Goese miss rent met scholieren voor goed doel 6 Gemeente wil voorkeursrecht op 85 hectare voor uitbreidingen »KSIi ■mum Joeri Wisse Kapelle Door het voorkeursrecht mogen ei genaren hun bezit drie jaar lang niet aan andere partijen, zoals pro jectontwikkelaars of speculanten, verkopen. De gemeente houdt zo maximale grip op de ontwikkeling van het gebied en hoopt te voorko men dat ze de hoofdprijs moet be talen voor de grond. Met het besluit van B en W is ook definitief duidelijk geworden waar Kapelle tot 2030 haar vleugels uit slaat. Tussen het Paardenweegje en de Gildenstraat komt woonwijk Zuidhoek IV, goed voor zo'n 100 Op de Smokkelhoek hebben we nu nog vijf a zes hectare, maar die grond is allemaal in optie huizen. Aan weerszijden van de Langeweg, in de Willem-Annapol- der verrijst Smokkelhoek II. Daar wil de gemeente 25 hectare be- drijfsgrond uitgeven. Upgrade Het nieuwe bedrijventerrein ligt straks ingeklemd tussen de Wes- terschelde, het kassencomplex van Seasun en de A58. Wethouder Jon Herselman (VVD, ruimte) zegt dat nog twee andere gebieden zijn on- derzocht, eveneens ten zuiden van de snelweg. ,,Eén gebied bij de Vierwegen en één gebied ertusse nin. Vanwege de aanwezige infra structuur kwam de Willem-Anna- polder als beste uit de bus." De Langeweg krijgt een 'upgrade' en wordt de centrale verbindings route van Smokkelhoek II. ,,Het is nu nog een weggetje waar je elkaar met moeite kunt passeren, maar als je die uitrijdt, sta je nu al bijna gelijk op het viaduct richting de Caisson. Vanaf daar heb je een goede aan sluiting naar de snelweg naar Ber gen op Zoom." De wethouder heeft haast met het nieuwe bedrijventerrein. ,,Op de Smokkelhoek hebben we nu nog vijf a zes hectare, maar die grond is allemaal in optie." Hij voorziet de komende jaren een grote behoefte aan bedrijfsgrond op de as Goes- Rilland, maar hij is voor aanleg van Smokkelhoek II afhankelijk van de andere Bevelandse gemeenten. De wethouders moeten het eerst sa men eens worden over de onder linge verdeling, die daarna goedge keurd moet worden door de pro vincie. 'Nee' verkopen zal een tijdje onvermijdelijk zijn. ,,Op z'n vroegst kunnen we half 2023 beginnen met Smokkelhoek II." We zijn nu met de afronding van Zuidhoek III bezig Voor Zuidhoek IV is de urgentie minder hoog. ,,We zijn nu met de afronding van Zuidhoek III bezig. De komende twee jaar willen we daar ook nog zo'n honderd kavels uitgeven. Eer ze daar klaar zijn met bouwen, zit je al in 2025. De bedoe- ling is dat er pas vanaf 2026 in Zuid hoek IV gebouwd wordt." Voor de komst van de nieuwe wijk heeft Kapelle op veel meer grond voorkeursrecht gevestigd dan nodig is. Zo is een perceel grond ten zuidoosten van de Annie M.G. Schmidtsingel alleen meege nomen omdat de eigenaren ook el ders grond bezitten. ,,En zij willen alles in één keer verkopen." Ze zul len nog even geduld moeten heb ben tot de deal rond is. Pas wanneer de gemeenteraad op 21 september het voorkeursrecht heeft bevestigd, kunnen volgens Herselman de on derhandelingen beginnen. Chanel (25) werd tijdens de finale van Miss Beauty of Zeeland in april gekroond tot Miss Intercontinental Zeeland, een van de subcategorieën. Daarmee ging ze door naar de lan delijke finale. Ze doet er alles aan om in augustus te worden gekozen tot Miss Intercontinental Nederland. ,,Er is dan gelukkig weer een echt gala'', zegt ze opgetogen. De jonge inwoonster van Goes is blij met het fysieke evenement, omdat voor de Zeeuwse voorronde zo'n beetje al les via de digitale weg plaatsvond. Stralen op een podium voor pu bliek zat er vanwege corona niet in. De missen uit heel het land heb ben niet alleen het doel in augustus tot de allermooiste te worden geko zen, ze proberen ook zoveel moge lijk geld op te halen voor de LINDA.Foundation, die steun biedt aan gezinnen met kinderen die in armoede leven. ,,Onze teller staat inmiddels al boven de 80.000 euro'', weet Chanel. Om zelf ook een flinke duit in het zakje te kunnen doen, organiseerde ze een sponsorloop voor de kinde- ren van de Kloetingseschool. Cha nel is daar geen onbekende, want ze werkt als pedagogisch medewerker bij kinderopvangorganisatie Kibeo, die in hetzelfde gebouw als de school zit. Klas voor klas kwamen de kinde ren gisteren samen met 'juf Chanel' rondjes rennen op 'de weitjes', het grote sportveld tussen Goes en Kloetinge. Hoeveel geld ze samen in het laatje hebben gebracht, wordt later duidelijk, maar de Goese miss zegt dat het bedrag zeker boven de duizend euro zal uitko men. vrijdag 9 juli 2021 Kapelle speelt op zeker BE De Willem- Annapolder gezien vanaf de Westerschelde. In deze polder, die wordt doorsneden door de Langeweg, wil Kapelle bedrijven terrein Smokkelhoek II aanleggen. foto johan van der heijden Kapelle heeft een forse slag ge slagen om zich de komende jaren te verzekeren van bouw grond voor bedrijven en huizen. Door het vestigen van voor keursrecht op tientallen perce len zijn de eigenaren verplicht hun grond eerst aan de ge meente te koop aan te bieden. Het gaat om 73 hectare in de Willem-Annapolder en 12 hec tare ten westen van Biezelinge. - Jon Herselman, wethouder - Jon Herselman, wethouder j Kijk op de site bij /video Tussen de schoolkinderen die rondjes renden over het sport veld aan de Oranjeweg in Goes liep gisterochtend ook een heuse beauty-miss. Chanel Eb- hulu had de sponsorloop opge zet in de hoop veel geld op te halen voor kinderen die in ar moede leven. Rob Paardekam Goes Samen met kinderen uit de laagste groepen rent miss Chanel Eb- hulu rondjes over het veld. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60