Advocaat boos over bonus: 'Dit is zo laag' 3 alle kopstukken voor goud willen gaan met hem Ramos voor twee jaar naar PSG Interlands Turkse coach wil blijven Ook daar is zijn boek uit 2019 dui delijk over: ,,Toen ik in 2012 voor de tweede keer bondscoach werd, dacht de hele wereld dat ik eerst mijn spelers zou selecteren. Nee. Eerst moet je je omringen met een goede staf. Ik laat me adviseren door mijn specialisten en bijna altijd volg ik hun advies op. Maar ik beslis. In 2014 bij het WK waren er 37 stafleden en 23 spelers, dat is samen zestig man. Dan ben je dus echt wel manager van een heel groot midden- en kleinbe drijf.'' Er is nu ruimte om specialisten »Geld? Je hoeft niet bij het gesprek van gisteren geweest te zijn om te weten dat dit voor Van Gaal geen thema is aan te trekken. Vorige week beslo ten de KNVB en Dwight Lodewe- ges bijvoorbeeld om een optie tot contractverlenging voor de assis tent-trainer niet te lichten zolang er geen nieuwe bondscoach is. Van Gaal kan met Lodeweges werken als hij dat wil, maar logischer is dat hij zijn eigen rechterhand uitzoekt. Danny Blind, net als in 2014? Het kan zomaar. Ja, Eric Gudde en Nico-Jan Hoogma vlogen gisteravond uit Portugal terug met een hoop in drukken. En ook met huiswerk. Wordt snel vervolgd. In beide gevallen zegt de juridi sche afdeling van Feyenoord dat het anders ligt. Berghuis heeft de clausule van vier milj oen verkeerd geïnterpreteerd omdat het een 'vanaf prijs' is. Advocaat bereikte de voorronde van de Conference League en dat zou Feyenoord niet zien als Europees voetbal. ,,Dit gaat een staartje krijgen'', zegt Ad vocaat. Net als met Berghuis dreigt er een arbitragezaak. ,,Con- ference League is gewoon Euro pees voetbal. Daar denkt Feyen- oord opeens anders over. Die naam staat niet in het contract.'' Advocaat gaf in het kader van corona en de financiële maatrege len eerder al tonnen terug aan de club. ,,Ik vind niet dat Feyenoord dit op deze wijze moet oplossen'', zegt Advocaat. ,,De Conference League kende nog bijna niemand toen ik tekende. Dus die naam staat niet in het contract. We spra ken over Europees voetbal.'' Advocaat sluit een arbitragezaak niet uit. Feyenoord lijkt daar niet wakker van te liggen. ,,Clubs keren bonussen uit op het mo ment dat je resultaten haalt die ook extra financiën voor de club opleveren. Dat is nu niet aan de orde. De voorrondes Conference League zijn bewust niet in het contract opgenomen, want dit kost Feyenoord eerder geld dan dat het substantieel iets oplevert. Feyenoord betreurt deze gang van zaken, maar ziet een eventuele arbitragezaak met vertrouwen te gemoet.'' Advocaat laat na de verklaring van Feyenoord nogmaals weten dat zelfs nog apart is afgesproken dat het bereiken van een voor ronde voldoende is voor een bo nus. ,,Het gaat me niet om het geld, het gaat hier om het prin cipe. Dit doe je niet, dit vind ik zo laag.'' Het is nu officieel: Sergio Ramos vervolgt zijn loopbaan bij Paris Saint-Germain. De 35-jarige verdediger heeft overeenstemming bereikt over een tweejarig contract. ,,PSG heeft zich bewezen als topclub'', verklaarde Ramos zijn overstap. ,,Ik ben hier ge komen om veel prijzen te winnen.'' PSG eindigde afge lopen seizoen als tweede in de competitie en werd in de halve finale van de Champi- ons League uitgeschakeld door Manchester City. De transfervrije Ramos nam deze zomer na 671 officiële duels afscheid van Real Ma drid. De verdediger liet weten dat hij eigenlijk niet wilde vertrekken bij de club waar voor hij sinds 2005 uitkwam. Ramos is de derde grote ver sterking van Paris Saint-Ger main voor het nieuwe sei zoen, na Georginio Wijnal- dum en Achraf Hakimi. Van den Assem mist Spelen Nieuw contract voor Simeone Emmen legt Hilterman vast vrijdag 9 juli 2021 GO Senol Günes wil na een mislukt EK verder als bondscoach van Turkije. ,,Ik wil ons grote doel bereiken, het WK in Qatar.'' Turkije is koploper van de WK-kwalificatie- groep en treft op 7 september Oranje. Van Gaal stelde als bondscoach het vaakst Robin van Persie op: 23 interlands. Mikos Gouka Schruns Niet alleen Steven Berghuis en Feyenoord staan tegenover el kaar vanwege een passage in het contract, ook voormalig trainer Dick Advocaat heeft een geschil met de club. Waar Berghuis vindt dat hij voor vier miljoen euro naar Ajax mag verhuizen, meent de voorganger van Arne Slot recht te hebben op een bonus omdat Feyenoord onder zijn leiding Europees voetbal bereikte. Advocaat ligt in de clinch met Feyenoord. foto pim ras VOETBAL HOCKEY Verdedigster Ireen van den Assem van Den Bosch mist door een spierbles sure de Olympische Spelen. Clubgenote Sanne Koolen is door bondscoach Alyson Annan aan gewezen als ver vanger in de olympi sche selectie van zestien speelsters. Stella van Gils (Pinoké) vervangt op haar beurt Koo- len als reserve speelster. VOETBAL Trainer Diego Sime- one (51) heeft zijn contract bij Atlético Madrid met twee jaar verlengd tot medio 2024. De Argentijn leidde de club dit jaar voor de tweede keer onder zijn bewind naar de Spaanse titel. VOETBAL Aanvaller Jeredy Hilterman verruilt FC Utrecht voor FC Emmen. De 23- jarige spits heeft een contract voor twee jaar onderte kend bij de eerste- divisieclub. Hilter man speelde 97 duels voor Jong FC Utrecht en 3 wedstrijden voor de hoofdmacht. Afge lopen seizoen maakte hij bij de beloften 19 goals in 36 competitieduels. Instruc ties gevend aan Georgi- nio Wijnal- dum en Daley Blind tijdens de achtste finale van het WK. FOTO PIM RAS Dollend met Stefan de Vrij op het trai ningskamp in Lagos in aanloop naar het WK van 2014. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47