JS 1 Barty oogt niet als ster, maar doet wel 'wonderlijke dingen' 11 Ulderink langer assistent Jans Rentree Nadal in Washington Meppelink en Keizer door TENNIS WIMBLEDON Het tennis bij de vrouwen is op zoek naar nieuwe heldinnen. Kan Ashleigh Barty (25)het gat vullen? De nummer 1 van de wereld bereikte in elk geval de finale van Wimbledon. ilf i* Pliskova zorgt voor surprise h Finales BEACHVOLLEY De olympi sche beachvolleybalsters Sanne Keizer en Madelein Meppelink hebben zich op de WorldTour geplaatst voor de achtste finales van het viersterrentoernooi in het Zwitserse Gstaad. Ze versloegen Daniela Alvarez Mendoza en Angela Lobato Herrera uit Spanje met 2-0: 21-12, 21-16. FARDAU WAGENAAR Wie herinnert zich nog de winna res van Roland Garros 2021? Ie mand? Barbora KrejdkovS speelde tegen Anastasia Pavlyuchenkova, beide speelsters stonden buiten de top 30 en haalden nooit eerder een grandslamfinale. KrejdkovS won, maar is geen naam die we vaak te rug gaan zien. Een verloren finale, met een nu al vergeten winnares. Wimbledon kan wat dat betreft UITSLAGEN/PROGRAMMA tevreden zijn. Ashleigh Barty heeft de finale bereikt ten koste van Angelique Kerber (6-3, 7-6) en is al behoorlijk lang de nummer 1 van de wereld. Al komt dat mede doordat de ranglijst vorig jaar vanwege co rona deels bevroren werd. Precies tien jaar geleden schreef ze het ju- niorentoernooi van Wimbledon op haar naam. Nu gaat ze voor de mooiste trofee denkbaar. Extra mooi is dat het precies 50 jaar gele den is dat haar landgenote Evonne Goolagong Cawley het grastoer- nooi in Londen won. Barty speelt morgen in een outfit die bijna het zelfde is als die van Cawley in 1971, met roezels aan het witte rokje. „We hebben voor het toernooi con tact gehad. Mijn outfit is een eerbe toon aan haar." Nu staat Barty op dezelfde plek als haar voorbeeld. „De Wimble don-finale halen is een droom die ik als kind al had", zei ze gisteren na de halve finale. „Als je jong bent, zijn de mogelijkheden in je hoofd nog eindeloos. Als je ouder wordt, besef je wat er bij komt kijken. Als SABALENKA EXIT je beter wordt, denk je: het kan rea liteit worden. Nu sta ik er en wil ik er ook plezier aan beleven. Ik ga me bedenken hoe ik het als kind be dacht had. Ik wil me vrij voelen." Als ze wint, zal haar populariteit groeien. Mocht ze vaker grand- slams gaan winnen, dan zal ze steeds bekender worden. Al zal ze nooit zo groot worden als Serena Williams. Als de Amerikaanse voorbijkomt, stopt de wereld even met draaien. Zo vergaat het Naomi Osaka ook, zij was er dit keer van wege een mentale dip alleen niet bij. Als Barty in haar gewone kloffie rondloopt, wordt ze amper herkend en dat vindt ze helemaal prima. Garagedeur Ze is het buurmeisje of het klasge nootje. „We herkennen onszelf in haar. Ze sloeg als kind ballen tegen de garagedeur", schrijft de Britse columniste Emma Kemp. In 2014 stopte de Australische tijdelijk met tennis om te kunnen leven als een normale tiener. Ze begon met cricket en bleek daar ook nog eens uitmuntend in te zijn. In 2016 keerde ze terug op de baan. Ze is hoe dan ook opvallender dan tien tallen andere vrouwen op de tour. Een speelster die bekend staat om haar veerkracht. Tegen Kerber won ze de tweede set na een achterstand van 2-5. De Engelse krant The Guar dian beschrijft het zo: „Ze is een normaal persoon, die wonderlijke dingen doet." vrijdag 9 juli 2021 VOETBAL Andries Ulderink (51) heeft zijn contract bij FC Twente tussentijds met een jaar verlengd. De as sistent van hoofdtrainer Ron Jans ligt nu tot de zomer van 2023 vast in En schede. Ulderink maakt sinds vorig jaar deel uit van de technische staf. ,,An- dries heeft een schat aan ervaring en vervult een be langrijke rol in de staf", zegt technisch directeur Jan Streuer. Ulderink werkte onder meer bij De Graafschap, Go Ahead Ea gles, Jong Ajax, Ajax Cape Town en Reading. TENNIS Rafael Nadal (foto) maakt eind juli zijn rentree bij het toernooi in Washing ton. De organisatie van het evenement heeft dit laten weten. De Spanjaard meldde zich af voor Wim bledon en doet ook niet mee aan de Olympische Spelen. In Washington wil Nadal zich voorbereiden op de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. ,,Ik kijk er naar uit om voor de eerste keer mee te doen in Washington. Ik heb hier altijd een keer willen spelen en ben blij dat ik straks weer in actie kan komen." Eerder hadden Keizer en Meppelink in de poule ge wonnen van Katja Stam en Raïsa Schoon. Dat laatste duo, dat zich eveneens voor de Spelen heeft ge plaatst, verloor in de tweede groepswedstrijd van de wereldkampioenen Sarah Pavan en Melissa Humana-Paredes: 2-1 (13 21, 21-18, 15-11) T/M ZONDAG 11 JULI IN LONDEN TV ZIGGO SPORT/BBC/EUROSPORT Ashleigh Barty viert haar zege tegen Angelique Kerber ogenschijnlijk vrij ingetogen. foto afp Buurmeisje in finale y @FardauW W Londen Wimbledon. Vrouwen. Halve finale. Barty (Aus/1) - Kerber (Dui/25) 6-3 7-6 (3), Plfskova (Tsj/8) - Sabalenka (WRu/2) 5-7 6-4 6-4. De finale is morgen om 15.00 uur. Mannen. Programma halve finale. Vandaag. 14.30 uur: Berrettini (Ita/7) - Hur- kacz (Pol/14), daarna Djokovic (Ser/1) - Shapovalov (Can/10). De finale is zondag. LONDEN Karolina Pliskova heeft zich verrassend ge plaatst voor de finale op Wimbledon en mag zich op maken voor het duel met Ashleigh Barty. De Tsjechi sche nummer 8 van de plaat singslijst schakelde de als tweede gerangschikte Arina Sabalenka uit Belarus uit: 5-7 6-4 6-4. De 29-jarige Pliskova kwam in Londen nooit verder dan de vierde ronde. In 2016 haalde ze de finale van de US Open, die ze toen verloor. Ashleigh Barty is al twee jaar de nummer 1 van de wereld. Toch staat ze morgen pas voor de tweede keer in een grandslam- finale. De eerste keer was in 2019 op Roland Garros. Toen won ze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55