II II O O) CD O 12 ZEELAND ZAALVOETBAL TOEKOMST EREDIVISIONIST Vier competitiewedstrijden, langer duurde het afgelopen seizoen niet voor Groene Ster Vlissingen. Tijdens de zaalvoetballoze periode hebben ze bij de eredivisionist echter niet stilgezeten. ,,We willen weer groeien'', zegt voorzitter Hicham Nabil. „Zeeuwse talenten moeten nog meer de kans krijgen om zich te ontwikkelen.'' Middelkamp Van Anrooij Afgelast In zaal 6 van bioscoop CineCity wordt deze avond geen film ver toond. Er worden presentaties ge geven door voorzitter Nabil, fysio therapeut Stefan Riemens (,,Hoe blijf je een heel seizoen fit?''), 58- voudig international Saïd Bou- zambou (,,Je moet altijd meer doen dan je buurman'') en hoofd coach Azdine Boufrahi. ,,We wil len het maximale eruit halen. Maar dat gaat niet vanzelf.'' Bestuursleden, spelers van de eerste en tweede selectie, vrijwil ligers, stafleden en sponsors zitten deze avond verdeeld door de bios coopzaal. Het is aangekondigd als een open bijeenkomst/presentatie met het oog op het nieuwe sei zoen. Toch is de toon vaak serieus. Dat past bij het niveau waarop Groene Ster acteert. De club be gint aan het negende seizoen in de eredivisie en wil daar graag een tiende, elfde, twaalfde seizoen et cetera aan toevoegen. We willen de band tussen JVOZ en Groene Ster verder versterken Met stilstand gaat dat niet luk ken, weten ze in Vlissingen. Groene Ster wil vooruit, moet in novatief en inspirerend zijn. ,,We hebben een grote achterban en willen nu doorpakken'', zegt voor zitter Hicham Nabil. ,,Dat gaan we onder meer doen door de samen werking met JVOZ te intensive ren. Afgelopen seizoen hebben veel spelers van JVOZ op zondag al bij ons getraind. We willen de band tussen JVOZ en Groene Ster verder versterken en met meer dere jeugdteams ook wedstrijden in competitieverband gaan spelen. Het doel is om toe te werken naar de hoogste zaalvoetbaldivisies.'' Op die manier denkt Groene Ster meer talenten te kunnen bin den. Voor wie het op het veld niet lukt om het hoogste niveau te ha len, kan de zaal uitkomst bieden. Nabil: ,,Het kan Groene Ster en het voetbal en zaalvoetbal in Zeeland een enorme boost geven. Talenten moeten hier nog meer de kans krijgen om zich te ontwikkelen. Misschien komen de nieuwe John de Bever of Edwin Grünholz - grote zaalvoetballers uit het verle den - straks wel uit Zeeland.'' Groene Ster is ook meer dan alleen zaalvoetbal, zegt hij dan. ,,We wil len nog meer terug gaan doen voor de maatschappij. We hebben de succesvolle Street League voor de jeugd al uitgebreid, want we gaan nu ook richting Middelburg. Het liefst willen we heel Zeeland ver overen. We willen echt een com munity inrichten voor de jeugd.'' Assistent en klankbord Rond de eerste selectie verandert er ook wel het een en ander. De as sistenten André Siereveld en Sa- lim Ben Sellam doen een stapje te rug en gaan zich vooral op techni sche zaken richten. Keeperstrainer John van der Elburg zit tijdens du els nu ook als assistent en klank bord voor Boufrahi op de bank. Stefan Riemens gaat ook een rol spelen bij de Vlissingers. De in de Verenigde Staten opgeleide fysio therapeut is eigenlijk bij toeval bij Groene Ster beland. ,,Ik behandelde Hicham, de voorzitter. Hij nodigde me uit om eens te komen kijken.'' Dat doet Riemens en hij verzorgt daarna ook een training. Komend seizoen zal hij op vrijwillige basis met de zaalvoetballers aan de slag gaan. Voornaamste doel: de spelersgroep fit krijgen en fit houden. ,,Wat je moet zien te voorkomen, is dat je pieken en dalen krijgt tijdens het seizoen. Je moet het opbouwen en daar speelt ieder individu een grote rol in. Voeding is daarbij ook heel belangrijk. Wat moet ik eten? Wanneer moet ik eten? Daar is veel winst te behalen.'' Even terug naar de pieken en da len. Bijna een jaar geleden heeft Groene Ster op de eerste speeldag een piek (6-1-winst tegen FC Eindhoven) om daarna in een dal te belanden en er niet meer uit te komen. Dat is wel een les van het korte, afgelopen seizoen, beaamt Boufrahi. ,,Na die overwinning te gen FC Eindhoven verloren we drie keer op rij. Ja, daar zaten echt slechte wedstrijden tussen. We hebben te vroeg gepiekt. Dat wil len we in het nieuwe seizoen zien te voorkomen.'' Spelers moeten meer van zich zelf vragen en dieper kunnen gaan. Er moet een team staan dat twee keer twintig minuten zui vere speeltijd gas kan geven. „Fit heid is zó belangrijk", zegt Saïd Bouzambou tijdens zijn voor dracht. „Dat weet ik nu beter dan toen ik 21 of 25 was. Wijsheid komt met de jaren. De meeste wedstrij den worden in de tweede helft van de tweede helft beslist. In de laat ste tien minuten. Kijk het maar na." Veel van de oudere spelers ken nen zijn verhaal en hebben nog met hem gespeeld. Voor aanstor mende talenten kan Bouzambou een inspiratiebron kan zijn. „Ik probeer ook echt een rolmodel te zijn voor de jeugd'', zegt hij. ,,Ik vertel ze vaak dat ik vroeger heel vaak in mijn eentje op straat heb gevoetbald. Want je moet altijd meer doen dan je buurman, an- Je moet altijd meer doen dan je buurman, anders word je nooit beter dan hij ders word je nooit beter dan hij.'' Hij vertelt een mooie anekdote over zijn stage bij AFC Kairat, de Europese topclub uit Kazachstan, in januari 2020. ,,Ik mocht daar een week lang in de keuken kijken. In de kleedkamer deed ik een blikje cola open en al die spelers keken naar me. Wat doet deze gast nou? Hoe zij met topsport bezig zijn, dat is van een heel ander niveau. Nadat ik terug was uit Kazachstan ben ik mijn sport op een heel an dere manier gaan beleven.'' vrijdag 9 juli 2021 11J0 ZRTC Theo Middelkamp en Team Jumbo- Visma Aca demy tekenen morgen om 11.00 uur in Cadzand-Bad, tijdens de Ba- loise Ladies Tour, een inten- tieve voor sa menwerking. 1 Shirin van An rooij uit Kapelle is de Tour de Feminin in Tsje chië goed be gonnen. De 19- jarige renster van Trek-Seg- afredo eindigde als zesde in de 12,8 kilometer lange ope ningstijdrit met daarin een be klimming van de Vapenka. 2 De Boulevard loop in Vlissin- gen en de Zou- telanderun kunnen dit jaar tóch niet door gaan. Het orga- nisatieverzoek van atletiekver eniging Dyna mica bij de ge meenten Vlis- singen en Veere werd niet gehonoreerd. Groene Ster wil weer Barry van der Hooft Vlissingen -Hicham Nabil, voorzitter Hoofdcoach Azdine Boufrahi heeft komend seizoen een nieuwe assistent naast zich. FOTO'S LEX DE MEESTER - Saïd Bouzambou, 58-voudig international voor Oranje Hicham Nabil, voorzitter van Groene Ster Vlissingen. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36