jaar bij defensie. Een van de getuigenissen kwam van een collega uit een ander team. Die zei dat ze, toen ze eten ging maken in de wachtruimte, een snurkende wachtcommandant vond die zijn ogen dicht had. Het licht was uit en de wachtcomman dant had zijn steekwerende vest uitgedaan, vertelde ze. Een andere collega bevestigt haar relaas, be halve het snurken. Volgens andere getuigen was het een algemeen bekend gerucht dat 'ze bij dat team slapen tijdens de wacht. Dat is de cultuur in dat team.' ,,Maar ik sliep niet", aldus de verdachte. ,,Ik pakte even een rust moment omdat ik niet 100 procent lekker was en hoofdpijn had. Maar ik was wél alert en hoorde wat er gebeurde. Ik droeg mijn portofoon gewoon bij me die aanstond en kon reageren als van een of meer van de buitenposten een melding zou komen. Het licht van het keu kentje was wel gewoon aan, en dat is één ruimte.'' De gevolgen voor de wachtcom mandant waren vooral wegens het strafontslag enorm en de kwestie raakt hem erg. Al deze emoties kwamen tijdens de rechtszaak naar boven. De stress van het ontslag na 21 jaar goede beoordelingen ver taalde zich in een fysieke aandoe ning die naderhand weer genas. Maar de militair ervaart de gang van zaken als een ongehoorde klap in het gezicht, waarbij hij geen kans heeft gekregen om zijn ver meende fout te herstellen. Volgens zijn advocaat was er geen heterdaadsituatie, is er geen gevaar geweest voor prinses Be atrix en zijn geruchten maar ge ruchten. Die verklaringen kunnen elkaar allemaal hebben besmet. Te mager De politierechter vond het onder zoek veel te mager voor de zware beschuldiging. De geruchten woog zij niet mee als bewijs, om dat die al maanden gonsden en el kaar versterkt kunnen hebben. Of er concreet gevaar voor de prinses is geweest, is helemaal niet onder zocht. De wachtcommandant heeft bezwaar tegen zijn ontslag aange tekend. Dat loopt nog. Onze kinderen krijgen pas over twee weken vakantie, maar in het noorden is vandaag al de laatste schooldag. Als ik daar zou wonen, wist ik het wel: zo snel mogelijk richting het zonnige zuiden. Nu het nog kan. Ons land gaat namelijk heel snel helemaal rood kleuren, want de besmettingscijfers schieten als een raket omhoog. De kans is dan ook reëel dat je dagenlang in quaran taine moet in je snikhete tentje in Toscane of Tirol als je überhaupt al je duurbetaalde vakantieadres weet te bereiken. al die prachtige woorden van een paar weken geleden: allemaal een prik erin, en boeken maar! Half juli wordt Nederland groen! Mooie zomer allemaal! Inmiddels maakt Hugo de Jonge zich zorgen over het aantal posi- tieve tests. En dan met zo'n toon tje van: dat krijg je er ook van hè, als bijna niemand zich meer aan de anderhalve meter houdt. Tjon- gejonge De Jonge, hou daar eens mee op. Ja, heel veel besmettingen zijn te linken aan het uitgaansgedrag van jongeren, maar dat is niet zo gek als ze alsmaar uit de mond van de minister horen dat ze mogen 'dan sen met Janssen'. Echt, als ik twin tig was zou ik ook met de halve kroeg gaan staan scharrelen. overbodige luxe geweest om een fieldlab-experimentje te doen waarin was onderzocht wat er zou gebeuren als je als overheid, tegen het advies van het OMT in, zo'n beetje alle maatregelen tegelijk van tafel veegt, mensen die volle dig geprikt zijn één tel later al bin nenlaat op locaties waar afstand houden onmogelijk is, QR-codes voor toegang makkelijk te kopië ren zijn, uitbaters niet altijd con troleren en de capaciteit op testlo caties