Hoef ijzerfabriek Kerckhaert breidt weer uit II 6 Terneuzen gaat niet over tot afsluiten van plekken langs Westerschelde Een ingrijpende maatregel als af sluiting stuitte direct op verzet van andere partijen in Terneuzen, ook als dit alleen in de avond en 's nachts zou gebeuren. Mensen die met de auto naar de parkings ko men om te genieten van de scheep vaart op de Westerschelde, worden dan immers ook gedupeerd. Het kan juridisch bovendien niet. ,,Een gebiedsverbod voor overlastgevers is mogelijk", aldus Terneuzens bur gemeester Erik van Merrienboer, ,,maar een openbaar gebied afslui ten vanwege overlast kan niet." Drugs Zowat de hele gemeenteraad is er wel van doordrongen dat er 'iets' moet gebeuren om overlast in de avond- en nachtelijke uren op de parkings langs de Westerschelde te beperken. ,,Niet eerder heb ik van zo veel omwonenden meldingen gekregen", legde Jos van Ginneken (CDA) de noodzaak uit. De klach ten gaan over te hard rijden, drugs dealen, veel rommel achterlaten en harde muziek. We moeten proberen te achterhalen waar de problemen vandaan komen Het afsluiten van de parkings mag dan niet kunnen, VVD, CDA en 50Plus riepen met steun van een raadsmeerderheid burgemeester Van Merrienboer deze week wel op maatregelen te nemen. De gemeen teraad wil dat hij eind september verslag uitbrengt over de getroffen maatregelen en de resultaten. Rommel Van Merrienboer laat in een toe lichting weten dat al van alles in gang is gezet om de overlast terug te dringen. Zo zijn er extra ver keerscontroles op te hard rijden uit gevoerd. De politie en gemeente lijke bijzondere opsporingsambte naren (boa's) nemen vaker ter plekke poolshoogte. Vuilcontainers zijn bij de parkings gezet, zodat nie mand meer kan zeggen dat hij zijn rommel niet kwijt kon. Daar blijft het niet bij. J eugdwer- kers worden ingeschakeld om in ge sprek te gaan met jongeren die op de parkeerterreinen samenkomen. Volgens Van Merrienboer is dat be langrijk. ,,We moeten proberen te achterhalen waar de problemen vandaan komen. Dat kan het begin van een oplossing zijn." Wat ook kan helpen, is dat twee politieagenten in opleiding de afge lopen weken de situatie op de Wes- terschelde-parkings hebben onder zocht. Binnenkort komen zij met hun analyse. Van Merrienboer sluit extra maatregelen op basis daarvan niet. De laatste tijd lijkt het overi gens rustiger op de parkings. Met name de eerste weken na afschaf fing van de corona-avondklok eind april was er sprake van overlast. Kerckhaert is wereldspeler op het gebied van de fabricage van hoef ijzers. Ter versterking van zijn marktpositie heeft het bedrijf de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in eigen hoefnagels en in gereed schappen voor hoefsmeden. Die moeten aan de man worden ge bracht. Het commerciële team van Kerckhaert is daarom in de loop van de tijd uitgebreid. ,,Waar eigenlijk werkplekken zijn voor vier mensen, zitten er nu vijf", schetst financieel controller Raoul van Rattingen de situatie binnen het huidige kantoor, ,,en waar er normaal twee aan het werk zijn, zijn dat er nu drie. Dat is niet ideaal. Het is allemaal vrij geleide lijk gegaan, maar op een gegeven moment moet er een keuze wor den gemaakt." Zo oud is het huidige kantoorge bouw nog niet eens. In 2007 is het nieuw opgeleverd. Historische be bouwing direct aan Rapenburg ging tegen de vlakte en maakte plaats voor een parkeerterrein. In het pand uit 2007 zijn al met al 28 werkplekken, terwijl het commer ciële team nu dertig medewerkers telt. Van Rattingen: ,,De extra ver dieping is ook voor de toekomst." Hij hoopt dat de bouw nog dit jaar kan beginnen en in 2022 kan wor den afgerond. Randweg Het wachten is ondertussen ook voor Kerckhaert op de aanleg van een randweg aan de oostkant van Vogelwaarde ter ontlasting van Rapenburg. Die is vertraagd door een bezwaar tegen een noodzake lijke wijziging van het gemeente lijk bestemmingsplan. De Raad van State in Den Haag moet zich daar nog over buigen. Een zittingsdatum is nog niet bekend, laat een woordvoerster van de gemeente Hulst weten, maar de verwachting is dat pas na de zomer het bezwaar zal worden behandeld. Hulst zit niet helemaal De extra verdieping is ook voor de toekomst stil. Er is overleg gaande over grondaankopen, maar de aanleg- vergunning voor de weg mag pas worden voorbereid en aange vraagd als het bestemmingsplan onherroepelijk is. In datzelfde bestemmingsplan is een forse uitbreiding van de op slagruimte van Kerckhaert aan de randweg voorzien. Het bedrijf huurt momenteel opslaggebou wen in Graauw, Kieldrecht en Temse. Dat geeft extra vrachtver keer. Door concentratie in Vogel waarde kan dit worden vermeden. Kerckhaert krijgt ook de hoofdont sluiting via de toekomstige rand weg. Eeuwfeest Kerckhaert telt zo'n 110 medewer kers en is ook nog op zoek naar personeel met het oog op groei. Het bedrijf is officieel in 1906 op gericht en mag zich sinds juli 2008, twee jaar na het eeuwfeest, Ko- Maart 2007, de oudbouw staat nog voor het nieuwe kantoor. ninklijke Kerckhaert noemen. foto peter nicolai vrijdag 9 juli 2021 Overlast parkings aangepakt Terneuzen kiest voor een genu anceerde aanpak van de over last op parkings langs de Wes- terschelde. Van afsluiting van de terreinen zal het zeker niet komen. Met name CDA en VVD pleitten daar eerder voor in de gemeenteraad na klachten van omwonenden van de Basaltpro menade en flats bij het Churchill Hotel. Harmen van der Werf Terneuzen - Erik van Merrienboer, burgemeester Terneuzen Hoefijzerfabriek Koninklijke Kerckhaert gaat opnieuw uit breiden in Vogelwaarde. Op het kantoor aan Rapenburg komt een extra verdieping. Harmen van der Werf Vogelwaarde Archieffoto van 28 augustus 2007: het kantoor van hoefijzerfabriek Koninklijke Kerckhaert is in Vogelwaarde net nieuw opgetrokken. De laatste resten van de gesloopte oude bebouwing direct langs Rapenburg moeten nog worden afgevoerd. foto camile schelstraete - Raoul van Rattingen, Koninklijke Kerkckhaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 62