Burgemeester: 'Houd je ogen en oren open in buitengebied Rilland' LEERKRACHTEN (1,6 FTE) 7 NIEUW BEELD REACTIES Het Landschaps park Borsele wilde een beeld dat de aandacht trok. Iets wat van verre te zien is en de ingang markeert. www.obase.nl De aandacht trekken is zeker gelukt. Wie vanaf de Stelleweg het recreatiegebied Stelleplas oprijdt kan het beeld 'Windkracht' niet mis sen. Maar komt de achterliggende boodschap, entree naar een land schapspark dat energie geeft, ook over? We vroegen aan passanten wat ze in het werk zien. ,,Ik zie een dikbil die naar boven kijkt", zegt Beyza Korkmaz. Haar dochtertjes Ela en Zara liggen dubbel op de achterbank van Bey- za's auto. Ze doen de gordels van hun kinderzitjes iets opzij en rek ken zich nog eens goed uit. ,,Ja! Een echte dikbil", roepen ze dan. Beyza voegt meteen toe: ,,Dit is de allereerste keer dat ik het beeld zie, ik kom uit Hoogvliet bij Rotter dam. We gaan even langs bij een vriendin hier." Peuter en windmolen Na haar spontane reactie is ze wel benieuwd wat de kunstenaar voor ogen had. Dat het beeld een peu- tertje voorstelt dat blaast naar een windmolen, had ze niet meteen gezien. En dat kunstenaar Saske van der Eerden "vernieuwing, groei en levenslust" wilde oproe pen, verrast haar. ,,Dat zie ik er to taal niet in, de kunstenaar heeft zelf vast heel, heel lang gekeken." Ze kijkt nog een keer goed en dan roert Ela zich: ,,Mama, gaan we weer rijden?" Cor van Gastel die een rondje wandelt met Kelly de bordercollie, haalt zijn schouders op over het beeld. ,,Ach, ik ben niet zo'n kunstliefhebber, voor mij hoeft zoiets niet." Cor woont vlakbij in Heinkenszand en als hij de hond van zijn schoonzoon uitlaat, ziet hij het beeld staan. Die schoon zoon en zijn dochter wonen pal te genover het beeld in een boerderij. ,,Mijn dochter werkt bij de ge meente, die hebben dat beeld laten neerzetten." Dat de kunstenaar 'vernieu wing, groei en levenslust' wilde Ik vraag me echt af wat dat beeld precies is uitdrukken met het beeld van het peutertje, levert weer schouderop halen op bij Cor. Hij glimlacht: ,,Ik zal straks nog eens héél goed kij ken of ik het zie." Maar met dieren heeft hij meer dan met kunst. Hij vertelt nog dat Kelly al 11 jaar is en goed kan scha- pendrijven. 'Beeld maakt me echt blij' To Vermaare die komt aangefietst in een roze jas is wel enthousiast. Ze legt meteen uit: ,,Het beeld is bedoeld voor de kinderen van de camping. De vrouw die dit heeft gebeeldhouwd wilde een spelend kind en de windstreken laten zien." To vindt het beeld 'hart stikke leuk', ze wordt iedere keer blij als ze erlangs rijdt. Ze woont al 60 jaar in Heinkenszand en kwam ooit voor de liefde uit Brabant naar Zeeland. „Ellende is er al genoeg in de wereld, het beeld maakt me echt blij" zegt ze als ze weer op haar fiets stapt. Eveline Otte en Dylan van Hove komen in een blauwe Golf aange reden. ,,Ik vraag me echt af wat dat beeld precies is", zegt Eveline. Het peutertje hadden ze er niet met een uitgehaald. Ze vindt het wel goed dat het begin van het recrea tiegebied nu 'iets meer aangekleed is'. Ze komt geregeld langs het nieuwe beeld. Ze woont in Lewe- dorp en haar ouders hebben twee huisjes op het park. Een team van zo'n twintig contro- leurs trok dinsdag door de polders ten oosten van Rilland. ,,Niet om gelijk boetes uit te delen, maar vooral om het gesprek aan te gaan", zegt Van Egmond. De boodschap aan bewoners: houd je oren en ogen open. En zie je iets vreemds? Schroom dan vooral niet om het te melden. Het doel is ook om men sen weerbaarder te maken. ,,Denk goed na voordat j e wordt benaderd om je schuur te verhuren." Ook professionals kunnen veel beter samenwerken om de polders zo onaantrekkelijk mogelijk te ma ken voor criminaliteit, merkt de burgemeester. Door samen op pad te gaan zijn belangrijke stappen gezet. Zo ontdekten controleurs dat rijsporen langs het water on mogelijk door een van de gebieds- beheerders konden worden ver oorzaakt. Een teken dat hier waar schijnlijk stropers actief zijn. ,,En er is bijvoorbeeld een whatsapp- groep aangemaakt waarmee ze sig nalen aan elkaar door kunnen ge ven." De actiedag is de eerste stap naar een breder plan om het buitenge bied weer 'schoon, heel en veilig' te maken. De gemeente Reimerswaal is initiatiefnemer. Ook Rijkswater staat, RUD Zeeland, Waterschap Scheldestromen, Politie Zeeland West-Brabant, Staatsbosbeheer en de Brabantse natuurhandhavers zijn bij het project betrokken. Stichting Obase zoekt per schooljaar '2i/'22 voor SBO de Meie e Meie is een speciale school voor basisonderwijs en maakt onderdeel uit van Stichting Obase. De Meie vangt kinderen op die niet verder kunnen op de gewone basisschool. Hier doen ze alle dingen die ze op een 'gewone' basisschool ook doen, maar dan afgestemd op hun zorgbehoefte. Zo krijgt elk kind de speciale zorg die het nodig heeft om zich te ontwikkelen. SBO de Meie is uitgebreid met een kleuterobservatiegroep. MEER? Op www.obase.nl/vacature vind je alle informatie over deze vacatures. Heb je vragen? Bel naar Maartje de Viet, directeur SBO de Meie, 0111412762 of 0613364056. Reageren kan tot en met 11 juli. Openbaar basisonderwijs op Schouwen-Duiveland vrijdag 9 juli 2021 BE Kunstwerk Stelleplas niet te missen Arie Westeneng Heinkenszand - Eveline van Hove Een drugslab in een schuurtje, een vrachtwagen bomvol xtc- pillen en tal van gevaarlijke af- valdumpingen. Criminelen maakten afgelopen jaren dank baar misbruik van de uitge strektheid en anonimiteit van de polders op de grens van Zeeland en Brabant. Met een grote controleactie geeft bur gemeester José van Egmond deze week het startsein voor een aanvalsplan om misdaad de kop in te drukken. Joeri Wisse Rilland OBASE obase t 0111418888 Cor van Gastel loopt met bordercollie Kelly langs het beeld 'Windkracht' in Heinkenszand, JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 61