ook nog eens afgeschaald wordt. Had best gekund van die 1 miljard euro. aan het dansen. De sympathieke Caner Büy- ükördek (36) laat vrijwel dagelijks even zijn gezicht zien in 'zijn' wijk, Noordgeest/Tuinwijk. Hij kent de mensen in de buurt met veel sociale woningbouw. ,,Een gezellige buurt, met ook wel soci ale problemen. Maar ik werk er graag, ken er nogal wat mensen.'' Die doen dan ook regelmatig een beroep op Caner, ras-Berge- naar. Het verzoek om iets te doen aan het slaapprobleem van Ruben overviel Büyükördek toch een beetje, maar niet lang. Zodra hij tijd had, bracht hij een bezoek aan de familie. ,,Moeder Cindy maakte een mel ding via politie.nl. dat haar ventje 's nachts zo bang was voor inbre kers, dat hij al weken niet kon sla pen. Panisch. Dus toch maar even langsgegaan'', zegt de brigadier, zelf vader van twee kinderen van 6 en 2 jaar. ,,Dan weet je hoe erg kin deren met zoiets kunnen zitten. En hun ouders dus ook.'' Dus stond Caner deze week net na etenstijd 's avonds aan de deur van de familie. Om het ijs te bre ken nam oom agent Ruben mee naar zijn politieauto om de knop van het blauwe zwaailicht op het dak te zoeken en vervolgens kon hij het ventje geruststellen. Politieknuffel ,,Ik heb het mannetje verteld dat inbrekers mij goed kennen en het wel uit hun hoofd zullen laten als ze weten dat ik Rubens grote vriend ben. Dat ik 's nachts de buurt in de gaten houd. En ik heb hem een politieknuffel cadeau ge- geven voor in bed, zodat hij weet dat ik altijd in de buurt ben.'' Sindsdien slaapt het jochie prima, meldt zijn moeder Cindy van der Waal die de wijkagent reuze dank baar is. Brigadier Büyükördek krijgt veel positieve reacties op zijn foto met Ruben op sociale media. ,,Leuk, om ook eens positief nieuws te krijgen'', zegt de agent. ,,Ons poli tiewerk staat onder druk. We heb ben hier zeker niet elke dag tijd voor. Dringende oproepen gaan voor. Maar dit is óók ons werk'', wil Caner nog maar even gezegd hebben. ,,En we houden zo dat be langrijke contact met de wijk.'' vrijdag 9 juli 2021 EPE De komende maanden zullen dui zenden edelherten, damherten en wilde zwijnen worden af geschoten op de Ve- luwe. Het afschot van de grote hoef dieren is nodig om de biodiversiteit en andere natuurdoelen in het grootste aan eengesloten natuur gebied van Europa te kunnen bescher men, zegt Faunabe- heereenheid Gelder land (FBE), die de klus coördineert en uitvoert. Er lopen nu ruim 4600 edelher ten op de Veluwe, terwijl er plaats is voor ongeveer 1600 dieren. De populatie wilde zwijnen is in de afgelopen jaren ex plosief gegroeid tot boven de 10.000 dieren. In het voor jaar van 2022 moe ten dat er nog hoog uit 1350 zijn. Te laat! Kasteel Drakensteyn in Lage Vuursche, waar prinses Beatrix woont. foto shutterstock Een 43-jarige wachtcomman dant uit Vleuten, die in 2020 de wacht moest houden bij Kas teel Drakensteyn in Lage Vuur- sche, waar prinses Beatrix woont, is gisteren vrijgespro ken van slapen tijdens de wacht. Renske van den Berg Arnhem Of er gevaar is geweest voor prinses Beatrix, is niet onder zocht. FOTO BRUNOPRESS Dat is nog eens andere koek dan Het was natuurlijk ook geen Tja, te laat! Nu zijn de poppen al Wekenlang sliep de 4-jarige Ruben uit Bergen op Zoom slecht. Bang voor inbrekers. Ten einde raad riep moeder Cindy de wijkagent te hulp. Brigadier Caner bracht rust in de tent. John Bas Bergen op Zoom Agent Caner Büyükördek en Ruben van der Waal. privéfoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6