Nieuw festival razendsnel uitverkocht 6 In het nieuwe gebouw staat de verbinding tussen collega's centraal En of directeur Michel Corbeau trots is op zijn bedrijf. Nemag, wat verscholen achter de bomen aan de Deltastraat, is een van de grootste bedrijven op Schouwen-Duive- land. En een van de oudste. Eind ja ren vijftig werd het gebouw al neer gezet op industrieterrein De Zuid hoek. Toen nog als huisvesting voor scheepsmotorenfabriek Smit Bol nes. In 1980 betrok grijperfabrikant Nemag het pand. De afgelopen tien Het nieuwe gebouw moet als het ware omarmen jaar is de fabriek aan de binnenzijde volledig heringericht en gemoder niseerd. De buitenkant van de fa briek heeft altijd het industriële ka rakter behouden. Maar dat gaat al lemaal veranderen. Handig samenwerken Binnenkort wordt het voor de fa briek gelegen kantoorgebouw hele maal vervangen. De fabriekshal zelf wordt ook opgeknapt. Het gehele ontwerp werd in handen gelegd van het gerenommeerde architec tenbureau Mecanoo uit Delft. Het nieuwe kantoorgebouw en de ver nieuwde fabriekshal moeten loca ties zijn voor werknemers om han dig met elkaar samen te kunnen werken. Alle activiteiten van Ne mag vinden immers onder één dak plaats, maar het gaat wel om een groot dak. Volgens de nieuwbouw- plannen moet de 'verbinding tus sen alle afdelingen en collega's' cen traal staan. Het nieuwe gebouw moet, volgens Corbeau, 'als het ware omarmen'. ,,Het hart van het nieuwe gebouw wordt gevormd door een atrium waar alle (open) kantoren én productie op aanslui ten." Plek om te verblijven Het huidige gebouw heeft een dichte muur tussen de productie ruimtes en kantoren. In het nieuwe pand komt een raam van 9 bij 7 me ter tussen fabriek en atrium. Vanuit het atrium kijk je straks direct de productie in. ,,Het nieuwe gebouw wordt een plek om in te verblijven. Niet alleen om te werken. Zo komt er een sportruimte en een grote ge zamenlijke lunchruimte met open keuken en buitenterras." Aan de omgeving is ook gedacht. Het 15.000 vierkante meter grote gebied rondom het gebouw wordt ingericht als Zeeuws landschap met grassen, wadi's en inheemse bomen. ,,Het industrieterrein wordt hierdoor een stukje groener Het gebouw wordt het visitekaartje van Nemag met een herkenbare identiteit en mooier. Het gebouw wordt het visite kaartje van Nemag met een eigen, herkenbare identiteit. De gevelbe kleding is geïnspireerd op dam- wand en Cortenstaal, een knipoog naar het maritieme karakter van Nemag", vertelt Corbeau. Tijdelijk kantoor Het gebouw, dat ongeveer twee keer zo groot wordt als het be staande kantoor, wordt gasloos. Bouwbedrijf Boogert begint vanaf oktober met de sloop van het be staande kantoor en bijgebouw. De bouw duurt ongeveer een jaar. Gedurende deze periode zal er naast de fabriek gebruikgemaakt worden van een tijdelijk kantoor. PopMonument is een bekend festi val in Bergen op Zoom, dat nu de stap naar Zeeland zet. Met grote na men aan het begin en het einde van de avond was het festival natuurlijk wel verzekerd van voldoende be langstelling. Daan en Blaudzun vullen in hun eentje de grootste zalen in Neder- land en België. In Veere moet het zaterdag juist klein. Weliswaar tre den de topacts op in de Grote Kerk, maar ook daar is ruimte voor 'maar' 275 mensen. Die beperking heeft te maken met de opzet van het festi val. De bezoekers gaan namelijk op een muzikale ontdekkingstocht langs kleine monumentale gebou wen in het historische Veere. Contrast Meskerem Mees treedt op in de Vierschaar van het stadhuis. Zij komt uit Gent en wordt al snel heel groot in België", zegt Joep Gudde van PopMonument. De singer/songwriter stond met haar nummer Joe wekenlang op num mer 1 in de Afrekening van Studio Brussel. Om het contrast tijdens het festival te onderstrepen: Amy Root brengt elektronische dancemuziek naar de historische beeldenzaal in Als het festival goed aanslaat, ligt het voor de hand het volgend jaar in Middelburg te houden museum Schotse Huizen. De kel der van het stadhuis wordt gevuld met synthesizer pop van Karel. De Kleine Kerk ontvangt de alt-pop van The Indien. En in de toren van de Grote Kerk is plaats gemaakt voor een solo-optreden van front- man Floris van Luijtelaar van The Vices. Elk optreden in de Kleine Kerk en de Vierschaar wordt voorafge gaan door een voordracht van dich ter Anna de Bruyckere. En wie van de ene naar de andere locatie loopt voor een volgend concert, kan ook nog genieten van een dansoptreden van acht getalenteerde studenten van MBO DANS Goes. Kaarten vlogen deur uit Ondanks de samenwerking met poppodium de Spot nam PopMo nument Veere toch een gok met een nieuw festival net na de coro nacrisis. Maar de eerste 175 kaarten vlogen de deur uit, en daarna ook de hon derd extra kaarten die na de versoe- pelingen nog in de verkoop kwa men. Bezoekers moeten een vacci natiebewijs laten zien of een nega tieve coronatest. Hebben ze dat, dan hoeven ze onderling geen afstand te houden. ,,Maar we hebben per lo catie wel voldoende ruimte voor die anderhalve meter", zegt Gudde. Muziekcultuur verbinden met cultureel erfgoed - dat is het con cept van PopMonument. Het vin den van goede locaties voor interes sante concerten is in Veere goed ge lukt, vindt Gudde. En dat is goed nieuws voor vol gend jaar. Want als het festival goed aanslaat, voorspelde Gudde al bij de presentatie van het festival in april, ligt het voor de hand om PopMonu ment volgend jaar in Middelburg te houden. vrijdag 9 juli 2021 Metamorfose voor Nemag De Nederlandse Machinefabriek Grootveld (Nemag) uit Zierikzee krijgt een geheel nieuw onder komen. Het gebouw wordt onge veer twee keer zo groot als het bestaande kantoor. De bouw duurt een jaar, maar dan heb je ook een 'omarmend gebouw, klaar voor de toekomst'. Gerrit van Loon Zierikzee - Michel Corbeau, directeur Nemag - Michel Corbeau, directeur In razend tempo was het nieuwe muziekfestival PopMonument uitverkocht. Zaterdag kunnen de gelukkigen in Veere tussen opener Daan en afsluiter Blaud- zun op ontdekkingstocht langs nieuwe bands in oude monu menten. Maurits Sep Veere 'M: De gebouwen van Nemag worden volledig vernieuwd, maar ook aan de omgeving is gedacht. foto architectenbureau mecanoo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57